Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Çocuğumun Telefonda Zaman Geçirmesini Engellemek

Çocuğumun Telefonda Zaman Geçirmesini Engellemek

Çocuğumun Telefonda Zaman Geçirmesini Engellemek

Çocuğumun Telefonda Zaman Geçirmesini Engellemek, 80’li veya 90’lı dönemlerde çocuk olmanın nostaljik paylaşımıyla sık sık karşılaşıyoruz. Peki o dönemin çocuklarını şimdiki çocuklardan ayıran nedir ? Cevap çok basit, aslında tek şey teknoloji. Teknolojinin hayatımıza girmesiyle insan ilişkileri de değişti. İletişim daha yüzeysel hale geldi.

Teknoloji, hayatımızın her alanında çok çalıştı, 90’lardan sonra doğan çocuklar “oyun” kavramını bilgisayarlarla veya oyun istasyonu oyunlarıyla ilişkilendiriyor. Çoğu çocuk bilgisayarda ve telefonda. Dışarıda olduğundan daha fazla zaman geçiriyorlar. Peki yaz tatili teknoloji çağından önce nasıl değerlendirilir ? Çocuğunuzu yaz tatili boyunca televizyon ve telefon gibi teknolojik cihazlardan uzak tutmak için ne yapabilirsiniz ?

Doğa Yürüyüşü Yapmak

Çocuğumun Telefonda Zaman Geçirmesini Engellemek, çocuklar keşfetmeyi sever, bu yüzden yürüyüş onlar için harika bir yaz aktivitesidir. Çocuğunuzla birlikte yürüyüşe çıkabilir veya açık havada eğlenmesine izin verebilirsiniz. Telefonun başından kalkıp zaman geçirtmek de sizlerin elinde.

Parka Gitmek

Parklar çocukların hoşlandığı yerler arasındadır. Tabii ki parklar ve su parkları çocuklar için eğlenceli olabilir. Verimli bir yaz tatili olduğundan emin olmak için çocuğunuzu parka götürebilirsiniz. Sosyalleşmesine bu şekilde katkıda bulunabilirsiniz.

Hazine Avına Çıkmak

Çocuğunuzla yaratıcı oyunlar oynamaya ne dersiniz ? Evde veya dışarıda oynayabilirsiniz. Bir alanda küçük bir hediye saklayın ve çocuğunuzun bulması için bir harita oluşturun. Hazine avı oyunu kesinlikle bilgisayardan çok daha iyi  ve zeka geliştirici oyunlar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Çocuğumun Oyun Bağımlısı Olduğunu Anlamanın Yolları

Saklambaç Oynamak

Saklambaç, çocuklar için en eski ve en sevilen aktivitelerden biridir. İster evde ister dışarıda olsun, bu klasik oyunu oynarken çok eğleneceklerdir. Onlara eski oyunları öğretebilir ve sosyalleşmeye teşvik edebilirsiniz.

Yüzme veya Yüzme Dersi Almak

Çocuğunuz nasıl yüzüleceğini bilmiyorsa, bu yaz ona yüzme dersi aldırmaya ne dersiniz? Bu onu spor yapmaya teşvik edecektir. Nasıl yüzüleceğini biliyorsa, onu sık sık havuza götürebilirsiniz.

Paten Kaymayı Öğretmek

90’ları geri getirin ve çocuklarınızı paten kaymaya teşvik edin! Pateni çocuklarına arkadaşlarıyla güzel havanın tadını çıkarmak için eğlenceli bir yoludur. Tabii ki kaymayı öğrenirken oldukça dikkatli olunması gerekiyor.

Bisiklet Sürmek

Bisiklete binme çocuklarınız için harika bir solo aktivitedir. Ama aynı zamanda harika bir aile etkinliği olabilir. Çocuğunuzla bisiklet sürmeye veya etkinliklere gidebilirsiniz, ancak koruma malzemelerinizi yanınıza almayı unutmayın.