/ Yazan:Teknisyen / Genel / / 0 Yorum

Dokunmatik Ekran Tamiri

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Dokunmatik Ekran Tamiri

Dokunmatik Ekran Tamiri

Dokunmatik Ekran Tamiri

Cep telefonu ekranların oluşan ve genellikle garanti kapsamında yer alan bazı problemler vardır. Bunlar, piksel ölmesi diye adlandırılan bir kaç pikselin görevini yerine getirmeyip ekranda nokta şeklinde renksizlik oluşturması, cep telefonu ekranının ışıklandırma sorunuyla alakalı ekranda oluşan parlaklık geçişleri ya da komple ekranın kararması, renklerin canlı gözükmemesi ve renk kaymaları, ekranda net olmayan görüntü gibi problemlerdir. Teknik servisler ve telefon tamircileri bu konuda kendilerini bir hayli geliştirmiş ve hemen hemen har marka ve her çeşit telefonun dokunmatik ekran tamirini gerçekleştirmektedir. Tamiri gerçekleşmeyen dokunmatik ekranların da değişimini kolayca yapabilmektedirler.

Dokunmatik Ekranın Bozulması

Akıllı cep telefonlarında hasar sonucu veya başka bir sistem sorunu yüzünden dokunmatik ekranda hasar oluşmasa da dokunmatik hassasiyeti konusunda problemler çıkabilir. Bu gibi problemlerinde çözümü Dokunmatik  yapılmasından geçer. Dokunmatik ekranın tamiri için profesyonel makinalar kullanan ve işini özenle yapan bir teknik servis seçilmeli. Aksi takdirde dokunmatik  hassasiyet isteyen bir iş olduğu için hassasiyetle yapılmayan tamir veya değişim tekrar problemle karşılaşmanıza veya akıllı cep telefonunuza gelen en ufak hasarda ekranın çatlamasına, kopmasına ve kırılmasına neden olabilir. Böyle bir durum olduğunda zaten pahalı olan ekran değişimi tekrar yapmanız gerekebilir.

Dokunmatik Ekran Tamiri
Dokunmatik Ekran Tamiri

Dokunmatik Ekran Tamiri Fiyatları

Son model akıllı cep telefonlarının büyük bir bölümünü oluşturan ekranları büyük bir önem taşımaktadır.. Bazı akıllı cep telefonu çeşitlerinde ekran özelliklerinin de çok olmasıyla dokunmatik ekran tamiri fiyat olarak bir hayli yükselmektedir.

Yüksek görüntü kalitesi ve milyonlarca rengi içinde barındıran ekranlar hemen hemen telefonun fiyatına yakın olabilirler. Bu sebeple  ekran tamiri gerçekleştirmeden önce fiyatların iyi araştırılması ve seçilecek yedek parçanın kalitesi bir hayli önem taşımaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir