Çift Girişli Usb Bellek Telefon Okumuyor

Çift Girişli Usb Bellek Telefon Okumuyor USB çubukları artık akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda kullanılabilir. Telefonun şarj yuvalarına göre yapılan USB bellek portu, Android işletim sistemli akıllı telefonlardan belleğe veri aktarımına izin verir.

Ancak, bazı kullanıcılar Android USB bellek bağlantısı ile ilgili bir sorun olduğunu söylüyorlar, böylece birkaç değişiklik ile telefonunuzda USB bellek kullanmaya devam edebilirsiniz.

USB Desteği Kontrolü

Tüm Android telefonlar halindeyken USB desteği yok. Bu durumda, USB çubuğunu doğrudan takmak telefonunuzda herhangi bir değişiklik yapmaz. Cihazın OTG’Yİ destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için otg’yi kontrol edin. Uygulama indirmek ve çalıştırmak için yeterlidir. En kısa sürede o başlatılır gibi cihazınızı tarar ve OTG destekleyip desteklemediğini söyler.

OTG Kablosu İle Android USB Bellek Bağlantısı

Samsung Galaxy S7 gibi telefonlar kutuda OTG Kablosu ile birlikte gelir. Ancak, her akıllı telefon bu kablo ile birlikte gelmez, bu yüzden bir tane satın almalısınız. Bu kablonun bir ucu telefonunuzun şarj soketi ile uyumludur ve diğeri USB portu için bir USB portudur.

Huawei Ekran Kilidi Kırma

Telefona OTG Uçlu Flash Takın

OTG desteğine sahip bir cihazınız varsa veya bir OTG kablosunuz varsa, gerisi USB çubuğunu cihaza bağlamak olacaktır. Bunu aşağıdaki gibi yapabilirsiniz;

 • OTG kablosunu doğru bir şekilde Android cihaza bağladığınızdan emin olun.
 • Dosya yöneticisi dosya formatı farklılığından dolayı site hata verebilir.
 • Bu durumda ES File Explorer uygulamasını indirerek USB bellek içerisinde bulunan tüm dosyalara sorun yaşamadan erişebilirsiniz.

Android USB Bellek Bağlanmıyor Sorununun Nedenleri

Genellikle OTG kablosu yada desteği olmamasından kaynaklanan bu sorun bazı zamanlarda farklı nedenlerden dolayı da kaynaklanabiliyor. Bu nedenlerden bazıları şu şekilde;

android usb bellek

 • Cihazın şarj soketinde temassızlık yaşanması,
 • USB bellek içerisinde virüs bulunması,
 • USB bellek içerisinde telefonunuzun desteklemediği dosya türüne sahip dosyaların bulunması,
 • Daha öncesinde Android Root atma işlemi yapılmış olması,
 • Çift Girişli Usb Bellek Telefon Okumuyor

Bazı durumlarda, USB belleğin bağlanmamasına neden olabilir. Ancak, cihazınız en yeni akıllı telefonlardan biri ise, OTG kablosu satın alabilir veya doğrudan cihaz girişi için uygun bir USB bellek satın alabilirsiniz.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir