Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Dokunmatik Ekranın Yarısı Çalışmıyor

Dokunmatik Ekranın Yarısı Çalışmıyor

Dokunmatik Ekranın Yarısı Çalışmıyor

Dokunmatik Ekranın Yarısı Çalışmıyor, telefonlarınızda karşılaştığınız dokunmatik ekran sorunlarının nedenlerini ve çözümlerini paylaşmaya çalışacağız. Akıllı telefonlarımız zamanla dokunmatik ekranlarla ilgili sorunlar yaşayabilir. Genellikle, bu arızalar ilk olarak ekranda geç algılama olarak görünebilir.

Dokunmatik ekran arızalarının en önemli nedenlerinden biri ekrandaki baskıdır. Ekranı kullanırken veya cebinizde telefon ekranınızda çok fazla baskı yaparsanız, zamanla ekran arızalarına neden olabilir. Sorunlarla karşılaştığınızda, önce aşağıdakileri yapmalısınız. Her şeyden önce, telefonunuzun bir kalibrasyon özelliği varsa, sorun alanını açıkça tanımlamak için kalibrasyon işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Dokunmatik Ekranın Yarısı Çalışmıyor Çözümü

iPhone telefonlarda dokunmatik çalışmadığında telefonununuzu yeniden başlatmak için “Ses kısma + Home + Power” tuşlarına aynı anda basınız. Telefonunuzun ekranı kapanana kadar tuşlara basılı tutmaya devam edin.

  • Telefonunuzda ekran filmi varsa çıkararak tekrar denemelisiniz. Ekran filmleri zamanla dokunmatik ekranınıza zarar verebilir. Koruyucu ekranları tamamen çıkararak tekrar deneyiniz.
  • Ekranınızın herhangi bir bölgesinde bulunan lekeler veya izler dokunmatik hassasiyetini etkiliyor olabilir. Özellikle antistatik bez kullanarak ekranınızı dikkatli bir şekilde temizleyiniz.
  • Ekranınızı ıslak ,kremli vb. elle kullanmayınız.
  • Cihazınızı resetleyerek tekrar deneyiniz. Cihaz markanızı yazarak sitemizde arama yaparak resetleme işlemini nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.
  • Telefonunuzun marka ve modeline göre kalibrasyon ve yazılım ayarları yapmayı deneyiniz. Özellikle samsung telefonlarda dokunmatik hassasiyeti ve arızalarını bu tarz yazılımsal ayarları yaparak çözebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Güvenilir Cep Telefonu Ekran Değişimi

Yukardaki işlemleri yapmanıza rağmen arıza devam ediyorsa , Cep Hastanesi ile iletişime geçerek telefonunuzu tamir ettirin. Ucuz maliyetli bir şekilde telefonunuzu ilk gün ki performansı ile kullanın.

Ekranın Yarısı Çalışmıyor

iPhone’larda çalışmıyor ekranın yarısı ile sorun tipik bir sorundur ve genellikle hatalı ekran değiştirme veya arızalı yedek parçalar neden olur. Cihazınızı bir teknik servis tarafından onardıysanız, sorunu bildirmek için servisi arayın. Öte yandan, cihazınızı düşürürseniz veya vurursanız, dokunmatik kablo hasar görebilir.

iPhone Dokunmatik Ekranın Yarısı Çalışmıyor

Ekranın sadece yarısı çalışıyorsa, dokunmadan sorumlu esnek kablonun arızalı olduğunu gösterebilir. Cihazınızı tamir etmediyseniz, sorun bir düşme veya darbeden kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda, esnek kablo hasar görebilir. Bu yanlış davranmaya dokunmamaya neden olur. Sorunun kaynağını açıkça söylemek gerekirse, teknisyenlerimiz önce cihazınızı inceler ve hatayı daha iyi anlar. Hata algılandığında, gerekli adımlar alınır.

Sorun genellikle ekranı değiştirerek veya kabloyu değiştirerek çözülür. Her iki yöntem de iPhone’un daha önce olduğu gibi kararlı davranmasına izin verir. İPhone mümkün olduğunca çabuk tamir ettirmek için cihazınızı bize gönderdiğinizde kurye hizmetimizi kullanabilir veya kargo ücretini ödemediğiniz kargo hizmetimizi kullanabilirsiniz. Ekran değiştirme, iphone’unuzdaki verileri silmez veya bilgilerinizin kaybolmasına neden olmaz. İşlem süresi 45 dakikadır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; dokunmatik ekranın çalışmaması , dokunmatik ekranın ortası çalışmıyor , dokunmatik ekranın bir kısmı çalışmıyor , dokunmatik ekran bazı yerleri çalışmıyor , tablet ekranın yarısı çalışmıyor , dokunmatik ekran alt taraf çalışmıyor
dokunmatik ekran işlemiyor , dokunmatik ekranın alt kısmı çalışmıyor , dokunmatik telefonun ekranın yarısı çalışmıyor , dokunmatik ekran tuşlar basmıyor.