Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Ekran Hassasiyeti Arttırma

Ekran Hassasiyeti Arttırma

Ekran Hassasiyeti Arttırma

Ekran Hassasiyeti Arttırma; Kullanıcıların merak ettikleri konular arasında ekran duyarlılığının artırılması yer almakta. Android telefonların en önemli olan özelliği, kullanıcıya geniş bir seçenek yelpazesi sunmasıdır. Bu, sahip olduğu telefonun pek çok ayarını değiştirmesine ve buna göre özelleştirmesine olanak tanır. Artan ekran hassasiyeti bu konulardan birisidir.

Ekran Hassasiyeti Arttırma; Telefonunuzda root olmadan dokunmatik hassasiyeti ayarlayabilirsiniz. Genel olarak, telefonunuz böyle özel operasyonlar yapmak köklü olmalıdır, ancak kolayca sizinle paylaşacak uygulamaya operasyon sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Süper Dokunmatik uygulamasıyla, herhangi bir uzmanlık olmadan tokatlamak hareketlerini ayarlayabilirsiniz.

Ekran Hassasiyeti Nasıl Artırılır

Android, ekran hassasiyetini kontrol etmenizi sağlamakta olan bir özelliğe sahiptir. Kendi içerisinde bir erişilebilirlik özelliği olmamasına rağmen, örneğin motor yetenekleriyle ilgili problemleri olan insanlar için faydalı olabilir. Doğru noktaya daha iyi dokunduğunuzdan emin olmak için ekran hassasiyetini düşürmeyi seçebilirsiniz. Tabii ki, böyle bir ekran kullanmak her zamankinden daha fazla çaba gerektirecektir. Öte yandan, ekranı normal olarak kullanmak için çok büyük görünüyorsa, benzer şekilde ekran hassasiyetini artırmayı seçebilirsiniz. Android lolipop telefonları ilk çıktığında dikkat çekici farklılıklardan biri azaltılmış ekran hassasiyeti oldu. Bu, ekranı önceki Androidlerden daha zahmetlidir. Yüksek ekran hassasiyeti de Talkback gibi özellikler için daha iyi olabilir.

Telefon Dokunmatik Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır

Telefonunuzda root olmadan dokunmatik hassasiyeti ayarlayabilirsiniz. Genel olarak, telefonunuz böyle özel operasyonlar yapmak köklü olmalıdır, ancak kolayca sizinle paylaşacak uygulamaya operasyon sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Süper Dokunmatik uygulamasıyla, herhangi bir uzmanlık olmadan tokatlamak hareketlerini ayarlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için #Tıklayın

 1. Play Store’da uygulamayı ücretsiz olarak indiriyoruz.
 2.  Bir sonraki ekranda “Genel” ve “Gelişmiş” seçeneğinden ayarlara giriş yapabilirsiniz.
 3.  Dokunmatik ayarları varsayılan olarak 460 olarak gelir. Kaydırıcıyı hareket ettirerek ayarları özelleştirebilirsiniz.
 4. Ayarları tamamladıktan sonra “Start Smooth Touch” seçeneğine tıklayarak ayarları kaydedebiliriniz.

İlginizi Çekebilir: Dokunmatik Hassasiyet Azaltma

Ekran Hassasiyeti Arttırma

Android Telefon Ekran Hassasiyeti Ayarlama

Android telefonlarımız, ekran hassasiyetini kontrol etmemizi sağlamakta olan güzel ve basit bir özelliğe sahiptir. Dokunmatik ekranınızın ekran hassasiyetini artırabilir ve azaltabilirsiniz. Beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Ve doğru konumu seçtiğinizden beri güvenilir olmak için aşağıda belirtilen ekran hassasiyetini ayarlayabilirsiniz. Hayır, hafif ve hızlı dokunuşlar istediğinizi söylüyorsanız, ekranın dokunma hassasiyetini artırabilirsiniz.

Telefonlarda varsayılan bir ayar vardır. Bunu değiştirmek için;

 • Ayarlara dokunun.
 • Dokunma dil ve Giriş.
 • En altına gidelim ve işaretçi hızına bakalım.
 • Buradaki varsayılan ayar %50’dir. Dokunmatik ekranı daha hassas hale getirmek istiyorsanız, kaydırıcıyı %50’nin üzerine getirin. Hassasiyetini azaltmak istiyorsanız, %50’nin altına ayarlayın.
 • Tamam’a dokunun ve sonra ekrana bakın.

Dokunmatik Ayarı Penceresi

Samsung telefonunuzda dokunmatik ekrana ulaşmak çok kolaydır. Her Samsung modelinin dokunmatik ayarlar penceresine ulaşması için biraz değişik bir yol izlemeniz gerekebilir, ancak örneğimizi Galaxy S9 ve S9 + telefonları aracılığı ile sunmaya çalışacağız.

 • Galaxy S9 veya S9 + ‘ daki kilit ekranını açın.
 • Uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın.
 • Ardından Ayarlar > gelişmiş Ayarlar’a gidin.
 • Dokunma hassasiyeti seçeneğini gördüğünüzde, yanındaki düğmeye dokunun.

Anahtar renkli hale geldiğinde, özellik etkinleştirilir. Bu şekilde, ekran artık daha hassas dokunuşları tespit edebilir. Bunun en büyük faydası, elbette, kırılmaz cam, ekran koruyucusu, temperli cam veya temperli cam olarak isimlendirilen cihazın, dokunmatik hassasiyeti azaltmak için ürünlerin ekranın kırılmasını önlemeye yardımcı olmasıdır. Adımların varsayılan Samsung başlatıcısı için geçerli olduğunu unutmayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ekran hassasiyeti arttırma samsung , iphone ekran hassasiyeti arttırma , xiaomi ekran hassasiyeti arttırma , note 8 ekran hassasiyeti arttırma , android ekran hassasiyeti arttırma , ekran hassasiyeti , dokunmatik ekran hassasiyeti arttırma , huawei ekran hassasiyeti arttırma.