Bozuk iPhone Veri Kurtarma
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 6 Yorum / 4895 Görüntülenme

Bozuk iPhone Veri Kurtarma

Bozuk iPhone Veri Kurtarma; Açılmamış bir mobil cihazdan veri kurtarmak için, cihazdaki sorunun çözülmesi gerekir. Bu sorunun ana sebebi önce analiz edilir. Cihaz bir yazılım sorunu sebebiyle açılmazsa, teknik olarak son teknoloji ürünü program dahilinde cihazı veri kaybı olmadan çalıştırmak gerekir. Tabii ki, bazı programlar ve uygulamalar mevcut olsa da, profesyonel destek gereklidir.

Bozuk iPhone Veri Kurtarma; Telefonunuz bozuk ve açılmıyor mu? Tüm resimler, mesajlar, kişiler ve dosyalar gitti mi? Akıllı telefonlar kırılgan küçük cihazlardır. Hepsi tek bir yerde, darbe, su ve toza karşı direnç ne kadar yüksek olursa olsun. Günlük kazalarda, ekran zaman zaman kırılabilir. Ya da yalnızca telefon bozuluyor ve teknik servis ana kartın arızalı olduğunu söylüyor.

Bu, hem telefona hem de içerisindeki önemli verilere elveda demek mecburiyetinde olduğunuz manasına mı geliyor? Hayır. Kesinlikle doğru biçimde, kırık açılmamış veya bozuk telefondan veri alabilirsiniz. Bu yazıda, çalışmayan iPhone’dan kişiler, SMS, resimler, videolar ve whatsapp yazışmaları gibi tüm verileri nasıl kurtaracağınızı anlatacağız.

Bozulan iPhone’da Veri Kurtarma?

iPhone’unuzu herhangi bir biçimde kırmış veya çalmış olabilirsiniz. IOS güncellemeleri sırasında yaptığınız bir hata sebebiyle cihazınız açılmıyor olabilir. Böyle bir durumda, rehberinize ulaşmak imkansız görünebilir. Ancak, tek bir hata sebebiyle telefonunuzda uzun seneler sakladığınız önemli kişilerin telefonunu kaybetmek mecburiyetinde değilsiniz.

Kaybolan Veriler Nasıl Geri Getirilir?

Genel olarak, telefonunuzdaki dosyaları kurtarmanın farklı durumlara göre ayrılabilecek 3 yolu vardır.

Telefonum Kendi Kendine Titriyor

Hasarlı telefondan, arızalı iPhone anakartından veri kurtarma – bu yaklaşım, iCloud yedeklemesi olmayan, ciddi şekilde hasar gören, açılmayan veya bozuk bir anakartı olan telefonlar içindir. Telefonunuz veya anakartınız hasar görürse, durum biraz daha kötüdür. Bu gibi durumlarda, önce anakart onarımına ihtiyacınız var.
Data recovery with iCloud-bu yöntem zaten iCloud ile yedeklenmiş olan telefonlar içindir.
Yazılım veri kurtarma – bu yaklaşım, fotoğraf, video, rehber, belge, SMS, telefondaki whatsapp mesajları gibi veriler normal kullanım sırasında yanlışlıkla (zaman zaman kasıtlı olarak) silindiğinde geçerlidir.

Yollar 2 ve 3’te, dosyaların çözülmesi ve alınması kolaydır. Blog yazılarımızda bunları detaylı olarak açıklıyoruz. Ancak, burda, suya düşmüş, anakart arızası sebebiyle kırılmış veya açılamamış telefonlardan gelen verileri nasıl kurtaracağınızı göstereceğiz.

iPhone’da Rehber Neden Silinir?

 • IOS sistemi yükseltme veya indirme sırasında hata. Örneğin, İOS 7’den 8’e geçiş yaparken veya İOS 8’den 7’ye düşerken oluşabilir.
 • Jailbreaking Apple kısıtlamaları engellemek için
 • Kırılma, hırsızlık veya kayıp.
 • Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Bu tür eylemler yalnızca dizininizi yok etmekle kalmaz, hemde diğer tüm verilerinizi de yok eder.
Yukarıdaki sebeplerden dolayı iphone’unuzdaki kişilere ve diğer verilere erişemiyorsanız, bunları iTunes uygulamasından alabilir veya sıfırlayabilirsiniz.
Eğer geri alırsanız, cihazınızdaki tüm veriler geri yüklenecektir, ancak sıfırlarsanız, satın alınmış gibi içeriğe sahip olacaktır.
Kötü bir durum söz konusu olduğunda verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız, cihazınızı periyodik olarak bilgisayarınıza bağlamalı ve iTunes ile senkronize etmelisiniz.

6 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar ekran değişiminden sonra cihazdaki veriler silinmez.

 • arda ş

  telefonumu düşürdüm ve ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor içindeki resimleri nasıl geri getirebilirim ? İclouda giremiyorum çünkü kod yolluyor.

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar ilk önce arıza tespiti yapmak gerekiyor sorun anakarttan veya yazılımdan ise kurtarılmaz batarya ile alakalı bir sorun ise kurtarılabilir.

 • nuri

  İPHONE 5s tel açlımıyor ve şarj almıyor fotoğraflarımı nasıl kurtarabilirim

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar;
  Yedekleme yapılmadıysa maalesef fotoğrafları kurtaramayız.

  İletişim Bilgileri

  Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
  WhatsApp: 0532 245 0532
  Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
  İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
  Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • figen başkan

  ıphone 6 da silinen ve yedekleme yapılmayan fotoğrafları kurtarabilirmisiniz acil?

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir