Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Casper Via Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Casper Via Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Casper Via Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Casper Via Şarj Oluyor Ama Dolmuyor; Telefonun şarj edilmesi, ancak şarj edilmemesi gibi garip sorunlar olması durumunda, hemen pili değiştirmeyin. Sorunun çözümü çok daha basit olabilir. Bazen bir şarj kablosu sorunu olabilir ve zaman zaman telefon şarj soketinde bir soruna neden olabilir.

Casper Via Şarj Oluyor Ama Dolmuyor; Pil arızası durumunda telefon şarj oluyor gibi görünse de, Pil şarj olmuyor. Piliniz artık arızalı ve bu sebeple pili değiştirmelisiniz. Cep Hastanesi mağazamızda, her marka telefonun pil değiştirilmesini sağlamaktayız. Tüm işlem 30 ila 45 dakika sürer ve tadilattan sonra telefonda hiçbir veri silinmez veya kaybolmaz.

Şarj Aleti veya Kablosunun Çalışmaması

Teknik servisimizde, Casper Vıa şarj problemiyle karşılaştığımız problemlerden biri, şarj cihazının veya kablonun arızalı olmasıdır. Bu sebeple, cihazınız şarj olmazsa, önce değişik bir şarj cihazı denemenizi öneririz. Cihazınız hala şarj etmezse, lütfen okumaya devam edin.

Telefon Şarj Olmuyor Nedeni

Sorun genelde aşağıda belirtilen gibidir. Ya şarj edildiğinde telefonu şarj ediyoruz ya da şarj olduğunu gösteriyor, ancak pil göstergesi şarj olmuyor ya da telefon hiç şarj olmuyor. Böyle bir sorunla karşılaştığımızda deneyeceğimiz yöntemler aşağıda belirtilen gibidir.

Telefon Şarj Olmuyor Nedeni
Telefon Şarj Olmuyor Nedeni

Şarj Soketi Yuvasının Tıkanması

İkinci en yaygın durum, şarj yuvasının pamuk, kir, toz ve benzeri parçacıklarla doldurulmasıdır. Bu durumda, şarj cihazının ucu şarj soketi dişlerine dokunamaz. Bu sebeple, cihazınız şarj olmaz. Bir kürdan kullanarak, şarj portundaki herhangi bir engeli yavaşça çıkarın. Telefonunuz hala şarj olmuyorsa, makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Şarj Kablosu Sorunu

Telefonu şarj etmek için kullanmış olduğunuz şarj kablosu ile alakalı bir sorun olabilir. Telefonun şarj olmadığını düşünmeyin ve pili hemen değiştirmeyin. Belki sorun şarj cihazının USB kablosuyla.

Şarj Soketinin Arızalanması

Akıllı telefonlar üzerinden Casper’ın şarj olmamasının ana sebebi, şarj soketinin arızalanmasıdır.

  1. Şarj soketi sıvı veya nem teması ile oksitlenebilir,
  2. Alınan darbe neticesinde, şarj soketi çalışamaz hale gelebilir,
  3. Telefonu şarj ederken aşırı basma, şarj soketinin hareket etmesine ve arızalanmasına neden olabilir,
  4. Orijinal olmayan şarj cihazlarının kullanımı kısa devreler oluşturabilir ve şarj soketini yakabilir.

Yukarıdaki problemlerin çözümü şarj soketini değiştirmektir.

Şarj Soketinin Arızalanması
Şarj Soketinin Arızalanması

Adaptör Sorunu

Telefonu şarj etmek için kullanmış olduğunuz adaptör çıkarılabilir bir adaptörse, telefonunuz şarj olmuyor olabilir.

İlginizi Çekebilir: Türk Malı Cep Telefonları

Şarj Esnasında Oyun Oynama

Telefonunuzu şarj ederken yoğun grafiklere sahip bir oyun oynuyorsanız, telefonunuzun şarj yüzdesi zaten dolmuyor. Bunu test etmek için önce telefonunuzu kapatın ve şarj cihazına takılı bırakın. Telefonu kapatmadan bunu yapmak istiyorsanız, telefonunuzdaki oyunu kapatın ve telefonu uçak moduna getirin.

Casper Via Şarj Soketi Değişimi

Casper Via şarj soket değişimi, tecrübeli ve uzman CASPER teknisyenlerimiz tarafından 45 dakika içerisinde özel araç gereç kullanılarak gerçekleştirilir. Bu süre 3 (üç) iş günü zaman bizim ücretsiz nakliyat hizmeti yarar.

  1. Şarj soketini değiştirdikten sonra, telefonunuz problemsiz bir biçimde şarj etmeye devam edecektir.
  2. İşlem sırasında aygıt biçimlendirilmez. Bilgileriniz bozulmadan kalır.
  3. Şarj soketinin değiştirildiği teknik servis odası tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Ayrıca 7/24 güvenlik kameraları tarafından denetlenir.

Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu Nasıl Çözülür

1. Ampere Uygulamasını İndirin

Amper, telefonunuzun şarj olup olmadığını ve ne kadar ücret aldığını kontrol etmek için gerçekten muhteşem bir araçtır. Temel olarak, şarj ederken cihazınızdan ne kadar akım çekildiğini belirler. Bu sebeple, yalnızca telefonunuzun şarj olup olmadığını görmek için değil, hemde hangi şarj yönteminin en iyi olduğunu görmek için muhteşem bir uygulamadır. Uygulamadaki sayı yeşil renkte yanıyorsa, cihaz şarj oluyor, ancak turuncu eksi bir ise, cihazınız güç kullanıyor. Aşağıdaki adımların her birini tamamladıktan ve hangi değişikliklerin oluştuğunu gördükten sonra uygulamayı kullanmayı deneyin.

Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu Nasıl Çözülür
Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu Nasıl Çözülür

2. Farklı Bir Güç Kaynağı Deneyin

Telefonunuzun veya şarj cihazınızın bir sorun olmaması da tamamen mümkündür, ancak şarj etmeye çalıştığınız elektrik prizi bu soruna neden olur. Duvardan şarj etmeye çalışıyorsanız, başka bir prizi deneyin veya direk olarak bilgisayarınızdan şarj edin. Bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktasından şarj ediyorsanız, başka bir bağlantı noktasına geçin veya bir duvar adaptörü kullanmayı deneyin. Güç kaynaklarını değiştirdiğinizde cihazınız şarj olmaya başlarsa, sorunu buldunuz ve bir elektrikçiyi aramanız veya bilgisayarınızı onarmanız gerekebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; casper via a1 şarj oluyor ama dolmuyor , telefon şarj oluyor ama dolmuyor casper , casper via m3 şarj oluyor ama dolmuyor , casper via m1 şarj oluyor ama dolmuyor , casper via tablet şarj oluyor ama dolmuyor , casper via v5 şarj oluyor ama dolmuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.