Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer

Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer

Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer

Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer, Günümüzde teknolojinin değişim ve gelişim göstermesine bağlı olarak akıllı telefonlar konusunda ki alternatiflerimiz de oldukça artış göstermiş durumdadır. Her ne kadar akıllı telefonların fiyat aralıkları özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterse de her kesime hitap edebilmekte ve ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayabilmektedir. Fakat bu avantajların yanı sıra bazı aksiliklerde ortaya çıkabilmektedir. Bu aksiliklerden biri de telefon ekranlarında ortaya çıkan mor lekelerdir. Bu durum genel olarak mürekkep akması olarak adlandırılır.

Akıllı telefonların ekranlarında kırılma veya çatlama meydana geldiğinde iç ekranın hasar almasına bağlı olarak açığa çıkar. İç ekranda yer alan pikseller kırılarak mürekkep dağılması ortaya çıkar ve telefonun aldığı hasara göre ekranın bir bölümünü veya tamamını mor lekeler kaplar. Telefon ekranında açığa çıkan mor lekelerin temizlenmesi için yapılacak tek şey ekran değişimidir. Mor lekelerin yanı sıra siyah veya koyu mavi şeklinde de renkler belirmektedir. Bu lekeler zamanla tüm ekranı kaplamakta ve telefonun görüntüsünü kaybettiği gibi dokunmatik alanın çalışmasına da engel olmaktadır.

Telefon Ekranında Ki Mor Lekenin Temizlenmesi

Akıllı telefonlarda meydana gelen mürekkep dağılmasının tek çözüm yolu ekran değişiminin yapılmasıdır. Fakat mürekkep dağılması, iç ekran kırılması veya çatlaması gibi sorunlar garanti kapsamına girmemektedir. Bundan dolayı akıllı telefonunuzun ekran değişimini ancak kendi imkanlarınız ile yaptırmak durumundasınız. Bu noktada devreye yetkili servis hizmeti veren firmamız girmektedir. Firmamız akıllı cihazlarınızın tamir- onarım- bakım ve teknik servis gerektiren tüm noktaları ile yakından ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir: Bükülen Telefon Nasıl Düzeltilir

Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer
Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer

Firmamızda tecrübe sahibi ve alanında uzman birçok teknisyenimiz görev almaktadır. Akıllı telefonunuzun ekran değişimi konusunda sizlere en iyi şekilde hizmet vermekte ve ekran değişiminin yanı sıra farklı hizmetlerde sunmaktayız. Mürekkep dağılması garanti kapsamında ye almadığından dolayı akıllı telefonunuzun eski performansını kaybetmemesi ve dokunmatik alanınızın aktif olarak çalışmasını istiyorsanız aynı zamanda telefonunuzun orijinalliğinden bir şey kaybetmesini istemiyorsanız firmamız ile iletişime geçmeniz en akıllı çözüm olacaktır. Ekran değişimini kendi imkânlarınız doğrultusunda halledeceğiniz için bu sorunu çok makul fiyata halletmek için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Tamir Süresi Ne Kadar ?

Telefon ekranınızda ki mor lekenin çıkarılması için alanında uzman teknisyenlerimiz gerekli teknik servis koşullarının sağlanmış olduğu firmamızda akıllı telefonunuza özel ekipmanlar kullanarak ve orijinal ürün değişimi yaparak kısa sürede ekran değişiminizi tamamlamaktadır. Firmamız ile ekran değişimine dair iletişime geçtiğiniz süreçte firmamız çalışanları işleminizi maksimum 60 dakika içerisinde tamamlamaktadırlar.

Akılı cihazınız ile alakalı mürekkep dağılmasına neden olan iç ekran+ dokunmatik alan+ dış panel ve ön cam değişimi yapılır. Bu değişimler sırasında tamamen orijinal parçalar kullanılır. Ekran değişimi sırasında telefonunuza format atma veya sıfırlama gibi bir işlem yapılmadığından dolayı içerisinde yer alan bilgileriniz de herhangi bir kayıp meydana gelmez.

Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer
Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer

Firmamızda ekran değişiminde kullanmış olduğumuz tüm ürünler sıfır ve orijinal olduğundan dolayı telefonunuzun ekran kalitesi ilk gün ki halinde sizlere teslim edilir. Akıllı cihazınızın ekran parlaklığı, dokunma hassasiyeti, dokunmatik hızı ve çözünürlüğünde herhangi bir dorun açığa çıkmaz.

Telefonunuz ile alakalı firmamızda ekran değişimi tamamlandıktan sonra gerekli kontroller yapılarak sizlere teslim edilir. Tamir sonrası akıllı cihazınızı ekran değişimi ve işçiliğe dair istediğiniz ölçüde inceleyebilirsiniz. Telefonunuzun tamirine dair beğenmediğiniz bir noktada veya tereddütte kaldığınız bir durumda işlemi yenileme veya ücret iadesi gibi durumlar söz konusudur. Telefonunuzun ekranının tekrardan kırılıp çatlamaması için önlem amaçlı firmamız tarafından kırılmaz cam hediyesi takılmaktadır. Aynı zamanda firmamız sizlere 3 ay garanti süresi imkanı tanımaktadır.