Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır;  iPhone veya Android ekran dokunmatik ekran yanıt vermiyorsa ne yapmalı Dokunmatik ekranlar mutlaka hayatımıza büyük kolaylık getirdi, ancak tüketimimizdeki dokunmatik ekran çalışmayı durdurduğunda, tüm bu kullanım kolaylığı pencereden dışarı atılır ve hayal kırıklığı çok hızlı bir biçimde ortaya çıkar. En büyük sorun, bazı cihazlarda dokunmatik monitörün telefonunuzla veya tabletinizle etkileşimde bulunmanın tek yolu olmasıdır. Dokunmatik ekran yanıt vermediğinde aniden cihazınızdan tamamen kilitli hissedebilirsiniz. Onarmak için çalışmayan (yanıt vermeyen) dokunmatik ekranı almadan önce sorunu çözmek için birkaç kolay ve gelişmiş adım vardır.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır; Dokunmatik dokunuşlu telefonlarda ne yapılması gerekli olduğu, dokunmatik alanla çalışmayan cihazlar, problemlerin çözümleri bu makalede detaylı olarak açıklanmıştır. Teknisyen müdahalesi gerektiren durumlarda sizin tarafınızdan çözülebilir problemler vardır.

Cep Telefonunuzun Dokunmatiğinin Bozulması Durumu

Telefonunuzun dokunuşu bozulursa, garanti kapsamında değil ise, ilk tercih olarak yetkili bir servis merkezine götürün. İkinci bir seçenek olarak, kırık bir dokunuşla telefonunuza aşağıda belirtilen yöntemi uygulayabilirsiniz. Telefonunuzun merkezinin her iki tarafına bakın. Sağ kenarın veya sol kenarın ekranın çerçevesiyle buluştuğu noktaya bir iğne takın ve hafifçe hareket ettirin.

İğne, dokunmatik ekranı kullanmayı mümkün kılan camın altına girmelidir. İğneyi birkaç saniye sonra çıkarabilirsiniz. Telefonun dokunuşunun bozuk olduğunu veya telefonun dokunuşunun işe yaramadığını söyleyenler; dokunmatik ekran dışındaki fiziksel tuşlar çalışıyorsa veya dokunmatik ekranın çalışmadığını söyleyenler, bu uygulamayı gerçekleştirmelisiniz. Ve sonuç negatif ise uygulama önce sağ tarafa ve sol tarafa uygulanmalıdır.

Dokunmatik Ekran İçin Temel Düzeltmeler

Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, dokunmatik ekranınız çalışmadığında deneyebileceğiniz bazı temel, kolay düzeltmeler vardır. Denemeniz gerekli olan ilk şey ekranı ve ellerinizi temizlemektir. Dokunmatik ekranlar ıslak veya kirli olduğunda iyi çalışmaz ve parmaklarınız ıslak, kirli veya eldivenlerle kaplı olsa bile yanıt vermiyor gibi görünebilir.

 1. Ekranı tüy bırakmayan bir bezle temizleyin.
 2. Cihazınızı yeniden başlatın.
 3. Davanızı veya ekran koruyucunuzu çıkarın.
 4. Ellerinizi temiz ve kuru olduğundan emin olun ve eldiven giymeyin.

Ekranda herhangi bir sıvı veya kir veya başka bir madde var ise, ilk adım onu temizlemektir. Bu işe yaramazsa, cihazı kapatın ve tekrar açın, genelde sorunu çözecektir. Bu hemde yeniden başlatma olarak da bilinir ve işlem bir cihazdan diğerine biraz farklıdır.

İlginizi Çekebilir: Açılmayan Telefonu Bilgisayara Bağlamak

Acetech Micro Usb Otg Handphone Card Reader Usb 2.0 Support For Android Smatphone Samsung Xioami Oppo Vivo Huawei D311 1234 28143379 6A20Bb4F8470B072Cb10632797E351A7

Dokunmatik Çalışmıyor İse Sebebi Ekran Olabilir

Ön cam ve ekran arasındaki temas alanı bir darbeden sonra hasar görebilir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa, tek çözüm monitörü değiştirmektir. Ekran bir profesyonel tarafından değiştirilmelidir. Cep Hastanesi ekranı, 3 ay teknik servis garantisi vererek ekran değişimi yapan bir teknik servistir. ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde tutuyor.

 1. Orijinal ekran kullanılır.
 2. Bilgileriniz silinmez.
 3. Dokunmatik problemsiz çalışmaya devam ediyor.
 4. Cihazınızda Cep Hastanesi ekranı  için 3 aylık bir garanti kartı bulunur.

Telefonunuz çalışmıyorsa ve sorularınız var ise, aşağıda belirtilen numaralardan Servisimizi arayabilir veya yorum kutusuna bir yorum bırakabilirsiniz.

USB OTG Kablosu ve Fare

Usb Otg Kablosu Ve Fare
Usb Otg Kablosu Ve Fare

Amacınız verileri yedeklemek değil de ekran kilidini açmaksa ve cihazınızın ekran kilidi basit kaydırma hareketi ile açılabiliyorsa bir USB OTG kablosu edinin ve akıllı telefonunuza bu kablo aracılığıyla fare bağlayın. Ekran kilidini açabilecek ve ekranda görüntü varsa fare yardımıyla akıllı telefonunuzu kullanabileceksiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl kapatılır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl sıfırlanır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl kullanılır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl yapılır, dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl tamir edilir , dokunmatik çalışmayan telefon nasıl kapatılır , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl düzeltilir , dokunmatiği çalışmayan telefon , dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl kapatılır iphone , telefonun dokunmatiği basmıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.