Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur; IMEI numarasını not edin . Cep telefonu çalınan kişi, onun için çok kıymetli olan temaslarını kaybetme üzüntüsüne sahipken, öte yandan telefonunun suç örgütleri tarafından kullanılmasından endişe duyuyor. Yaklaşık 75 milyon cep telefonu abonesinin bulunduğu Türkiye’de, bazı iyi değil niyetli kişiler çalıntı cep telefonları kullanıyor.

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), cep telefonlarını kaybeden vatandaşların ne yapması gerektiğini kamuoyu ile paylaştı. BTK 0 312 294 94 94 bünyesinde kurulan Bilgi ve Bildirim Merkezi’nde (BIM) 15 haneli IMEI vatandaş sayısını çağıran hat, iletişime kapalıdır.

Telefonun Çalınması Ya Da Kaybedilmesi Durumunda Ne Yapılmalı

BTK, elektronik kimlik bilgisi bulunan her cihaz için aynı mevzuattı uyguluyor. Bunun içerisinde akıllı telefon, tablet gibi cihazların da etkili bu sınıfa ait bir çalışma çalınması, kaybolması gibi bazı ilk kullanım içindir işlem o içindir haberleşme özelliğinin sonlandırılmasıdır. Bunun için de Bilgi ve İhbar merkezlerine başvurmak gerekmektedir. Müşterisi olunan GSM operatörünün müşteri hizmetleri servisi de bu durumda aranabilecekler arasında. Zaten Bilgi ve İhbar Merkezi, GSM hattının bağlı olduğu operatöre iletmektedir.

Kayıp bir Android Telefon Nasıl Bulunur

Teknoloji devi Google, dünya çapında mobil cihazlar için en popüler işletim sistemini kullanıyor. Android, 2017 itibariyle dünya çapında satılan akıllı telefonların% 83,2’sinin işletim sistemiydi. Bugüne kadarki en popüler işletim sistemi olan Android ile bir cihazı kaybeden kullanıcılar panikliyor ve hemen internette “Android telefonumu bul” için arama yapıyorlar. Neyse ki, biz kayıp cihazınızı bulmak ve Kayıp Telefonu nasıl bulabileceğinizle ilgili sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

Çalınan Telefonu Nasıl Bulurum
Çalınan Telefonu Nasıl Bulurum

Kayıp – Çalıştı Bildiriminin Sonucu Nasıl Öğrenilir

GSM operatörüne ulaşma durumunun bir sonucu olarak, yetkili kişiler verilen bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol eder. Bilgilerin gerçek olduğu tespit edilirse, cihazın iletişim kapasitesi durdurulur. Hukuki işlemlerin ardından bir IMEI sorgusu olması durumunda http://www.Mcks.Gov.Tr/tr/imeisorgu.Php, iletişim kapatılmışsa, aşağıda belirtilen ifade görüntülenir: “IMEI numarasının çalınması. Bu ifade başvurunuzun tamamlandığını ve cihazın birine sahip olması durumunda cihazın çalındığını bilmesine yol açacaktır.

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonu Tamiri Öğrenmek İstiyorum

Kayıp – çalıntı bildirimi sonucunda başvurusu reddedilen kişilere ise kısa mesaj gönderilerek sonuca dair bilgi verilir.

Eski Tip (Akıllı Olmayan) Telefonları Bulma

Kendinize akıllı olmayan eski moda bir cep telefonu almayı düşünüyorsanız, unutabilirsiniz. Kablosuz bir ağa bağlanma becerisi olmadan, eski tip basit telefonlar tarafından toplanan veriler (hesap bilgileri, konum bilgileri ve ağ bilgileri dahil) kullanıcılar tarafından görülemez. En iyi ihtimalle, GSM operatörünüze ulaşabilir ve hücresel şebeke bilgilerinizi veritabanlarında bir yerde sakladıklarını umabilirsiniz. Bununla beraber, bu bilgilere sahip olsalar bile, yerel yetkililerin ve GSM operatörlerinin yardımı olmadan bu tür bilgileri elde etmek imkansız olabilir.

Çalınan Ya Da Kaybedilen Telefonun Bulunması Mümkün Mü
Çalınan Ya Da Kaybedilen Telefonun Bulunması Mümkün Mü

Çalınan Ya Da Kaybedilen Telefonun / Tabletin Bulunması Mümkün Mü

Bilgi Teknolojisi ve iletişim otoritesinin sorumlulukları arasında çalıntı veya kaybolan telefon / tabletlerin bulunması yer almaz. Bu noktada, kurum yalnızca iletişimi sağlamak amacıyla cihazı kapamak ve veri tabanını cihazın durumu hakkında bilgilendirmek için adımlar atabilir. Bu veritabanı muhtemel sorgular için de dikkate alınır. Polis ve jandarma gibi kolluk kuvvetleri tarafından bir biçimde ele geçirilmesi durumunda, cihaz IMEI numarası ile sorgulanmaktadır. Sorgu sonucuna göre, sahip bilgilendirilebilir. Ancak, tüm bunlardan önce, cihazın sahibinin bazı belgelerle kolluk kuvvetlerine resmi müracaatta bulunması faydalı olacaktır. Cihazın faturasını ve cihaz hakkında sunulmakta olan bilgileri belirterek bir müracaat yapılabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; çalınan telefon nasıl bulunur iphone , çalınan telefon nasıl bulunur 2020 , çalınan telefon nasıl bulunur huawei , çalınan telefon nasıl bulunur xiaomi , çalınan telefon nasıl bulunur 2019 , çalınan telefon nasıl bulunur polis , çalınmış telefon nasıl bulunur , telefon çalındı nasıl bulunur , çalınan telefon nasıl bulunur samsung , çalınan telefon nasıl bulunur apple.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.