Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekran Koruyucu Farkları

Ekran Koruyucu Farkları

Ekran Koruyucu Farkları

Ekran Koruyucu Farkları, telefonların en pahalı ve kırılgan kısımlarından biri ekranlardır. Yeni nesil cep telefonlarında, özellikle OLED cihazları değişim fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Ayrıca, telefonların arka penceresi iPhone 8 ve sonraki sürümlerde kırılabilir ve bu da cihazınızı garanti dışı bırakır.

Ekran Koruyucu Farkları, bu nedenle, arka camı korumakta çok önemlidir. Ekran koruyucu satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? 9H, 3D, 5D, temperli cam gibi terimlerin ne anlama geldiğini öğrenmek, doğru ekran koruma filmi tercihini yapmak için önemlidir.

Ekran Koruyucu Gerekli Mi ?

Yeni nesil telefonlar artık güçlendirilmiş ve çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla Glass ile üretiliyor ama yine de iyi bir ekran koruyucu ile çok daha dayanıklı hale getirebilirsiniz. Adı kırılmaz bir cam olsa bile, hem ekran koruyucunun hem de telefonunuzun ekranının, etkinin ciddiyetine ve daha da önemlisi, çarpma açısına bağlı olarak kırılabileceğini unutmayın. Ekran koruyucular genellikle cihazınızı kırılması yerine çizilmeye karşı korur.

Ekran Filmi veya Ekran Camı

Plastik ve kağıt gibi ince ekran filmler, telefonlarınızı darbelere karşı korumaz. Tanımlanan teknolojiden bağımsız olarak, reklamlar nasıl yapılırsa yapılsın, bunu testimizde gördük. Ancak kaliteli ince ekran filmleri telefonunuzda ağırlığa yer vermez, dış görünümlerinde kozmetik olarak büyük bir fark yaratır ve çizilmeye karşı korur. Genellikle ekran koruma camlarından daha ekonomiktir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11 Pro Max Tamiri

Tempered Ekran Koruma Camı

Temperli camdan yapılmış ekran koruyucular son zamanlarda çok popüler olmuştur. Telefon ekran camında, bir cam daha takılmış gibi görünen bu koruyucular çizilmelere ve çarpmalara karşı daha dayanıklıdır. Buna ek olarak, yüksek kaliteli koruma ekranları kullanım açısından daha doğal bir his sunar ve kılıfla birlikte kullanıldığında, varlığı hiç belirgin değildir. Kılıf kullanılmazsa, camınızın biraz daha kalın olduğu yan açıdan görülebilir. Temperli Cam, ince bir halid katmanı gelene kadar camın ısıtılması ve daha sonra hızla soğutulmasıyla yapılır. Temperli Cam ekran koruyucular sert bir tabaka biçimindedir ve ekranınıza uygulanmasını çok daha kolay hale getirir. Temperli cam ekran koruyucular az miktarda bükülebilir, ancak zorlarsanız kırılır. Temperli Camı standart ve plastik filmlerden çok daha yüksek bir maliyetle satın almanızı öneririz.

9H Ekran Filmi Nedir ?

Ekran koruma filminin en sert kalem standardı olan 9H kalemle çizilemediğini belirtir. Çok büyük bir dayanıklılık testi değildir ancak üreticinin bu konuya dikkat etmesi ürün kalitesi açısından önemlidir.

3D, 4D, 5D, 6D Ekran Koruma

3D ve 4D gibi değerler ekranın koruma sertliğini ve koruma filminin kıvrımlı olduğunu ayrıca ekran koruyucuları kırıldığı zaman parçalarının etrafa dağılmadığını belirtmektedir. Yeni nesil telefonların çoğu kıvrımlı ekran kullandığı için bu ibarelere dikkat etmek önemlidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ekran koruyucu çıkıyor , ekran koruyucu şart mı , ekran koruyucu özellikleri , ekran koruyucu android , ekran koruyucu tozlandı , ekran koruyucu nasıl düzeltilir , ekran koruyucu 8 plus , ekran koruyucu değişimi , ekran koruyucu toz
ekran koruyucu takarken toz , ekran koruyucu takma , ekran koruyucu 360.