Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu; Ekran değişikliğinin yapıldığı telefonlarda belirli bir süre sonra ekranda bir takım sorunlar oluşur. Bunlardan ilk gördüğümüz şey, ekranın belirli bir bölümünün veya tamamının tepki göstermemesi. Buna ek olarak, ekrandaki bağımsız hareketler veya çift tıklama işlevinin çalışmadığı durumlarda sorunlar tekrar yaşanır.

Birçok kullanıcının dokunmatik ekranın yarısının çalışmadığı gibi bir sorunu olduğu bu durum, çözülmediği sürece telefonları kullanmak zor oluyor. Bu nedenle, telefonu kullanmak için sorunun giderilmesi gerekir. Bu bağlamda, çeşitli forum sitelerinde ekranı değiştirdim ve dokunmatik ekran çalışmıyor gibi şikayet başlıklarıyla karşılaşmak mümkündür. Bir takım nedenlerden dolayı ön plana çıkan dokunmatik panel problemlerinde, sorunun kökünü ele almak, bir çözüm için atılan ilk adımlardan biridir.

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Problemi Neden Olur

Aşağı kısımda yazılan maddeler telefonunuzun dokunmatik sorununa neden olan etkenlerdir.

 • Ekranı değiştirirken yeni ekrana gelebilecek herhangi bir hasar
 • Ekrana dokunmatiğinin çalışması için elektrik kablosunun hasar görmesi
 • Değişiklik sırasında yanlış uygulamaları bulmak için ekran değişikliği yapan şirket

Ekran değiştikten sonra, dokunma sorununun ortaya çıkmasının birkaç sebebi olduğunu söyledik. Bu sebepler problemin ortaya çıkmasında her zaman etkilidir. Ekran değişimi sırasındaki bir hata, ekran da dahil olmak üzere dokunuşta daha sonra bir takım problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.

Bu sebeple, ekran değişimi yaparken tercih edilecek firma iyi araştırılmalıdır. Peki, ekran değişikliğinden sonra dokunma problemlerine sebep olan nedir? Şunlara bakalım.

 • Ekranı değiştirirken yeni ekrana gelebilecek herhangi bir hasar
 • Yan sanayi ekran kullanımı
 • Yeni kurulan ekran üretim sebebiyle hatalı
 • Ekran değişimi uygun bir ortamda yapılmadığından ekran ve cam arasına yabancı maddeler giriyor
 • Ekrana dokunmatiğinin çalışması için elektrik kablosunun hasar görmesi
 • Değişiklik sırasında yanlış uygulamaları bulmak için ekran değişikliği yapan şirket

Dokunmatik Çalışmıyor İse Sebebi Ekran Olabilir

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu, Telefona yere düştükten sonra veya her hangi bir hasar alma sonrasında iç ekranın zarar görmüş olabilir. Böyle bir durumla karşılaşılırsa, tek çözüm  ekranı değiştirmektir. Ekran değişikliği uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır. Cep Hastanesi, ekran değişimi için teknik servis garantisi ile ekran değişikliği yapan teknik bir servistir.

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Ekran Değişimi ve Arızalı Sayısallaştırıcı

Ekran değiştiğinde, sayısallaştırıcı birimi bununla değişir. Normal şartlarda dokunma arızası olursa bu, sorunu ortadan kaldırır. Ancak ekran değişiminden sonra dokunmama tamamen ayrı bir durumdur. Bunun iki sebebi olabilir. Ekran değişikliği sırasında servis yanlış bir işlem yaptı ve dokunmatik devrede başarısız oldu.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Kalibrasyonu

İkinci olasılık, sayısallaştırıcı esnek kablonun yerine monte edilmemesidir. Son olasılık, ekranda bir üretim hatası olması. Bu üç olasılık dikkate alındığında yapılması gerekli olan ilk şey, tamir servisine danışıp durumu açıklamaktır. Servis, telefonu ücretsiz olarak revize etmeli ve hatanın ne olduğunu bulmalıdır. Sorun zaman zaman unutulmuş bir kablo veya takılması daha kolay olabilir.

Ancak, yanlış üretilmiş bir ekran olması durumunda, yeni bir ekran değiştirilmeli. Cep Hastanesi’nde işlem yaklaşık olarak bu şekilde gerçekleştirilir.

Ekran Değişimi Sonrası Touch İd Neden Çalışmaz

Ekran kimliğinden sonra dokunmatik kimliği çalışmıyor gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız, öncelikli olarak bunun nedenlerini tam olarak bilmeli ve sonra çözümleri aramaya başlamalısınız.

Ekranı değiştirdikten sonra, dokunma kimliği problemleri olan pek çok kullanıcıyla karşılaşmak mümkündür. Özellikle son dönemde bu soru artmış ve ekran değişikliklerinin sonucu başarılı olamamıştır. Dokunmatik kimliğin telefonlardaki ekranı değiştirdikten sonra çalışmamasının nedenleri şöyle sıralanabilir:

 • Ekran değişimi yapılırken Home tuşunun da değiştirilmesi
 • Değişim sırasında touch id özelliğine zarar verilmesi
 • Ekran değişiminde gerekli bağlantıların yapılmaması
 • Erkan değişiminde kullanılan ekranın orijinal olmaması
 • Touch id etkileşimi sırasında parmağın kirli olması
 • Parmağın touch id üzerine tam olarak oturtulamaması
Çalışmayan Touch İd Tamiri
Çalışmayan Touch İd Tamiri

Ekran Değişimi Sonrası Çalışmayan Touch İd Tamiri

Ekran değişikliği yaptınız, ancak telefonunuzun dokunmatik tuşu özelliği, aldığınız hizmetten sonra çalışmıyor mu? O zaman hemen firmamıza gelin ve bizimle beraber profesyonel hizmetlerin ortasında yer alın.

iPhone 7 Plus touch id onarımı, firmamız uzman personel ve donanım alanındaki müşterileriniz de dahil olmak üzere tüm telefonları onarır. Ekran değiştikten sonra, telefonunuzun touch id özelliği ile alakalı sorunlar için hemen bizimle iletişime geçin; size en iyi fiyatlarla onarım hizmeti vereceğiz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Buna ilave olarak, ekran değişikliği için firmamızı seçebilir ve tocuh id çalışmıyor gibi problemlerden kaçınmak için bizimle uzman bir hizmet alabilirsiniz. Ekran değişiminde endüstri lideri olan firmamız, müşterilerimize nitelikli hizmetlerde yardımcı olmaktadır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu , lenovo k6 note ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu , ekran değişimi sonrası touch id çalışmıyor , telefon ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu , samsung ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu , ekran değişti dokunmatik çalışmıyor , ekran dokunmatik sorunu , huawei ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu
iphone ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu , dokunmatik ekran neden bozulur , iphone 7 ekran değişimi sonrası dokunmatik sorunu.