Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekran Koruyucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekran Koruyucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekran Koruyucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekran Koruyucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Telefonun en pahalı bileşenlerinden biri, deneyiminizin niteliğini belirleyen ekranlardır. Cihazınızı önemsiyorsanız, çizilmelere ve diğer hasarlara karşı korumak için ekran koruma ürünlerini kullanmalısınız.

Ekran Koruyucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Akıllı telefonların en hassas kısmı ve en pahalı kısmı ekranlardır. Ekran bölümünü her çeşit riske karşı korumak için ekran koruyucu ürünleri kullanmak gereklidir. Peki, bir ekran koruyucu satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? Ekran koruyucular için 9H Hardness ne anlama gelir? nedir? Konuyu derinlemesine tartışacağız.

Ama daha önce sık sık gördüğünüz” Gorilla Glass ” kavramı hakkında konuşalım. Bu kavram, telefonunuzun ekranın çizilme gibi risklere karşı daha dayanıklı olduğu manasına gelir. Ancak yine de monitörü bir ekran koruyucu katmanı ile korumanız gerekir.

Ekran Koruyucu Plastik mi Olmalı, Cam mı?

Herkesin istisnasız ikilem içerisinde olduğu ana konu, ekran koruyucunun plastik mi yoksa cam mı olması gerektiğidir. Plastik koruyucular daha ekonomik fiyatlara sahip oldukları için daha cazip görünebilir. Bununla beraber, telefonlarını sık sık düşürenler için cam ekran koruyucuları tercih edilmelidir.

Çünkü düşme veya çarpma durumunda, plastik koruyucular ekranı korumak için yetersiz olabilir. Temperli cam (temperli cam) düşme durumunda ekranı korumak için çok daha iyidir, ama hemde ekrana daha yakın bir koruma sunar ön plana çıkıyor. Son dönemde fiyatların önemli ölçüde azaldığı bilgisini sizinle paylaşalım. Özellikle mobilcadde olarak, herkezin bu ürünleri alabilmesi için çevrimiçi sipariş sitemizdeki en iyi fiyatları sunuyoruz.

Telefona Nelere Dikkat Edilmeli?

Ekran koruyucu filmler çok sağlam olan telefon ekranlarını daha da sağlamlaştırarak çizilme ve kırılmaları en aza indirmeyi hedefler. Yeni bir telefon satın alırken göz önüne alınması gerekli olan şeylerden biri, ekranlarının sağlamlığıdır.

Satıcı, satın alırken ekranın sağlam olduğunu söylese de, telefonun ekranı sonbaharda oluşabilecek olumsuz durumlara ve özellikle çizilmelere karşı korumak istiyoruz. Hepimiz akıllı telefon kullanıcılarıyız. Bizim postalar, haberler, uygulamalar veya oyunlar kontrol etmek nerdeyse sürekli bizim telefon kullanın. Bu da beraberinde bir takım riskleri getirmekte. Sürekli elimizde tuttuğumuz için özellikle düşürme riski de doğmakta ve kazalarla karşılaşabilmekteyiz. Bunu engellemek için, cam ekranı korumak için bir dizi şeffaf ekran koruyucusu kullanılır.

Telefonun ekranı korumak için ise, bu ekran koruyucular da bir dizi özellik olmalıdır. Bir ekran koruyucu satın alırken neye dikkat etmeliyiz? İşte bu yazıda bu meselenin cevabını sizinle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Nedir Bu Telefonlardaki Diyafram Açıklığı

Her şeyden önce, bu soruyu cevaplamak için bir ekran koruyucusuna ihtiyacımız var. Yeni akıllı telefonların çoğu bir Gorilla Glass ekranıyla geliyor. Hala bir ekran koruyucu gerekmektedir mu? Bu sorunun cevabı evet çünkü bu tür ekranlar bir dereceye kadar koruma sağlar ve telefonu ciddi etkilerde koruyamaz. Ek bir güvenlik katmanı daima gereklidir.

1184608 13

Tempered Glass Koruyucu Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere bu tür koruyucular, camdan yapılmıştır. Tempering işlemi, camın bir yaprak halini alacak kadar ısıtılmasından ve hızla soğutulmasından oluşur. Sonuçta ortaya biraz daha dayanıklı bir cam parçası çıkar.

Bir koruyucunun tempered Glass olduğunu anlamanın ilk yolu, camın şeklini koruması ve sert olmasıdır. Sert olması sayesinde koruyucuyu ekranla hizalamak daha kolaydır.

Telefon Modeline Uyumlu mu?

Bir ekran koruyucu satın alırken, kullanmış olduğunuz telefonun markasına ve modeline uyması gerektiğini unutmayın. Koruyucular her telefon modeli için ayrı ayrı üretilir. Çünkü telefon, flaş, ses çıkışı, kamera parçaları gibi bir bölüm olmamalıdır.

Her telefon modelinde, bu bölümler telefonda farklı yerlerde bulunabilir, Bu sebeple ekran koruyucu kullanmış olduğunuz modelle eşleşmelidir. Aksi takdirde, telefonunuzun ekran bölümündeki bazı tuşları kullanırken sorun yaşayabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ekran koruyucu alırken nelere dikkat etmeliyiz , telefon ekran koruyucu alırken nelere dikkat etmeliyiz , ekran koruyucu hangisi iyi , ekran koruyucu öneri.