Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Data Hattı Numarası Öğrenme

Data Hattı Numarası Öğrenme

Data Hattı Numarası Öğrenme

Data Hattı Numarası Öğrenme İnternet alışverişini sağlayan ve 2G, 3G, 4.5 G ile kullanılan veri hatları ülkemizde teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza girmiştir. Mobil internet hızları internete bağlanabilir ve SMS hızını artırır veri hattı üzerinden gönderilebilir.

Veri hatları ve sım kartlar arasında büyük benzerlikler vardır. Sım kart ve internet desteği olan tüm cihazlar veri hatlarını kullanmak için yararlıdır. Sım kart ile çağrı arasındaki tek fark arama yapamaz. Sım kartlar gibi numaralara sahip veri hatlarında pın ve puk kodları vardır.

Veri hatları kullanıcılara büyük kolaylık sunuyor. Bu, kullanıcılara sunduğu geniş kullanım yelpazesinden kaynaklanmaktadır. Geniş kullanım alanlarına sahip veri hatları, genelleştirildiğinde araç takip sistemlerinde, dizüstü bilgisayarlarda, taşınabilir wifi cihazlarında kullanılır. Buna ek olarak, İnternet desteği ile sım kart özelliği olan tüm elektronik cihazlarda kullanılabilir.

Data Hattı Numarası Öğrenme

Her data hattının bir numarası bulunmaktadır. Fakat aramalara imkan olmadığı için numaraları aklımızda tutmak mümkün olmamaktadır. Peki Data Hattı Numarası Nasıl Öğrenilir? Kısaca açıklayalım.

Data Hattı Nedir ?

Data hatları, ilk bakışta cep telefonu hatlarından farksız gözükür fakat sadece 2G3G ya da 4.5G şebekelerini kullanarak data (internet) alışverişi yapılmasını sağlar. Yani internete bağlanabilir, SMSgönderebilir alabilir ancak konuşmanıza izin vermez.

Veri hattı, cep telefonu hattı adı verilen bir GSM hattıdır. Standart olarak satılan veri hatları 2G ve 3G ağları kullanarak internete bağlanır ve veri alışverişi için cihaz sağlar. SMS gönderir ve alır, ancak konuşmaya izin vermez. GSM operatöründen gerekli yetki ile veri hatları da konuşma servisine açılabilir.

İlginizi Çekebilir: Aradığım Kişinin Sesi Gelmiyor

Veri hatları 3G modemler, araç takip cihazları, sunucular gibi birçok elektronik cihazlarda veri iletişimi sağlayan mobil internet çözümü üretti. Araç takip cihazlarında, araç ve araç takip sunucusu arasındaki bağlantıyı sağlayan bir veri hattı zorunludur.

Kullanıcılar tek bir ekran veya aşağı akım kullanıcılar oluşturarak alanında araçlardan araç verilerini izleyebilir ve sistem üzerinden retrospektif raporlar alabilirsiniz.

Her veri satırı için bir veri kotası tanımlanır veya sınırsız bir veri paketi tanımlanır. GPRS üzerinden çalışan bu sistem, daha yaygın ve daha ucuz olduğu için çok ekonomik ve pratik bir çözüm haline gelmiştir. Sim kart ile data hattının arasında arama yapamama dışında hiçbir fark yoktur.

Normal Numaralarla Aynımıdır ?

Evet data hatları da aynı normal sim kartlar gibi numaralara sahiptir.

Pin ve Puk Kodları Varmı ?

Evet, data hatları normal sim kartlarda bulunan Pin ve Puk kodlarına sahiptir.

Data Hatları Nerede Kullanılır?

Veri hatlarının kullanımı oldukça geniştir. Genel olarak, araç takip sistemleri, sunucular, SIM kart girişi olan Dizüstü Bilgisayarlar, taşınabilir Wi-Fi cihazları kullanılabilir. Buna ek olarak, veri hattı hem Sım kartı hem de internet desteğini içeren tüm elektronik cihazlarda kullanılabilir.

Turkcell Superbox Data Hattı Numarası Öğrenme
Turkcell Superbox Data Hattı Numarası Öğrenme

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  data hattı numarası öğrenme türk telekom , ipad data hattı numarası öğrenme , data hattı , turkcell data hattı numara öğrenme , data hattı tt , vodafone data hattı numara öğrenme , 4g data hattı , mobil data hattı.