Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. DXOMARK Nedir ve Neyi Puanlıyor

DXOMARK Nedir ve Neyi Puanlıyor

Dxomark Nedir Ve Neyi Puanlıyor

DXOMARK Nedir ve Neyi Puanlıyor; Son birkaç senede dxomark adını sık sık duymuşsunuzdur. DxO, akıllı telefonların kamera performansını test eden bir endüstri standardıdır. Son olarak, Pixel 2, dxo’da 98 puanla en iyi kamera akıllı telefonu oldu. Peki bu noktalar ne anlama geliyor? Mobil cihazlardaki kameraların biraz daha detaylı olarak nasıl test edildiğine bakalım.

DXOMARK Nedir ve Neyi Puanlıyor; Bir makineyi araştırdığımda, ilk incelemelere, kullanıcı deneyimlerine ve fotoğraf örneklerine bakıyorum. Ben de bir göz atın dxomark.Com. Adamların büyük bir veri tabanı var. Sanırım onlarca farklı lensle test ederken bir cihazı test ediyorlar. Ama bu sitenin güvenilir olduğunu düşünüyor musunuz? Geçmişte şüpheli inceleme sonuçları var mı, yoksa kullanıcıların memnun olduğu ancak düşük bir puanı olan cihazlar var mı?

DXOMARK Nedir ve Neyi Puanlıyor

Alınan akıllı telefonların kamera performansı artık çok önemli. Bu noktada, biz dxomark kamera performans testi rastlamak. Peki DXOMARK testi nedir ve ne puan alıyor? Her şeyden önce, bir akıllı telefon satın alırken pek çok özelliği düşünüyoruz. Bu özellikler arasında kamera kalitesi pek çok kişi için en önemli kriterlerden birisidir.

Bu noktada, 2008 senesinden bu yana hizmet sunan DXOMARK, binlerce kez test edilmiş ve kullanıcılara bilgi sağlamakta olan telefon kameralarını puanlıyor. Dxomark kendisini akıllı telefonların lenslerini değerlendiren ve Belirli kriterlere göre puanlayan bağımsız bir varlık olarak konumlandırıyor. Yani bir telefon alacak ve kamera özelliği sizin için son derece önemlidir. DXOMARK’IN web sitesine girdiğinizde, hangi markaların ve hangi modellerin puan tablosunda Kaç Puan aldığını görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Realme Teknik Servis

DxO Kimdir

DxOMark, orijinal olarak Fransız görüntü işleme şirketi DxO Labs tarafından sahip olunan kamera değerlendirmesine adanmış bir web sitesidir. Para için fotoğraf çekenlere yüksek kalitede görüntü işleme yazılımı satan yerleşik bir oyuncu.

Bu alandaki uzmanlar bunu iyi niyetli olarak görüyorlar, bu nedenle kamera lensinin niteliğini ayrıntılı bir biçimde test etmek, ölçmek ve değerlendirmek söz konusu olduğunda, eğer birisi «kaliteli» olduğunu söyleyebilirse, argüman böyle görünüyor. Kendi sözleriyle, «basın ve endüstri, lens, dijital kamera ve akıllı telefon kamerasının niteliğini değerlendirmek için Dxomark’a güveniyor»diyorlar.

Dxomark Nedir
Dxomark Nedir

İyi Bir DxOMark Puanı Nasıl Görünür

Genel olarak hoparlör, daha yüksek, daha iyi.

Dxo’nun kullanmış olduğu puanlama sistemi, telefonun (veya kameranın) her yönünün etkinliğini ayrıntılı ve titizlikle belgelenmiş bir sürece dayanarak değerlendirir. Pozlama, yakınlaştırma, Kontrast, Otomatik odaklama, stabilizasyon, gürültü, doku ve renk hepsi test edilmiş ve ezici bir ayrıntı seviyesine kadar ölçülmüştür. Kendiniz için tam incelemelerinden birine bir göz atın ve muhtemelen incelemelerinin her birinde gördükleri ekstra mil ve nesnel ayrıntılarla şaşıracaksınız.

Neyi Puanlıyor?

Bağımsız oluşum şu an için lenslerin ve kameraların görüntü niteliğini ve akıllı telefonların ses niteliğini test ediyor. Her cihaz ve özellik için yüzlerce ayrı test gerçekleştiren mühendisler, oluşturulan testlerin neticelerini DXOMARK skoru olarak isimlendirilen bir puana birleştirir.

Web sitesinde yazılan detaylara göre, dxomark bu puanları endüstri sınıfı laboratuvar araçlarını kullanarak titiz bir bilimsel test sözleşmesi neticesinde verir. DXOMARK puanı nerdeyse bir cihazın görüntü veya ses niteliğinin değerlendirmesini özetler. Yüksek puan, daha iyi bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber, bazı markalar ve modeller beklenen sonuçları vermez.

Dxomark Nedir Ve Neyi Puanlıyor

İyi Bir DxOMark Puanına Sahip Olmak Gerçekten Ne Kadar Önemli

Sonuçta, Dxomark’ın sonuçları basın bülteninde muhteşem bir nokta ve akıllı telefonun iyi bir kameraya sahip olup olmadığına dair iyi bir genel gösterge olabilir. Bununla beraber, Dxomark’ın nihai neticelerini nasıl hesapladığına dair açık bilgi eksikliği sebebiyle, muhtemelen çoğu Ürün İncelemesi için stokta bıraktığınız aynı miktarda tuz ayırmaya değer.

Çok fazla inceleme yazan birisi olarak, dxomark’ın karşılaştırmalarının her birine koyduğu çaba ve acı verici ayrıntılar gerçekten etkileyici. Şahsen, yapmış oldukları işe çok saygı duyuyorum.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; DXOMARK , DxOMark sıralama 2020 , Dxomark puanı nedir , Dxomark Epey , P30 Lite DXOMARK , DXOMARK Kamera , A51 DXOMARK , S10 DxOMark puanı.