Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. DFU Modu Nedir

DFU Modu Nedir

Dfu Modu Nedir

DFU Modu Nedir, yazılımında problem olan ve hiçbir işleme cevap vermeyen iPhone cihazları kurtarmak için neler yapılır ? Bu tip durumlarda kurtarma modun başlatmanız gerekebilir. İşte iPhone DFU modu hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar

iPhone Kurtarma Modu

Eğer iPhone cihazınızla ilgili sorun yaşıyorsanız kurtarma modu olan DFU’yu bilmeniz gerekiyor. Peki DFU nedir ? Bu sistem cihazın yazılım güncellemesi yapmasını sağlayan bir moddur. iPhone cihazınızda herhangi bir veri kaybı yaşamadan, yazılımı güncellemek ve eski haline getirme bu sistem ile mümkün olacaktır. DFU moda geçiş yapmak ise biraz karmaşık. Fakat anlatacağımız adımlar sayesinde sizler de zor durumda kaldığınızda cihazınızı DFU moduna taşıyabilirsiniz.

İlk olarak bu moda geçişin çok basit olmadığını ve doğru anı tutturmak için birkaç kez deneme yapmanız gerekebileceğini söyleyerek başlayalım. iPhone cihazınızın kutusunda bulunan lightning bağlantı kablosunu alıp telefonunuzu Mac veya PC’ye takın. Bu noktada iPhone’unuzun açık ya da kapalı olması fark etmez. Yalnız kurtarma modu öncesi cihazınızda iTunes açık olmalıdır.

Sonra iPhone’unuzun güç ve ana ekran düğmesine aynı anda uzun bir süre basılı tutun. “iTunes kurtarma modunda bir iPhone tespit etti” yazısını görünce güç düğmesine basmayı bırakıp ana ekran düğmesine basılı tutmaya devam edin. Bir süre sonra bu tuşa da basmanız gerekmeyecek. Telefonun ekranı karardıktan sonra Apple logosu çıkarsa ya da iTunes simgesi görüyorsanız biraz daha uzun süre düğmelere basmanız gerekmektedir. “iPhone’unuzla ilgili sorun yaşıyorsanız, iPhone’u Geri Yükle’yi tıklayarak orijinal ayarlarını geri yükleyebilirsiniz” mesajı sayesinde de iPhone Kurtarma Modu ekranına ulaşmak için “iPhone’a Geri Yükle” komutunu onaylayın. Artık ”geri yükle” alternatifine dokunduğunuzda telefonunuz eski haline dönecek ve yazılımsal problemleri bertaraf etmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kopan Şarj Kablosu Tamiri

iPhone 7’de Kurtarma Modu Nasıl Aktif Hale Getirilir ?

DFU Modu Nedir, telefonunuzu kapatın ve iTunes uygulaması açıkken Lightning (USB) kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Sağdaki güç tuşuna 3 saniye süre ile basılı tutun. Parmağınız Güç tuşunayken, cihazınızın sol taraftaki ses kısma tuşuna da aynı anda 10 saniye basılı tutun. iTunes’da kurtarma modu aktif hale geldiğinde düğmelere basmayı bırakın. Bu aşamadan sonra hala basmaya devam ederseniz telefonunuz yeniden başlatılacak ve kurtarma moduna girmeyecektir.

iPhone 8 DFU Moduna Alma

  • Bilgisayarınızda iTunes en yeni sürümünü yükleyin.
  •  iTunes açıksa, kapatın. iPhone bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes açın.
  • iPhone bilgisayara bağlandığında Ses açma tuşuna basıp hızlıca bırakın. Ardından Ses kısma tuşuna basıp hızlı bir şekilde bırakın.
  • iTunes logosu bulunan kurtarma modu ekranını görünene kadar Güç tuşuna ( yan düğme) basılı tutun.
  • iTunes kurtarma modunda olan bir cihaz bulunduğu uyarısı çıkacak. Bu işlemlerden sonra güncelleme ya da geri yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Eğer yanlışlıkla iPhone 8 veya iPhone 8 Plus kurtarma moduna geçirirseniz iPhone geri yüklemenize veya güncellemenize gerek kalmadan kurtarma modundan çıkmak mümkün. Bunun için iPhone bilgisayardan ayırmanız ve yeniden başlatmak için Güç tuşuna ( yan düğme) basmanız yeterli.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; dfu modu nedir 6s , dfu mode nedir , arduino dfu modu nedir , iphone dfu mod nedir
dfu modu , dfu modu nasıl yapılır , 8 plus dfu modu , iphone dfu modu nedir , dfu modu nedir iphone 6 , iphone 7 dfu modu nedir , 8 dfu mode.