Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Bataryası Çıkmayan Telefonu Kapatmak

Bataryası Çıkmayan Telefonu Kapatmak

Bataryası Çıkmayan Telefonu Kapatmak

Bataryası Çıkmayan Telefonu Kapatmak; Apple iPhone, Samsung Galaxy S ve Not, Huawei P ve Mate, xiaomi ve Redmi … Günümüzün en büyük akıllı telefon üreticileri tarafından benimsenen ortak bir standart var: pilsiz telefonlar. Peki neden telefonları bataryayı değiştirebileceğimiz bir yere bıraktılar? Bu sorunun birden çok cevabı var.

Bataryası Çıkmayan Telefonu Kapatmak; Birçok yeni nesil akıllı telefonun pili genelde sabittir ve çıkarılamaz. Geçmişte, telefonumuz donduğunda ve yanıt vermediğinde, en belirgin çözüm telefonun arka kapağını açmak, pili çıkarmak ve telefonu açmaktı. Ancak, telefonların pilleri sabit olduğundan, bunu yapamayız.

Samsung Batarya Çıkmıyor Nasıl Yeniden Başlatırım

Evet arkadaşlar yukarıda yaşamakta olduğunuz sorun ile karşılaştığınızda samsung akıllı telefonunuzu nasıl yeniden başlatabileceğinizi anlatacağız;

  • İlk önce arkadaşlar donma durumunda telefonunuza reset atabilmeniz için ses açma tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basınız.
  • Yukarıdaki işlemi telefonunuz kapanana kadar yapınız.

Bu işlemin bir sonucu olarak, donmuş akıllı telefonunuz yeniden başlatılacak ve telefonunuz açılacaktır. Bu pil kaldırma işlemi için bir çözüm bulabilirsiniz nasıl. Ancak yukarıda belirtilen diğer sorun için, Pil değişimi için değil, servis için değil, kendiniz için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Telefonun pilini nasıl değiştireceğimizi veya pili değiştirmek için herhangi bir yetkili servis merkezine nasıl gideceğimizi öğreneceğiz.

Bataryası Çıkmayan İlk Telefon:

Apple, 2007’de ilk iPhone’u tanıttığında, bunun bir devrim olacağının farkındaydı. Birçok devrimci özelliğe ilave olarak, ilk iPhone cep telefonlarını pilsiz olarak hayatımıza getirdi ve tartışmalara yol açtı.

Eski alışkanlıklara bağlı şekilde, o dönemin kullanıcıları, elbette, bataryayı istedikleri gibi takabilecekleri ve çıkarabilecekleri bir cep telefonu istediler. Telefon donduğunda, pili çıkarmaktan ve yeniden takmaktan daha iyi bir yol düşünülmezdi. Ancak Apple, ilk iPhone’dan önce bile çıkarılabilir pillere karşı bir duruş sergiledi. İlk iPhone tasarımı ile herkese bu duruşu gösterdiler.

Yeni Üretilen Telefonların Neden Bataryası Çıkmıyor

Günümüzün en büyük akıllı telefon üreticilerinin telefon modeline odaklanırken, pil yoldan çıktı. Birden fazla sebebi olduğu söylenir. Kullanıcıya pek çok kolaylık sunan çıkarılabilir pillerin, eskileri öldürmek yerine, pilsiz cep telefonları ile değiştirildiğini söyleyebiliriz, yenilerini getirdiler.

İlginizi Çekebilir: Pil Değişimi Verileri Silermi

Bataryası Çıkmayan Telefonu Kapatmak

Telefonu pil olmadan kapamak, modern akıllı telefonlarda en sık talep edilen işlemlerden birisidir. Hemen hemen tüm akıllı telefonlar bugün çıkarılabilir değildir. Bu sebeple, aşırı ısınma veya su hasarı gibi acil bir durumun kapatılması gerektiğinde, kullanıcılar en hızlı biçimde nasıl yapılacağını merak ediyorlar.

Donan ve Yanıt Vermeyen Telefonu Düzeltme

Birçok yeni nesil akıllı telefonun pili genelde sabittir ve çıkarılamaz. Geçmişte, telefonumuz donduğunda ve yanıt vermediğinde, en belirgin çözüm telefonun arka kapağını açmak, pili çıkarmak ve telefonu açmaktı. Ancak, telefonların pilleri sabit olduğundan, bunu yapamayız. Telefonunuz donabilir ve oyun veya diğer uygulamaları oynarken yanıt vermeyebilir.

Bu gibi durumlarda, telefon nerdeyse kilitlenir ve güç düğmesi ve ev düğmesi de dahil olmak üzere hiçbir şeye tepki vermez. Telefonunuz bu şekilde donarsa, SIM kartınızı çıkarın. SIM kartı çıkardığınızda, telefon otomatik olarak kapanır ve tekrar açılır. SIM kartı çıkardıktan sonra telefon yanıt vermiyorsa, 10 saniye bekleyin ve SIM kartı yuvasına geri koyun. Telefonunuz yeni bir SIM kartın takılı olduğunu algılar ve telefonunuz kapanır ve açılır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; bataryası çıkmayan telefonu kapatma , bataryası çıkmayan telefon kapatma , bataryası çıkmayan telefon , bataryası çıkmayan telefon nasıl açılır , samsung bataryası çıkmayan telefon kapatma.