Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir; Özellikle akıllı telefonlarda ve General Mobile, Sony, LG, Samsung, iPhone, Huawei, Asus, ekran yanma problemi olmayan tüm modellerde, ekranımız üstünde soluk noktalar oluşuyor.

Bu soluk lekeler, kullandığımız uygulamaların, ekranımızdaki simgelerin (batarya, wifi, saat vb.) Ve zaman zaman irtibat noktalarımızın bile ekran üstünde hafif ve kalıcı bir iz bırakması biçiminde görülebilir. Bazı LG telefonlarda, harflerin oluşturmuş olduğu klavyeyi bile yazıyoruz ve ekranda kalıyor.

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir; Telefonunuzda yanan veya hayalet görüntü olarak isimlendirilen piksel kullanımındaki ters dönüşler, genelde pikselleri çok yorgun yapan uzun süreli bir görüntüden kaynaklanır. Çözüm için, basit bir uygulama piksellerinizi tekrar hayata döndürür.

OLED Araçları

Konsept basittir: “yanmış” pikselleri geri yüklemek, cihazınızda bir dizi birincil renk görüntüler. Aslında, bu, bilgisayar ekran koruyucularının orijinal işleviydi: ekranın piksellerinin “aydınlatılması” için boş dururken görünen, ekranın aynı alanının sürekli aydınlatılmamasını sağlamakta olan dinamik bir görüntü. Akıllı telefonunuzda bu sorun mu var? Düzeltmek için başka bir uygulama kullandınız mı? Yorumlarda bize bildirin.

Ekran Yanığı Neden Olur

Telefonunuzun daha önce kullanmış olduğunuz veya devamlı olarak etkin olan ayarları / uygulamaları gösterme ekranının arka planında lekeler görürseniz, telefonunuzda bir ekran yanığı vardır. Bunun en büyük sebebi, aynı görüntünün ekranda devamlı olarak kullanılması olabilir. Bu, akıllı telefon mağazalarında en sık kullanılan ekran cihazlarında görülür.

Yeni bir telefonda ekran yanması tespit ettiyseniz, satın aldığınız şirkete ürünün ekranda olup olmadığını sorun. Çünkü ekran yanması problemi genelde ekranın uzun süre kullanılmasından kaynaklanır ve bu lekelerin çıkarılması nerdeyse imkansızdır. Telefonunuzun ekranı bozulduktan sonra eklenen yeni ekranda noktalar var ise, bu tamamen eklenen ekranla ilgilidir.

Başka bir deyişle, ekran değişikliğinden sonra, telefonunuzda ekran yanması olmaz, yani ekranın arka planında, yanlarında veya ekranlarında soluk noktalar, uygulamanın izleri ve üst çubuktaki ayarlar bulunur. Bu tamamen kurulu ekran daha önce ortaya çıkmış bir arızadır. Bu gibi durumlarda, ekranın daha önce kullanılmadığından ve ekranı orijinal olduğundan emin olun. Telefonunuzda daha önce bu sorunu yaşamakta olan bir ekran cihaz monitörü veya değişik bir telefon ekranı olabilir.

Bazı Uygulmalarla Düzeltme

Ekran hayaleti, görüntü üretmek için ışık yayan fosfor bileşikleri, uzun süreli kullanımda yoğunluğunu yitirdiğinde meydana gelir. Dahası, düzensiz kullanım, görüntüyü daima görünen ekrana “yakabilir”. Play Store’da bulunan pek çok uygulama, sorunu azaltmayı veya hatta durdurmayı vaat ediyor.

Biri Ekran Yakma Aracıdır. Konsept basittir: cihazınızda Birincil Renkler dizisi görüntülenir ve “yanmış” pikseller geri yüklenir. Aslında, bu, bilgisayar ekran koruyucusunun orijinal işleviydi: ekran pikselleri “alıştırmak” için boş olduğunda ve ekranın aynı alanının sürekli yanmadığından emin olunca meydana gelen dinamik bir ekran.

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir

Ekran Yanığı İçin Kesin Çözüm Nedir

Bir süre telefonunuzun ekranındaki ekran yanması hakkında ne yapacağınızı bilmiyorsanız, size çok etkili bir çözüm sunmak istiyoruz. Telefon ekranlarında gölgelenme veya ekran yanması için en etkili çözüm ekranı  değiştirmektir. Değişim sayesinde tamamen yenilenen ekran tamamen yanık içermez ve düzgün bir görüntü sergiler. Bu sorunu telefon ekranlarında erkan değişimi ile kısa zamanda gidermek mümkündür. Ekran değişikliği şimdi tam olarak nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir: iPhone İçin Pratik Yöntemler

Ekran değişikliği sayesinde telefon ekranlarında hayalet görüntüleri ortadan kaldırmak ve pürüzsüz bir ekrana sahip olmak mümkündür. Ayrıca ekranı değiştirerek etkili bir çözüm elde edilir. Telefon ekranı daha dikkatli kullanıldığında, aynı sorunlar tekrar oluşmaz.

Ekran Yanığı Garanti Kapsamına Girer Mi

Ekran yanması, telefonun üretiminde kullanılan malzeme ile ilgili veya kullanıcıya bağlı şekilde bir sorun olabilir. Bu hatanın garanti kapsamı tamamen şirketle ilgilidir. Samsung telefonlarında görmüş olduğunuz bu arıza sonrasında, görüşme yapmış olduğumuz servis yetkilileri tarafından ekran pek çok kez değiştirildi.

Aynı zamanda, iPhone’da yaşanan bu arıza servis tarafından pek çok kez giderildi ve ara sıra telefon bile tamamen değiştirildi. LG’de görülen ekran işaretlerinin ve prolemanın diğer markalarda nasıl ele alındığını şu an için deneyim etmediği için net bir şey söylemek doğru değil. Bununla beraber, telefonunuzda bir ekran yanığı var ise ve bu işaretler silinmezse, cihazınızın servisine başvurduğunuzdan emin olun.

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir

Ekran Yanığı Garanti Kapsamında Tamir Edilir Mi

Telefon ekranlarında ekran yanması gibi sorunlar için garanti kapsamının ilk koşulu, kullanıcı hatası olmamasıdır. Ekran herhangi bir kullanıcı hatasından dolayı yanıyorsa, onarım ve tamir servisi garanti kapsamında değildir. Ek olarak, yapılan işlemler için kullanıcıdan ücret alınır.

Bununla beraber, ekranın yanması durumunda kullanıcı hatası olmazsa, garanti etkinleştirilecek ve özellikle ekran değişikliği durumunda, garanti kapsamında onarım hizmeti verilecektir. Ek olarak, yapılan işlemler için kullanıcıdan mutlaka ücret alınmaz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ekran yanması nasıl düzeltilir , TV ekran yanığı nasıl düzeltilir , ekran yanması nasıl düzelir , ekran kartı yanması nasıl düzeltilir , samsung ekran yanması nasıl düzeltilir , ekran yanığı çözümü , ekran yanığı , ekran yanığı tamiri , lg ekran yanığı , lg ekran yanması , lg ekran sorunu , telefonda ekran yanığı.