Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Cep Telefonu Tamir Kursu

Cep Telefonu Tamir Kursu

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Telefon Tamir Kursu

Cep Telefonu Tamir Kursu, Cep Hastanesi, İstanbul cep telefonu tamir kursları sunmaktadır. Cep Hastanesi, cep telefonu tamir endüstrisinde kariyer yapmak ve bu alanda kendilerini geliştirmek isteyenlere cep telefonu tamir kursu eğitimi veriyor. Cep telefonu onarım kursu, cep telefonu tamiri için gerekli tüm temel becerileri sağlar.

Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı her geçen gün hızla artıyor. Bugün, iPhone, Android ve Windows işletim sistemine sahip cep telefonları yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu cihazların tamir hizmetleri her geçen gün artmaktadır. Cep telefonu tamir kursu size bu alanda ihtiyacınız olan tüm teknolojik becerileri öğretmek için var.

Cep Telefonu Tamir Eğitim Merkezi

Cep telefonu tamir kursu: Cep telefonları artık herkes kullanıyor. Türkiye’de 50 milyon kullanıcısı ile çok büyük bir sektör oluşturuyor. Cep telefonlarının çoğu artık küçük bilgisayar haline geldi. Arıza ve bozulması nedeniyle oluşan cep telefonlarının tamir, bakım ve teknik servisi bir alt sektör haline gelmiştir. Cep telefonu ve PDA tamir ve servis sektörü sürekli büyümektedir. Bu sektörde hem çalışmak hem de iş kurmak kazançlıdır.

Cep telefon tamir kursu, GSM ve cep telefonlarının her modelinde marka ve model standartlarına göre sorun gidermeyi öğretir. Eğitim uygulama ile yapılır. Araç ve gereçler ders kapsamındadır. Cep Hastanesi, cep telefonu tamir ve servis sektöründeki bu büyümeye paralel olarak cep telefonu tamir eğitimleri düzenlemektedir.

Cep Telefonu Tamir Kursu Örnek
Cep Telefonu Tamir Kursu Örnek

Cep telefonu tamiri hem kazançlı hem de eğlencelidir. Cep telefonu onarım eğitimi, her model telefonun marka ve model standartlarına göre sorun gidermeyi öğretir. Eğitim bol pratik ile yapılır. Araç ve gereçler eğitimi firmamız tarafından verilmektedir.

İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen cep telefonu tamir eğitimine katılımcılar bulunmaktadır ve kursiyerlerimizin onarım eğitiminin sonunda cep telefonu tamir sertifikası bulunmaktadır.

CEP TELEFONU TAMİR KURSU

Bu mesleği öğrenenler, bu mesleğe sahip olanlar, kendi işlerini açabilir, serbest çalışabilir veya diğer işletmelerde iş bulabilirler. 2015 yılında mobil operatörlerin verilerine göre, ülkemizde 73.2 milyon aktif cep telefonu var. Bu abonelerin 41,5 milyon abonesinin yüzde 56,7’si akıllı telefon kullanıyor. Böyle büyük bir pazarda, cep telefonu satabileceğiniz, cep telefonu tamir hizmetleri verebileceğiniz ve ciddi bir gelir elde edebileceğiniz bir işletme de açabilirsiniz.

BOX-YAZILIM EĞİTİMİ (TAMİR PROGRAMLARI)

Birçok cep telefonu markasına ve modeline bağlı olarak, telefonlara ve bilgisayarlarımıza zarar vermeden çok sayıda mevcut kutuları kurmamız ve kullanmamız önemlidir. Cep telefonlarının teşhis ve onarımının her aşamasında, bilgisayar destekli bir işlem şarttır. Farklı markaların hatalarını çözebilecek çok sayıda ve çeşitli program ve kutular vardır.

CAM DEĞİŞTİRME EĞİTİMİ

Cep telefonlarının en hassas parçalarından biride cam’dır. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle, ekran boyutları çok büyüdü ve telefon kalınlıkları inceldi. Komple ekran değişimi daha pahalı olduğu için cam değiştirme daha ekonomik olduğu için tercih edilmektedir.. Teknik hizmetlere gelen iş yükünün büyük bir kısmı camın değiştirilmesi olmuştur. Sökme ve montaj, bu eğitime katılarak profesyonel olmak için çok fazla bilgi ve beceri gerektirir.

İlginizi Çekebilir: Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma

Ekran Değişimi Tamiri Kursu
Ekran Değişimi Tamiri Kursu

LEHİMLEME EĞİTİMİ

Lehimleme elektronikte sonuçtur. Lehim ne kadar iyi yapılırsa, sonuç o kadar iyi olur. Bu eğitimde lehimlemeden önce temizlik nasıl yapılmalıdır?, Havya’nın ısı değeri ne kadar olmalı?, Soğuk lehim’in sebepleri nelerdir ?, Kaliteli lehim nasıl yapılır ?, Lehimdeki pasta ne kadar önemli?, Lehimleme sırasında Flux kullanılıyor mu? bu tür soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

ŞARJ SOKETİ DEĞİŞTİRME EĞİTİMİ

Cep telefonu şarj soketi nasıl değiştirilir?, Hangi araçlar kullanılır?, Hangi sıcaklıkta ne kadar sıcak ve sıcak hava olmalı?, Kaliteli lehim nasıl yapılır Lehim pastası nasıl kullanılır? Bu soruların cevabı şarj (dc jak) değiştirme eğitimimizde bulunabilir.

BAYİLER İÇİN TELEFON SÖKÜP TAKMA EĞİTİMİ

Cep telefonu satan bayilerin en büyük korkusu, telefonu söküp takmaktır. Her bayi bir telefonu sökmeye çalışmış olmalıdır. Bayilerin bu endişelerini gidermek için, cep telefonunu elden çıkarma / yerleştirme eğitimi verilmektedir. Bu eğitim, açılmış ve onarılmış telefonları anlamayı kolaylaştırır. Yine, basit onarımlar yapabilir ve kazançlarını artırabilir.

Cep Telefonu Tamiri Öğrenme

Sadece ülkemizde 77,8 milyondan fazla cep telefonu ve 72,5 milyon kullanıcı var ve akıllı telefonlar günlük hayatta büyük yer tutuyor, cep telefonları ve teknolojileri insan hayatında vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Bu durumda tamir, bakım ve teknik servis sektörüne duyulan ihtiyaç kaçınılmazdır. Cep telefonu tamiri bugün en kazançlı meslektir.

Akıllı Telefon Tamir Kursu
Akıllı Telefon Tamir Kursu

Sektördeki cep telefonlarını tamir etmek ve bu konuda teknisyen olmak isteyenler:

Her türlü marka / model telefona müdahale etme ve her türlü marka cep telefonuna yazılım yükleme becerisi kazanma,
Kursun bitiminden sonra, kendi işlerinde veya herhangi bir teknik hizmette çalışma durumunda, organizasyonumuz uzman öğretmenlerimize mevcut zaman diliminde teknik destek alma fırsatı sunmaktadır.

Cep Telefonu Tamir Kursu – Eğitim Programı

Eğitim programımız üç bölüme ayrılmaktadır.

 • Teorik
 • Pratik
 • Uygulamalı

Cep Telefonu Tamir Kursu – Kurs İçerisindeki Ek Uygulamalar

 • Gelişmiş Lehimleme teknikleri
 • Kulaklık girişlerinde gelişmiş lehimleme teknikleri
 • Switch’ler de gelişmiş lehimleme teknikleri
 • Şarj bağlantı noktasında gelişmiş lehimleme teknikleri
 • Data port da gelişmiş lehimleme teknikleri
 • Sıvı teması ile oluşan hasarları tamir
 • Fiziksel darbelerden oluşan hasarları tamir
 • IC, VCO, PA, Kristal ve diğer bileşenlerin kontrol edilmesi ve yer değiştirilmesi
 • Telefon kilitlerini açma
 • Düz ve slide telefonlarda sökme ve takma

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; cep telefonu tamir kursu yorumları , cep telefonu tamir kursu halk eğitim , cep telefonu tamir kursu fiyatları , cep telefonu tamir kursu ismek , cep telefonu tamir kursu izmir , cep telefonu tamir kursu ankara , cep telefonu tamir kursu online , cep telefonu tamir kursu istanbul , cep telefonu tamir kursu bursa , cep telefonu tamir kursu Gaziantep.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar