Ekran Videosu Kaydetme
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 590 Görüntülenme

Ekran Videosu Kaydetme

Ekran Videosu Kaydetme, Android‘li telefonunuzda oyunlar veya herhangi bir şeyi göstermek için ekranınızın videosunu nasıl kaydedebilirsiniz ? Android telefonunuzda ekranınızın videosunu nasıl kaydedeceğinizi mi merak ediyorsunuz ? Dahili araçlardan uygulamalara, bunun için birkaç seçeneğiniz var.

Android Telefonlarda Ekran Videosu Alma

Ekran Videosu Kaydetme, Oynadığınız oyunu bir arkadaşınıza veya bir ayarın hangi menüde olduğunu göstermek isteyebilirsiniz. Hedefiniz ne olursa olsun, ekran kaydı yapmak zor bir iş değildir. Aşağıda en iyi dört ekran kayıt uygulamasını paylaşıyoruz.

AZ Screen Recorder

AZ Ekran Kaydedici, eski cihazlarda root olmadan çalışabilen esnek bir seçenektir. Uygulama, elbette, günümüz telefonlarında da çalışıyor ve bir dizi yapılandırma seçeneği sunuyor. Kaydınızın çözünürlüğünü, kare sayısını, bit hızını ve yönünü ayarlayabilirsiniz.

Ekran Videosu Kaydetme

Ses kaydı yapmak istiyorsanız, videoya ön kamera görüntüsünü ekleyebilirsiniz.

Mobizen Screen Recorder

Kullanımı en kolay ekran kaydedici” olduğunu iddia eden Mobizen, kayan menüsü ile 1440p‘ye (2K) kadar çözünürlük kaydedebiliyor. 60 fps‘ye kadar yüksek kaliteli kayıtlar oluşturmanıza olanak tanır.

Ekran Videosu Kaydetme

Ön kameradan kayda kendi görüntünüzü ekleyebilir ve telefonunuzun mikrofonu aracılığıyla ses ekleyebilirsiniz.

Screen Recorder

Daha önce EZ Ekran Kaydedici olarak bilinen bu uygulama, tek bir dokunuşla kaydetmenizi sağlar.

Ekran Videosu Kaydetme

Uygulamanın içinde oyunları veya uygulamaları sınırsız kaydetmenizi sağlayan bir video kırpma aracı ve görüntü düzenleyici vardır.

iPhone Karanlık Mod Nasıl Açılır

Google Play Games ile Ekran Kaydetme

Play Oyunlar ile Google Play Oyunlar desteğiyle herhangi bir oyunun videosunu kaydedebilirsiniz. Play oyunlar‘ı açın ve oyunlarıma gidin. Sola kaydırın ve açmak istediğiniz oyunu bulun ve üzerine dokunun. Sağ üstte bir kamera simgesi göreceksiniz.

Ekran Videosu Kaydetme

Kayda başlamak için bu simgeye dokunun.

iOS Telefonlarda Ekran Videosu Kaydetme

Apple, iOS 11 ile birlikte kullanıcılara yeni özellikler sunmaya başladı. İOS 11‘in yeni özelliklerinden biri ekran kayıt özelliğidir. Bu özellik daha önce Apple cihazlarında bulunmuyordu. Bu nedenle, kullanmak isteyen kullanıcılar bir uygulama veya yazılım aracılığıyla bu özellikten yararlanabilirler. Artık herhangi bir yazılım veya uygulamaya gerek kalmadan kullanıcılar ekran kayıt özelliği ile kayıt yapabilirler.

Ekran kayıt özelliğini kullanmak da oldukça basittir. Ekran kaydına yenilenen Kontrol Merkezi’nden kolayca erişilebilir. Ekran kayıt özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümünü açın.
 • Ayarlar bölümünden Kontrol Merkezine gidin.
 • Kontrol MerkezindenKontrolleri Özelleştir” e gidin ve “Ekran Kaydı” seçeneğini bulun.
 • Ekran Kaydı öğesine dokunun.

Ekran Kayıt özelliği aktif olduktan sonra ana ekrandan kontrol merkezini açıp ekran kayıt özelliğini dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Cep Telefonu Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir