İlk Katlanabilir Telefonu FlexPai
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 348 Görüntülenme

Dünyanın ilk Katlanabilir Telefonu FlexPai

Dünyanın ilk Katlanabilir Telefonu FlexPai ,Son zamanlarda akıllı telefon cihaz sektöründe adı geçen katlanabilir akıllı telefon, geçtiğimiz günlerde Royole şirketi tarafından tüm Dünyaya tanıtıldı. Amerika menşeili olan firma, bir nevi Huawei, Samsung gibi firmalardan rol çalarak katlanabilir özelliğe sahip mobil cihazı San Francisco’ da düzenlediği bir etkinlikte herkese duyurdu. Dünyanın ilk Katlanabilir Telefonu FlexPai, yeni nesil katlanabilir özelliği ile kullanıcılarını şaşırtacağa benziyor.

Teknolojinin günümüzde geldiği nokta sayesinde Huawei, LG, Samsung, Microsoft gibi tanındık dev şirketler uzun zamandır katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışmalar yapıp geliştirme çabasındalar. Bu yıl içerisinde katlanabilir akıllı telefon özelliğine sahip cihazın tanıtımını Samsung’ un yapması beklenirken adını daha önceden hiç duyurmamış, bilinmedik bir şirket olan Royole tarafından konu hakkında ilk atağı yapması herkesi oldukça şaşkına çevirdi. Royole, geçmiş yıllarda sadece katlanabilir OLED ekranlar için çalışmıştır. Bunun yanı sıra AMOLED ekran noktasında da üretim yapmaya devam etmektedir. Adını FlexPai verdiği, özellik bakımından da donatılara sahip telefon beklentileri karşılayacak gibi duruyor.


ilk Katlanabilir Telefonu FlexPai Özellikleri

Dünyanın ilk katlanabilir özelliğine sahip FlexPai, 7,8 inçlik bir AMOLED ekrana sahiptir. Katlanma özelliğine geçtiğinde kullanıcılarına 4 inçlik bir ekran sunuyor. Katlanma özelliğinin dışında akıllı telefon olarak kullanıldığında tam bir tablet görevi görüyor. Her iki açıdan da kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamakta ve telefon üzerinde ki işlevlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler. Telefonun katlanabilir özelliğinin yanı sıra telefonda kullanılan işlemci de dikkatleri üzerine çekmektedir.

FlexPai, Qualcomm’ un 7 nm fabrikasyon sürecinden geçirilerek üretilmiş yeni nesil Snapdragon 8150 yonga setinden güç aldığı söylenmektedir. Bu özelliğinden dolayı katlanmadığı zamanlarda tablet olarak kullanımı tercih edilebilmektedir. FlexPai, orta kısımdan katlanmaktadır. Dev şirketler tarafından piyasaya sunulacak olan katlanabilir telefonlar hakkında fikir oluşturmaktadır. 7.6 mm kalınlığında ki FlexPai üzerinde ki çift kamera kurulumu da dikkat çekici bir özelliktedir. 16 ve 20 megapiksel özellikte ki çift arka kamerası ile oldukça iddialı ve kullanışlı bir telefon olacağını gösteriyor.

Dünyanın ilk Katlanabilir Telefonu FlexPai
Dünyanın ilk Katlanabilir Telefonu FlexPai

FlexPai, katlanıldığı zaman 15,2 mm kalınlığa ulaşmaktadır. 2014 yılında Samsung, meraklılarına katlanabilir telefon modeli tasarımına dair bir örnek paylaşmıştı. Bu telefonda da Samsung’ un tasarımında yer alan menteşeli bir yapı ile karşılaşılmaktadır. Royole tarafından kullanıcılarına sunduğu teknik özelliklerden kısaca bahsetmek gerekirse şunları söyleyebiliriz. Cihaz Snapdragon 8150 işlemcisine sahip, 6 GB RAM özelliğine sahip, 128 GB’ lik depolama alanı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra 8 GB RAM özelliğine sahip farklı bir versiyonuda çıkarılacağı duyurulmuştur. FlexPai, 256 ve 512 GB şeklinde iki farklı depolama seçeneği içermektedir. Telefonda bulunan ve kullanıcıların işine oldukça yarayacak bir özellik daha hızlı şarj desteğinin olmasıdır.

Katlanabilir Telefon
Katlanabilir Telefon

FlexPai Fiyatı Belirlendi

Telefona ait özel hızlı şarj desteği sayesinde bir saatte telefonunuz %0’ dan %80 oranına kadar şarj edebileceksiniz. Royole tarafından yapılan açıklamaya göre FlexPai’ nin menteşeleri 200 bin kez katlanabilecek şekilde geliştirildiği açıklanmıştır. Buna bağlı olarak akıllı cihazınızı gün içerisinde en az 100 kere katlarsanız yaklaşık 5 yıldan fazla bir süre kullanabileceksiniz demektir. Cihazda Water OS işletim sistemi bulunmaktadır.

FlexPai, Dünyada kullanıcılarına 1300 dolara yani 7300 TL fiyat etiketi ile satışa sunulacağı söyleniyor. FlexPai, sahip olduğu teknolojik özelliklerinden dolayı bu fiyat çok yeterli gelecektir. FlexPai hakkında daha detaylı bilgi edinmek, elinizde incelemek için firmamıza uğrayabilirsiniz. Firmamızın sunduğu fiyat seçeneklerinden ve taksit imkanlarından yararlanmak aynı zamanda telefonunuz ile ilgili yaşadığınız her türlü sıkıntının kısa sürede çözüme kavuşması için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Katlanabilir Telefona Örnek
Katlanabilir Telefona Örnek

Cep Telefon Tamirleri İçin Tıklayınız.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

0216 596 0532  0532 245 0532

Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul ( Yol tarifi için Tıklayınız. )

 


Dünyanın ilk Katlanabilir Telefonu FlexPai
5 (100%) 1 oy mevcut

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir