Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Cep Telefonu Markaları

Cep Telefonu Markaları

Cep Telefonu Markaları

Cep Telefonu Markaları; Akıllı telefon piyasasında rekabet her geçen gün artmaktadır. Özellikle, Çinli akıllı telefon üreticileri tarafından benimsenen agresif fiyat politikası, pazardaki dengeyi tamamen değiştirdi. Dünyanın en fazla satan telefonunu satan 7 isme baktığımızda, bunların 5’inin Çin kökenli firmalar olduğunu görüyoruz.

Cep Telefonu Markaları; Ekran değişimi ve cep telefonu tamiri için teknik servisimize gelen ve sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımızdan en çok sorulan sorulardan biri, hangi cep telefonu markasının hangi ülkeye ait olduğu.

Cep Hastanesi olarak hangi ülke ile hangi cep telefonunu ürettiğini sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle, teknik servisimiz için en çok merak edilen ve sorulan cep telefonu markalarını sizlerle paylaşacağız. Ardından listedeki tüm cep telefonu markaları ve üretim yerleri.

Güney Kore’de Üretilen Cep Telefonu Markaları

Samsung, LG. Güney Kore’de üretilen cep telefonları Samsung, LG. Cep Hastanesi Güney Kore’nin her iki tamir aşamasında da kullanılan teknolojileri sebebiyle cep telefonu üretiminde lider ülkeler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Samsung’un sensörleri, model sayıları ve LG G2, LG G3, LG G4 ve LG G5 saldırıları sebebiyle marka bilinirliği ve kullanıcı sayıları gün geçtikçe arttı. Ülkemizdeki cep telefonlarına baktığımızda, bu iki markanın milyonlarca kullanıcısı var ve hergün yeni markalarla artmaya devam ediyorlar. Burada bir noktaya gelin. Kullanıcılar genelde Samsung telefonlarının Japonya’da üretildiğini düşünüyor.

2019 Yılının En İyi Akıllı Telefonu Açıklandı

Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde geleneksel bir rekabet var. Bu yarışma, tüm akıllı telefon kullanıcıları ve tüm akıllı telefon üreticileri tarafından öngörülüyor. 2019’da hangi marka Yılın En İyi Akıllı Telefon ödülünü almış olabileceğini düşünüyorsunuz? En iyi telefon ödülünü almak için büyük bir anlaşma olmalı.

Mobil Dünya Kongresi bu sene Çin’in Şangay kentinde gerçekleşti ve Kongre 2019’un en iyi akıllı telefonunu duyurdu. Çoğu akıllı telefon kullanıcısının sonuçlarına şaşıracağını düşünüyoruz. İşte 2019’un en iyi akıllı telefon markası ve modeli

Cep Telefonu Markaları

iPhone, Samsung, Huawei ya da Xiaomi Mi

Yılın En İyi Akıllı Telefonuna ilave olarak, GSMA’nın düzenlemiş olduğu bu kongrede pek çok farklı ödül verildi. Ancak en fazla ilgi ve merakı alan ödül, Yılın ödülünün en iyi akıllı telefonu. Telefonların satış rakamlarına, dayanıklılıklarına ve özelliklerine göre verilen bu ödül 2019 senesinde Huawei’ye verildi. Manken ayrıca Huawei P30 ve P30 Pro modeliyle En İyi Smartphone ödülünü aldı. Bu ödül Google’ın ambargosu tarafından rahatsız edilen Huawei’de büyük bir coşku yarattı. Bu ödülden önce yüksek bir satış oranına sahip olan Huawei P30, ödülün ardından rekorlara koşuyor.

Samsung

Geldik zirveye. Evet, en çok akıllı telefon satan markalar sıralamasında 1 numarada yine Samsung yer alıyor. Güney Koreli şirket geçtiğimiz çeyrekte 73.3 milyon akıllı telefon sattı. Fakat bu rakamlara rağmen Samsung’daki erime devam etti. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde Samsung, 85.6 milyon telefon satmış ve yüzde 22.3 pazar payına ulaşmıştı. Bu yıl şirketin pazar payı yüzde 19’un da altına düşerek yüzde 18.9 oldu.

Cep Telefonu Markaları

ABD‘De Üretilen Cep  Telefonu Markaları

iPhone, Motorola. Amerika Birleşik Devletleri’nde (Amerika Birleşik Devletleri), cep telefonu markaları iPhone, ve Motorola’dır. İPhone, dünyadaki telefon endüstrisinin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Özellikle kendisine özgü yazılım dili iOS ile bu farkı daima yeni modelleriyle göstermeye devam ediyor. Ülkemizde ABD’de üretilen cep telefonlarının kullanım oranları milyonlarca sırada. iPhone cep telefonları yazılımları ve sağlamlıkları ile dikkat çekerken,

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız

Huawei P30 Serisi 2019’un En Akıllı Telefonu Ödülünün Sahibi Oldu

He Gang Huawei’nim ürün bölümü başkanı… Mobil Dünya Kongresinde yaptığı açıklamada 85 gün içinde Huawei P30 serisinden 10 milyon adet satıldığını açıkladı. Bu rakamın ödülden sonra da hızlı bir şekilde yükselmesi bekleniyor.

Apple

En çok akıllı telefon satan markalar sıralamasının değişmez isimlerinden biri olan Apple kan kaybetmeye devam ediyor. Cupertino merkezli şirket, bir zamanlar zirveye oynarken şu aralar 3. sıraya kadar gerilemiş durumda. Son çeyrekt 45.74 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Apple, yüzde 11.8’lik pazar payının sahibi oldu. Apple’ın geçtiğimiz sene aynı dönemdeki pazar payı da yüzde 11.8’di.

Cep Telefonu Markaları

Japonya’da Üretilen Cep Telefonu Markaları

SONY, TOSHIBA, FUJITSU, PANASONIC. Japonya’nın cep telefonu markaları arasında Toshiba, Fujitsu, Sony ve Panasonic bulunur. Ülkemizdeki kullanıcılar tarafından Toshiba’nın Japon bir cep telefonu olduğu biliniyor, ancak Sony’nin Japonya’ya ait olduğunu söylediğimizde şaşırdığımızı söyleyebiliriz. SONY, özellikle Z cep telefonu markaları ile Türkiye’deki kullanıcı sayısını artırdı. Bir vakitler cep telefonlarında vazgeçilmez olan Panasonic, şimdi ev telefonu kullanımının ön saflarında yer almakta.

Oppo

Son senelerde Çin’in en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, son çeyrekte 30,5 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Geçen senenin aynı döneminde 29.5 milyon akıllı telefon satan Çinli üretici bu manada çok az ilerleme kaydetti. Oppo’nun küresel pazardaki payı % 7,9. Geçen senenin aynı döneminde şirketin Pazar payı % 7,7 idi.

Cep Telefonu Markaları

Almanya’da Üretilen Cep Telefonu Markaları

Sıemens, Telefunken, Grundig MOBİLİ. Almanya’da geliştirilen başlıca cep telefonu markaları Telefunken, Siemens, Grundig Mobile’dır. Endüstri devrimi ve mekanizasyon olarak dünyada bir numara olarak gösterilen Almanya, cep telefonu teknolojilerinde yukarıda belirtilen 3 ülkenin gerisinde kalıyor. Akıllı telefon dışında Siemens ülkemizde en fazla kullanım oranına sahip.

Xiaomi

2018’de en çok akıllı telefon satan markalar arasında, en büyük sıçrama Xiaomi’den geldi. Son çeyrekte 33.2 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren firma, pazar payını da yüzde 8.5’e yükseltti. Çinli üretici geçtiğimiz yıl aynı dönemde 26.8 milyon telefon satmış ve yüzde 7’lik pazar payının sahibi olmuştu.

Xiaomi

 

ÇİN‘DE Üretilen Cep Telefonu Markaları

Meızu, Huawei, Lenova, Xiaomi. Aslında, tüm cep telefonu markalarının üretim aşamaları işgücü sebebiyle Çin’den geçiyor. Bu yüzden başlıklardaki üretim yerinden bahsettik, ancak bu başlıklarda konuşmak istediğimiz şey, hangi ülkelerin ilk cep telefonu markalarına sahip olduğu idi. Çin’in en ünlü cep telefonu markaları Meizu, Huawei, Lenovo ve Xiaomi’dur. Ülkemizde özellikle Lenova, Huawei ve Meizu markaları bilinmektedir. Size burda bir ayrıntı vermek istiyoruz. Meizu cep telefonu, garantili satışları henüz Türkiye’de başlamamasına rağmen, esasında Çin’in iPhone’u. Özellikle performans bir hayli yüksektir.

Huawei

Dünyanın en iyi akıllı telefon satan şirketi olma sloganıyla yola çıkan Huawei, güçlenmeye devam ediyor. Apple’ın arkasında geçen senenin aynı dönemine göre % 9,5 pazar payıyla geride kalan Çinli üretici, bu sene büyük bir baskı yaptı. Akıllı telefon satışlarını 52,2 milyona varan Huawei, Pazar payını % 13,4’e yükseltti. Görünüşe göre Huawei’nin zirve yürüyüşü devam ediyor.

 

Huawei

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; cep telefonu markaları ve fiyatları , cep telefonu markaları isimleri , cep telefonu markaları düşen kelime , cep telefonu markaları ve ülkeleri , cep telefonu markaları pazar payları , cep telefonu markaları hangi ülkelere ait , cep  telefonu markaları ve hangi ülke malı olduğu , cep telefonu markaları xiaomi , cep telefonu aksesuar markaları , cep telefonu hangi marka alınır.