Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekranı Kararan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Kararan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Kararan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Kararan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonlarda ekran kararması sorunu Bugün bizim konudur. Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir, her markayı olağanüstü özellikleriyle benzersiz kılan farklı yetenekler verir. Samsung’un şu anda akıllı telefonların baskın dünyası olduğu kanıtlanmış olsa da, ara sıra ekran  kararma ile başı belaya girebilir.

Ekranı Kararan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Android telefonların zayıflıklarından biri, istikrarlı bir işletim sisteminin olmamasıdır. Samsung bu konu da tek sorun değil. Samsung galaxy serisinin amiral gemisi modelleri ve diğer büyük markalar da aynı sorundan etkilenebilir.

Samsung Galaxy’de Ekran Kararmasından Kurtarma Adımları

En iyi değil durum senaryosu, Samsung Android modellerinden birinin bütünüyle onarılamaz olmasıdır. Bu noktada, telefonun mutlaka fiziksel müdahaleye ihtiyacı olacaktır. Ancak, telefonunuzdan veri almak hala mümkündür. Ekranı değiştirerek telefonu kullanmak bile mümkündür. Ekran karartma sebebi Çözümü olarak Bu bağlantılardan ekran değiştirme fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  • iPhone Ekran Değişimi
  • Samsung Ekran Değişimi
  • Huawei Ekran Değişimi
  • Xiaomi Ekran Değişimi
  • Diğer Modeller

Telefonum Yere Düştü Ekran Açılmıyor Sebebi Nedir

Telefon yere düştüğünde, cam olduğu için hasar görmesi gerekli olan ilk yer ekrandır. Genellikle ön cam çatlaması yaşanır veya iç ekran kırılır. Dahili ekran kırıldığında / kırıldığında, ekranda hiçbir görüntü görüntülenmez. Bazı durumlarda, ön camda çatlama olmamasına rağmen, iç ekranın kırılması sebebiyle görüntü alınamaz.

Birçok kullanıcıdan almış olduğumuz geri bildirim, ses ama görüntü olmaması. Telefonun yere düşmesi sebebiyle, ekranın bir bölümü bütünüyle gidebilir, dokunmatik alanın bir bölümü veya tamamı çalışmayabilir ve ekranda mürekkep benzeri renkler görünebilir. Bu problemlerin tek çözümü ekran değiştirme. Bu noktada, ne yazık ki, bazı telefonların telefonun anakartında sorun yaşayabileceğini hatırlatmak yararlıdır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir

Ekranı Kararan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Sorun: Ekran Açılmıyor

Galaxy S5 kullanıcılarının bazıları, telefonun ekranının açılmadığını, kapasitif tuşlara bastıklarında bu tuşların ışıklarının açıldığını, ancak ekranda herhangi bir hareket olmadığını belirtti. Bu tür bir sorunun pek çok sebebi olabilir ve doğal olarak denenebilecek pek çok çözüm yöntemi vardır.

Çözüm:  Denemeniz gerekli olan ilk yöntem telefonu kapamak olmalıdır. Güç düğmesine en az 7 saniye basın ve titreşimi hissettiğinizde bırakın. Bu işlemden sonra, telefonunuz kapatıldı. Telefonu aç ve bekle. Sorun çözülmüş olabilir. Yukarıdaki yöntem işe yaramazsa, telefonun pilini çıkarın, 10 saniye bekleyin, pili değiştirin ve telefonu açın.

Bazı kullanıcılar, Ayarlar menüsünün altındaki Kilit ekranı alt menüsünde ek bilgi özelliğini devre dışı bırakmanın bu sorunu giderdiğini bildirmiştir. Ayrıca bu yöntemi deneyebilirsiniz. Başka bir kullanıcı grubu,  sağlık ve / veya akıllı uzaktan uygulamaların kapatılmasının sorunu çözdüğünü iddia etti.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefonda ekran kararması nasıl düzelir , Ekran kararması nasıl düzelir , Telefon ekran ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor , Huawei telefon ekran Kararması nasıl düzelir , Telefonun Ekran kararıp aydınlanıyor , Telefon düştü ekran karardı , Telefon ekran kararıp düzeliyor , Samsung A7 ekran Kararması.