Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma

Bilgisayardan Iphone'A Fotoğraf Atma

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma iPhone cihazların diğer cihazlara göre dosya aktarma işlemlerinde biraz farklılık bulunuyor. Doğal olarak iPhone cihazlarını kullanan kişiler çok şey bilmeye biliyor. Müzik atmak, resim aktarmak öğrenmek istedikleri konulardan birisidir.

iPhone cihazını kullanıyorsanız resimleri atmanın en iyi yollarından birisi de iTunes üzerinden gerçekleştirmenizdir. Android cihazlara bakıldığında harici bellek şeklinde bilgisayara bağlanma durumu oluyorken, iPhone için ne yazık ki aynı şeyi söyleyemiyoruz. Bu yüzden dolayıdır ki telefonunuza yüklemek istediğiniz bir resim varsa bluetooth oldukça zahmetli olacağından dolayı iTunes programını kullanmanız olacaktır.
Çünkü iTunes programı daha hızlı ve daha basittir. Gerek cihazınızdan bilgisayara gerekse de bilgisayardan cihazınıza resimleri gönül rahatlığı ile yüklemenize yardımcı olur. Bu sebepten dolayı iTunes programını kullanmanızı öneriyoruz. Böylelikle işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başlayacaktır.
Bu işlemleri gerçekleştirmek adına ilk öncelikle iTunes programının yüklenmesi gerekir. Bu programı yüklemeden diğer işlemlere geçiş yapmamız mümkün olmayacaktır. Eğer ki bilgisayarınızda iTunes programı yoksa o zaman indirip yüklemeniz gerekecektir. Bu işlemin ardından ise veri kablonuzla bilgisayara bağlanmanız gerekecek. Gerekli sürücülerin yüklenmesi için bir süre bekleyin. Program cihazınızı gördüğü zaman ise adımları sırasıyla izlemeye başlamış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: iTunes Numara Yedekleme

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma Nasıl Yaparım

Karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekrandan ise  fotoğraflar sekmesini tıklamanız gerekiyor. Fotoğraflar sekmesini tıkladığınız andan itibaren bu seferde karşınıza fotoğrafların eş zamanlıları açılacaktır. Bunun anlamı tam olarak nedir diye baktığımız zaman ise aynı şekilde gördüklerinizin iPhone cihazınıza kopyalanması işlemidir. Eğer tüm klasörler sekmesini tıklarsanız o zaman tüm fotoğrafların cihazınıza kopyalanmasını gerçekleştirmiş olursunuz.

Eğer ki tüm resimlerin iPhone cihazınıza atılmasını istemiyorsanız o zaman cihazınızda ayrı bir klasör oluşturmalısınız. Bu klasöre istediğiniz resimlerin atılmasını sağlamış olursunuz.

Aksi takdirde böyle bir yola başvurmazsanız tüm klasör bölümü seçilir olursa, bütün resimlerin aktarımını gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu konuda cihazı kullanan kullanıcıların dikkatli şekilde işlemlerini yapması gerekir. Ardından özel olarak belirlediğiniz klasörünüzü bularak devam etmelisiniz. İşlem yapmayı düşündüğünüz klasörünüzü’de Resimlerim sekmesi yerinde görebilirsiniz. Burada gördüğünüzde ise programın sağ alt bölümünde uygula ibaresi yer alıyor.

Sağ alt köşede yer alan uygula sekmesine tıklayarak Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma işlemine devam edebilirsiniz. iTunes telefonunuzu gördükten sonra işlemleri başlatmış olacaksınız. Sırasıyla fotoğraflar- resimlerin klasörünü açıyoruz. Ardından Klasörü seç- tamam ve uygula sekmesine tıklıyoruz. Bu işlemi yapıp uygula sekmesine tıkladığınız andan itibaren bilgisayarınızda ki seçili resimlerinizin cihazınıza yüklenmesini sağlamış olursunuz.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma gerçekleşirken seçili değil de bilgisayarınızda bulunan tüm resimleri atmak isteyebilirsiniz. O zaman tüm seçili resimlerin olduğu resimleri klasörüne gelerek yine aynı şekilde uygula sekmesine tıklamalısınız. Bilgisayardan değil de cihaz üzerinden bilgisayara resim atmak isteyebilirsiniz. Böyle durumda da ilk iş olarak izlenmesi gereken yollar arasında iTunes programını kullanmak geliyor. Çünkü iPhone kullanıcıların en çok kurtarıcılarından biri olarak iTunes karşımıza çıkıyor.
Bu sefer de cihazınızda ne kadar resim olursa olsun bilgisayarınıza aktarmaya başlarsınız. Çünkü ıphone cihazlarının her ne kadar belleği geniş bir yer kaplıyor olsa da uygulamalar alanı sınırlayabiliyor. Hal böyle olunca da bazı resimlerinizi silmek zorunda kalabiliyorsunuz. Severek çekildiğiniz ya da sizin için  oldukça fazla önemi bulunan resimlerinizi silmek istemezsiniz. Onları saklamak ve yıllar sonra yine bakarak hatıraları canlandırmak adına bu yola tercih etmelisiniz. Bilgisayardan iPhone’a fotoğraf atma ile sizin için son derece önemli olan resimlerinizin saklanmasını sağlamış olursunuz.

Windows Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Atma