Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Dokunmatik Hassasiyet Azaltma

Dokunmatik Hassasiyet Azaltma

Dokunmatik Hassasiyet Azaltma

Dokunmatik Hassasiyet Azaltma; Ekran koruyucu dokunmatik hassasiyet azaltma kullanıcıları merak konular arasında yer almakta. Ekran koruyucular, müşterinin isteği üzerine iPhone ve Android telefonlara yapıştırılmış çok kullanışlı bir ek cam katmanıdır. Bu yüzeyi sırasıyla ön cam ve görüntüden sorumlu LCD takip eder. Şimdi dokunma hassasiyetini nasıl azaltacağımızı açıklayalım.

Dokunmatik Hassasiyet Azaltma; Kullanıcıların merak ettikleri konular arasında ekran duyarlılığının artırılması yer almakta. Android telefonların en önemli olan özelliği, kullanıcıya geniş bir seçenek yelpazesi sunmasıdır. Bu, sahip olduğu telefonun pek çok ayarını değiştirmesine ve buna göre özelleştirmesine olanak tanır. Artan ekran hassasiyeti bu konulardan birisidir.

Ekran Dokunmatik Hassasiyeti Nasıl Azaltılır

Android ve iPhone’ların ekran hassasiyetini değiştirmenize izin veren bir işlevi vardır. Bu bir erişilebilirlik özelliği değildir ve ekranı kullanmakta güçlük çeken insanlar için büyük önem arzetmektedir. Ekran hassasiyetini düşürmek, telefonu kullanırken daima doğru noktaya dokunmanızı sağlar. Bununla beraber, telefonu yönetmek genelde biraz daha zahmetlidir. Androidler geniş özelleştirilebilir özellikleri ile bilinmesine rağmen, Apple iPhone’ların da benzer bir işlevi vardır. Android telefonlarda, dokunma hassasiyeti çok kolay adımlarla arttırılabilir ve azaltılabilir. iPhone’da, Ayarlar menüsündeki 3D dokunmatik hassasiyeti artırarak bunu yapıyoruz. Dokunmatik duyarlılığın değiştirilmesi gerekli olan bir diğer durum, cihazda temperli camın kullanılmasıdır.

Telefon Dokunmatik Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır

Telefonunuzda root olmadan dokunmatik hassasiyeti ayarlayabilirsiniz. Genel olarak, telefonunuz böyle özel operasyonlar yapmak köklü olmalıdır, ancak kolayca sizinle paylaşacak uygulamaya operasyon sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Süper Dokunmatik uygulamasıyla, herhangi bir uzmanlık olmadan tokatlamak hareketlerini ayarlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için

  1. Play Store’da uygulamayı ücretsiz olarak indiriyoruz.
  2. Bir sonraki ekranda “Genel” ve “Gelişmiş” seçeneğinden ayarlara giriş yapabilirsiniz.
  3. Dokunmatik ayarları varsayılan olarak 460 olarak gelir. Kaydırıcıyı hareket ettirerek ayarları özelleştirebilirsiniz.
  4. Ayarları tamamladıktan sonra “Start Smooth Touch” seçeneğine tıklayarak ayarları kaydedebiliriniz.

Uygulama tarafından sağlanan diğer menüleri kullanmak mecburiyetinde değilsiniz. Genel olarak, ayarları bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Test Menüsü

Dokunmatik Hassasiyet Azaltma

Dokunmatik Hassasiyeti Azaltma

Ekran koruyucu dokunmatik hassasiyet azaltma kullanıcıları merak konular arasında yer almakta. Ekran koruyucular, müşterinin isteği üzerine iPhone ve Android telefonlara yapıştırılmış çok kullanışlı bir ek cam katmanıdır. Bu yüzeyi sırasıyla ön cam ve görüntüden sorumlu LCD takip eder. Şimdi dokunma hassasiyetini nasıl azaltacağımızı açıklayalım.

Android Telefon Ekran Hassasiyeti Ayarlama

Android telefonlarımız, ekran hassasiyetini kontrol etmemizi sağlamakta olan güzel ve kolay bir özelliğe sahiptir. Ekran dokunuşunuzun ekran hassasiyetini artırabilir ve azaltabilirsiniz. Beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Ve doğru konumu seçtiğinizden beri ekran hassasiyetini güvenilir olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Hayır, hafif ve hızlı dokunuşlar istediğimi söylerseniz, ekranın dokunmatik hassasiyetini artırabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; dokunmatik hassasiyeti azaltma , iphone dokunmatik hassasiyeti azaltma , dokunmatik hassasiyetini artırma , dokunmatik çok hassas , samsung s6 dokunmatik hassasiyet ayarı , dokunmatik ekran hassasiyeti arttırma , redmi note 8 dokunmatik hassasiyeti azaltma.