Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır;  iPhone veya Android ekran dokunmatik ekran yanıt vermiyorsa ne yapmalı Dokunmatik ekranlar mutlaka hayatımıza büyük kolaylık getirdi, ancak tüketimimizdeki dokunmatik ekran çalışmayı durdurduğunda, tüm bu kullanım kolaylığı pencereden dışarı atılır ve hayal kırıklığı çok hızlı bir biçimde ortaya çıkar. En büyük sorun, bazı cihazlarda dokunmatik monitörün telefonunuzla veya tabletinizle etkileşimde bulunmanın tek yolu olmasıdır. Dokunmatik ekran yanıt vermediğinde aniden cihazınızdan tamamen kilitli hissedebilirsiniz. Onarmak için çalışmayan (yanıt vermeyen) dokunmatik ekranı almadan önce sorunu çözmek için birkaç kolay ve gelişmiş adım vardır.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır; Dokunmatik dokunuşlu telefonlarda ne yapılması gerekli olduğu, dokunmatik alanla çalışmayan cihazlar, problemlerin çözümleri bu makalede detaylı olarak açıklanmıştır. Teknisyen müdahalesi gerektiren durumlarda sizin tarafınızdan çözülebilir problemler vardır.

Cep Telefonunuzun Dokunmatiğinin Bozulması Durumu

Telefonunuzun dokunuşu bozulursa, garanti kapsamında değil ise, ilk tercih olarak yetkili bir servis merkezine götürün. İkinci bir seçenek olarak, kırık bir dokunuşla telefonunuza aşağıda belirtilen yöntemi uygulayabilirsiniz. Telefonunuzun merkezinin her iki tarafına bakın. Sağ kenarın veya sol kenarın ekranın çerçevesiyle buluştuğu noktaya bir iğne takın ve hafifçe hareket ettirin.

İğne, dokunmatik ekranı kullanmayı mümkün kılan camın altına girmelidir. İğneyi birkaç saniye sonra çıkarabilirsiniz. Telefonun dokunuşunun bozuk olduğunu veya telefonun dokunuşunun işe yaramadığını söyleyenler; dokunmatik ekran dışındaki fiziksel tuşlar çalışıyorsa veya dokunmatik ekranın çalışmadığını söyleyenler, bu uygulamayı gerçekleştirmelisiniz. Ve sonuç negatif ise uygulama önce sağ tarafa ve sol tarafa uygulanmalıdır.

Dokunmatik Ekran İçin Temel Düzeltmeler

Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, dokunmatik ekranınız çalışmadığında deneyebileceğiniz bazı temel, kolay düzeltmeler vardır. Denemeniz gerekli olan ilk şey ekranı ve ellerinizi temizlemektir. Dokunmatik ekranlar ıslak veya kirli olduğunda iyi çalışmaz ve parmaklarınız ıslak, kirli veya eldivenlerle kaplı olsa bile yanıt vermiyor gibi görünebilir.

 1. Ekranı tüy bırakmayan bir bezle temizleyin.
 2. Cihazınızı yeniden başlatın.
 3. Davanızı veya ekran koruyucunuzu çıkarın.
 4. Ellerinizi temiz ve kuru olduğundan emin olun ve eldiven giymeyin.

Ekranda herhangi bir sıvı veya kir veya başka bir madde var ise, ilk adım onu temizlemektir. Bu işe yaramazsa, cihazı kapatın ve tekrar açın, genelde sorunu çözecektir. Bu hemde yeniden başlatma olarak da bilinir ve işlem bir cihazdan diğerine biraz farklıdır.

Dokunmatik Çalışmıyor İse Sebebi Ekran Olabilir

Ön cam ve ekran arasındaki temas alanı bir darbeden sonra hasar görebilir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa, tek çözüm monitörü değiştirmektir. Ekran bir profesyonel tarafından değiştirilmelidir. Cep Hastanesi ekranı, 3 ay teknik servis garantisi vererek ekran değişimi yapan bir teknik servistir. ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde tutuyor.

 1. Orijinal ekran kullanılır.
 2. Bilgileriniz silinmez.
 3. Dokunmatik problemsiz çalışmaya devam ediyor.
 4. Cihazınızda Cep Hastanesi ekranı  için 3 aylık bir garanti kartı bulunur.
2020 Yılının En İyi 6 Oyun Telefonu

Telefonunuz çalışmıyorsa ve sorularınız var ise, aşağıda belirtilen numaralardan Servisimizi arayabilir veya yorum kutusuna bir yorum bırakabilirsiniz.

USB OTG Kablosu ve Fare

USB OTG Kablosu ve Fare
USB OTG Kablosu ve Fare

Amacınız verileri yedeklemek değil de ekran kilidini açmaksa ve cihazınızın ekran kilidi basit kaydırma hareketi ile açılabiliyorsa bir USB OTG kablosu edinin ve akıllı telefonunuza bu kablo aracılığıyla fare bağlayın. Ekran kilidini açabilecek ve ekranda görüntü varsa fare yardımıyla akıllı telefonunuzu kullanabileceksiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl kapatılır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl sıfırlanır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl kullanılır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl yapılır, dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl tamir edilir , dokunmatik çalışmayan telefon nasıl kapatılır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl düzeltilir , dokunmatiği çalışmayan telefon , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl kapatılır iphone , telefonun dokunmatiği basmıyor

Çözümler Neler

Kişinin arızalanması genelde bir ekran değişikliğinin gerekli olduğunun bir işaretidir. Nadir durumlarda, telefonun tasarımına bağlı şekilde dokunmatik ekranda temas problemleri oluşabilir. Bu işlemin onarımı, ekranı değiştirmekten daha kolay ve daha ucuzdur. Temassız telefon iPhone ve Android telefonlarda çeşitli uygulamalar ile açılabilir. Bunu yapmak için, masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar gibi harici bir sistemden yardıma ihtiyacınız var. Android’li bir Samsung veya LG telefonunda Dokunmatik çalışmıyor, ancak ana menüye erişmek ve önemli dosyalarınızı geri yüklemek istiyorsanız, ihtiyacınız var:

 • Windows ile bir PC
 • ADB için sürücüler
 • USB hata ayıklama fonksiyonu
 • Vysor (Chrome Eklentisi)

Vysor, daha önce de belirtildiği gibi, bir Chrome eklentisidir ve Google’da arama yaparak kolayca kurulabilir. Dokunmatik olmayan telefon daha sonra USB kablosuyla bilgisayara bağlanır. Her şeyden önce, ADB sürücüsü bulunmalı ve indirilmelidir. Sürücüyü yükledikten sonra, artık bilgisayarınızın faresi ile telefonunuzun ekranını yönetebilirsiniz.

iPhone ile durum biraz farklı görünüyor. O cihazınızı Jailbreak ve bir Veency benzeri VNC sunucusu yüklemek istiyor. Veency Jailbreak ile Cydia kütüphanesinde. İlk olarak, iPhone’unuzu ANDROİD’E benzer bir PC’de yönetmeniz gerekir.