Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekranı Giden Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Giden Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Giden Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Giden Telefon Nasıl Tamir Edilir; Ekranı Giden telefon, bugün sık karşılaşılan sorunlar arasında yer almakta. Cihaz bütünüyle şarj olduğunda bile, açıldığında, arka ışık herhangi bir biçimde açılmaz veya yalnızca arka ışık yanar.

Ekranı Giden Telefon Nasıl Tamir Edilir; Ekran Bazı Nedenlerden Dolayı Gidebilir. ekranda kararmalar, renk bulanıklığı,noktalar, sıvı kaçırma gibi yazılımsal yada donanımsal olarak sorun ortaya çıkabilir. Bu makalemizde bu konuyla ilgili bahsettik. ve ekranı giden telefon nasıl tamir edilir anlattık. merak ettikleriniz için okumaya devam edin.

Ekranı Gelmeyen Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı gelmeyen telefon, bugün sık karşılaşılan sorunlar arasında yer almakta. Cihaz bütünüyle şarj olduğunda bile, açıldığında, arka ışık asla yanmaz veya yalnızca arka ışık yanar.

Ekran olmadan telefon arızası en sinir bozucu arızalardan birisidir. Bu problemde, cihazdan hiçbir görüntü alınamadığından, üstünde hiçbir işlem yapılamaz ve bütünüyle kullanılamaz hale gelir. Peki bu sorun neden ortaya çıkıyor ve nasıl çözülüyor? Her şeyden önce, en yaygın sebeplerden biri sıvı hasarıdır. Cihaz tarafından alınan sıvı oksitlenebilir veya kısa devre yapabilir ve görüntüyü yansıtmaktan sorumlu LCD paneli bozabilir.

Benzer şekilde, LCD flex kablosu hasar gördüğünde, ekranda hiçbir görüntü görüntülenmez. Ancak burda önemli bir nokta var. Cihazınızı açtığınızda ekran arka ışığı yanıyorsa, yani ekran siyah kalsa bile, ekran yanıyorsa, sorun da yazılım olabilir. Teknisyenlerimiz bunu anlamak için cihazınızı yedekleyecek ve daha sonra tekrar sıfırlayacaktır. Bu şekilde, herhangi bir yazılım değişikliğinin ekranın başarısız olmasına neden olup olmadığı belirginleşir. Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

Telefon Ekran Tamiri Aşamaları

Telefon ekranları genelde 2 ana katmandan oluşur. Bu katmanlar halk ön camları ve dokunmatik paneller olarak bilinir. Bazı durumlarda, yalnızca ön cam kırılır, bazı durumlarda Dokunmatik panel kırılır veya hem ön cam hem de Dokunmatik panel kırılabilir. Ekranın hangi kısmının kırıldığı önemli değil, ön camın veya dokunmatik panelin yerini alan yerler genelde alt endüstriden üretildiğinden ve telefonunuza yüklendiğinden, cihazınızın tam bir ekran değişimi yapması en iyi karar olacaktır.

Tabii ki, Cep Hastanesi ve yan sanayi parçalarının kullanımına mutlaka karşı olan tüm tedarikçiler, bu yan sanayi parçalarının gelecekte hangi problemlerin ortaya çıktığının farkındadır. Bu sebeple, tam ve orijinal bir ekran değiştirme yapmalısınız, böylelikle cihazınız daha fazla soruna neden olmaz ve uzun sürede tasarruf sağlar.

Dokunmatik Ekran Tamiri
Dokunmatik Ekran Tamiri

Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır

Dokunmatik ekrana bitişik tek bir parça olduğundan, bozulduğunda tamir etmek mümkün değildir. Değiştirilmesi gerekmektedir. Dokunmatik ekran değiştirme, uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından gerekli teknik servis şartlarının sağlandığı ortamda, özel teknisyen ekipmanı ve Orijinal Ürün kullanılarak gerçekleştirilir.

İlginizi Çekebilir: Şarj Almayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Akıllı telefonların ekranları yere düşmesi, üzerine baskı uygulanması, sert bir zemine çarpması veya pilin şişmesi sebebiyle kırılabilir. Kullanıcıların telefonun ekranı bozulduğunda ortaya çıkan ilk soru, şimdi ne yapmam gerektiğidir. İkinci soru, ekran kırılmalarının garanti kapsamında olup olmadığıdır.

Üçüncü soru, ekran bozulduktan sonra bir ekran değişikliği yaparsam, bilgilerimi telefonumda kurtarabilir miyim. En sık sorulan başka bir soru, telefonumun ekranın bozuk olmasıdır, ancak dokunuşu da çalışmıyor. İsterseniz tüm bu soruları tek tek cevaplamaya çalışalım. Tabii ki, ekranı önce kırılmış bir cep telefonunun ekranını değiştirmek dilerseniz, uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından çekilen aşağıda belirtilen videodan izleyelim.

Ekranı Giden Telefon Nasıl Tamir Edilir

Telefonun Ekranı Kısmen Bozulmuş Ancak Ana Menü Tuşu Çalışıyorsa

Böyle bir durumda, önce erişilebiliyorsa, cihazdaki USB kısıtlayıcı modu ayarlar bölümünde kapatılmalıdır. Daha sonra cihaz bilgisayara bağlanabilir ve içerisindeki veriler aktarılabilir.

Ayarlar bölümüne giremiyorsanız, Ana Menü tuşuna uzun süre basarak Siri voice assistant açmanız ve Voice Over özelliğini Siri’ye etkinleştirme komutunu vermeniz gerekir. Bu şekilde, USB kısıtlayıcı mod seçeneği hala bulunabilir. Böylece, Cihaz hala bir bilgisayara bağlanabilir. Başka bir yol olarak, Voice Over yardımı ile, veriler İcloud da yedeklenebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Samsung telefon çalışıyor ama ekran gelmiyor , Huawei telefon ekran Kararması nasıl düzelir , Cep telefonu dokunmatik ekran tamiri fiyatı , Kırık telefon ekranı tamiri ne kadar , Kırık telefon ekranı diş macunu , Telefon ekran tamiri fiyatı , Telefon ekran ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor , Telefonda ses var görüntü yok ne yapmalıyım.