Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Dokunmatiği Bozuk Telefon Nasıl Düzeltilir

Dokunmatiği Bozuk Telefon Nasıl Düzeltilir

Dokunmatiği Bozuk Telefon Nasıl Düzeltilir

Dokunmatiği Bozuk Telefon Nasıl Düzeltilir , Dokunmatik ekranım çalışmıyor sorun ve çözümler iPhone veya Android ekran dokunmatik ekranı yanıt vermezse ne yapmalı? Dokunmatik ekranlar kesinlikle hayatımıza büyük kolaylık getirdi, ama tüketimimiz, dokunmatik ekran veya tüketim çalışma durduğunda, tüm bu kullanım kolaylığı pencere ve hayal kırıklığı doğar çok çabuk atılır.

En büyük sorun, bazı cihazlarda dokunmatik ekranın telefonunuzla veya tabletinizle etkileşimde bulunmanın tek yolu olmasıdır. Dokunmatik ekran yanıt vermediğinde aniden cihazınızdan tamamen kilitli hissedebilirsiniz. Onarmak için çalışmayan (yanıt vermeyen) dokunmatik ekranı almadan önce sorunu çözmek için birkaç kolay ve gelişmiş adım vardır.

Cep Telefonunuzun Dokunmatiğinin Bozulması Durumu;

Telefonunuzun dokunuşu bozulursa, telefonunuz garanti kapsamında değilse, ilk tercih olarak yetkili servise götürün. İkinci bir seçenek olarak, kırık dokunuşa sahip telefonunuza aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Telefonunuzun merkezinin her iki tarafına da bakın. Sağ kenfrın veya sol kenarın ekranın çerçevesiyle buluştuğu noktaya bir iğne takın ve hafifçe hareket ettirin. İğne, dokunmatik ekranı kullanmayı mümkün kılan camın altına gitmelidir. Birkaç saniye sonra iğneyi çıkarabilirsiniz.

Telefonun dokunuş kırık olduğunu söylemek, ya da telefonun dokunuş işe yaramazsa olanlar; dokunmatik ekran dışında fiziksel tuşlar çalışıyorsa veya dokunmatik ekran çalışmıyor diyenler bu uygulamayı gerçekleştirmek gerekir. Ve uygulama önce sağ tarafa ve sonuç negatif ise sol tarafa uygulanmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Telefonun Flaşı Çalışmıyor

Dokunmatik Ekran İçin Temel Düzeltmeler

Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, dokunmatik ekranınız çalışmadığında deneyebileceğiniz bazı temel, kolay düzeltmeler vardır. Denemeniz gereken ilk şey ekranı ve ellerinizi temizlemektir. Dokunmatik ekranlar ıslak veya kirli olduğunda iyi çalışmaz ve parmaklarınız ıslak, kirli veya eldivenlerle kaplı olsa bile tepkisiz görünebilir.

 1. Ekranı lif bırakmayan bir bezle temizleyin.
 2. Cihazınızı yeniden başlatın.
 3. Kılıfınızı veya ekran koruyucunuzu çıkarın.
 4. Ellerinizin temiz ve kuru olduğundan ve eldiven giymediğinizden emin olun.

Ekranda herhangi bir sıvı veya kir veya yiyecek gibi başka bir madde varsa, ilk adım onu temizlemektir. Bu hile yapmazsa, cihazı kapatın ve tekrar açın, genellikle sorunu çözecektir. Bu aynı zamanda yeniden başlatma olarak da bilinir ve işlem bir cihazdan diğerine biraz farklıdır.

Dokunmatiği Bozuk Telefon Nasıl Düzeltilir

Dokunmatik ekran telefon ile etkileşim için tek yol olduğunu buradaki temel sorundur. Dokunma aniden başarısız olduğunda telefonunuzun kilitli olduğunu hissedebilirsiniz. Konuyla ilgili profesyonel yardım almadan önce aşağıdakileri yapın ve sonuç elde edip etmediğinizi kontrol edin.

 • Ekranı tüy bırakmayan bir bezle temizleyin.
 • Cihazınızı yeniden başlatın.
 • Kılıfınızı veya varsa ekran koruyucunuzu çıkarın.
 • Ellerin temiz ve kuru olduğundan ve eldiven giymediğinizden emin olun.

Yukarıdaki temel adımlar sorununuzu çözmediyse, kırık telefonu tamir etmeye çalışabileceğiniz birkaç basit çözüm vardır:

 • Zararlı ya da performansı tüketen uygulamalar telefonu çökertebilir ve dokunmatik ekranın tepkisizleşmesini sağlayabilir.
 • Android ya da iPhone dokunmatiği işletim sistemi güncellemesi ya da ROM yüklemesinin ardından hatalı davranabilir.
 • Telefonda yapılan hatalı ayarlar dokunmatiği bozmuş olabilir. Fabrika ayarlarına dönerek tekrar deneyin.

Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sonuç vermezse, dokunmatiği bozuk telefon ekran değişimiyle düzeltilecek demektir. Çoğu durumda ekran değişimi dokunmatiği bozuk telefonu düzeltmenin tek yoludur.

Dokunmatik çalışmıyor ise sebebi ekran olabilir

Ön cam ile ekran arasındaki dokunmatik alan, telefon vurulduktan sonra hasar görebilir. Böyle bir durumla karşılaşılırsa, tek çözüm ekranı değiştirmektir.

 1. Orjinal ekran kullanılır.
 2. Bilgileriniz silinmez.
 3. Dokunmatik sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.
 4. Cihazınız 3 ay Cep Hastanesi ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Telefonunuzun dokunmatiği çalışmıyor ise aklınıza takılan sorular mevcut ise servisimizi aşağıdaki iletişim numaralarından arayabilir ya da yorum yorum alanından yazabilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Dokunmatiği Bozuk Telefon Nasıl Düzeltilir dokunmatiği bozulan telefon nasıl düzelir, dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl açılır, telefon dokunmatik sorunu çözümü, dokunmatik bozulursa ne yapılır, dokunmatiğin alt kısmı çalışmıyor, telefonum ıslandı dokunmatiği çalışmıyor, suya düşen telefonun dokunmatiği çalışmıyor, dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır