Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarmak
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi / 3 Yorum / 2535 Görüntülenme

Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarmak

Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarmak; “Telefon düştü, kırıldı, açılamıyor, telefona giremiyorum!” Telefonunuz bütünüyle parçalanmış olsa bile verilerinizi geri getirmek mümkündür. Bu yazıda, kırık ve kırık telefonlar da dahil olmak üzere Olası olasılıklar temelinde neler yapılabileceğini ele alacağız.

Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarmak; Gerekli yazılımı kullanarak cihazı son kez yedeklemek, açılmayan telefondan veri kurtarırken dikkate alınması gerekli olan şeylerden birisidir. Cihazınızı yedeklediğinizde,Peki, ekrana herhangi bir biçimde gitmeyen veya yalnızca düzgün çalışmakta olan problemleri olan bir telefondaki verileri nasıl kurtarabilirim?

Sadece Ekranı Bozuk Olan Telefondan Veri Kurtarmak

Telefonunuz düşürülmüş veya kuvvetli bir etkiye maruz kalmışsa, sorun sadece bozuk bir ekran olabilir. Bu sebeple, her şeyden önce, telefonunuzu veya tabletinizi bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlamayı deneyin ve verileri yedekleyin.

Bunu yapmak için dosya Yöneticisini (Windows Gezgini vb.) kullanabilirsiniz. Veya orijinal yedekleme ve geri yükleme yazılımı (iTunes, Samsung Kies veya akıllı anahtar gibi) cihazınız için uygundur.

Cihazınızın destek yazılımı, sadece resimlerinizi ve videolarınızı değil, hemde kişilerinizdeki ve mesajlarınızdaki tüm verilerinizi indirilen tüm dosyalara ve uygulama bilgilerine yedekleyebilir.

ROM Flaşlamak

Bunu görmüyorsa ve ekran ışığı açıksa, yeni bir Android ROM’u yanıp söner. Android cihazınıza yeni bir ROM yanıp sönerek, düzgün cihazınızı geri alabilirsiniz. Ancak, ROM’u yanıp sönerken iki seçeneğiniz vardır: “verileri Sil / fabrika ayarlarına Sıfırla” ve “önbellek bölümünü Sil”. Birincisi tüm verilerinizi siler ve ikincisi bazı veri ve uygulama ayarlarınızı saklar. Her iki durumda da, tüm verilerinizi kurtaramazsınız.

Android uygulaması için EaseUS MobiSaver yeni bir ROM yükledikten sonra cihazınızda veri kurtarmak için izin verir. Bunun dışında, bahsettiğimiz gibi, Android ana ekrana gitmezse ve PC cihazınızın depolanmasını görmüyorsa, verileri numaralı telefondan kurtarmanın başka bir yolu yoktur.

Ön Camı Kırık iPhone Ekran Değişimi
Ekran Bozuk Olduğunda Veri Kurtarma
Ekran Bozuk Olduğunda Veri Kurtarma

Ekran Bozuk Olduğunda Veri Kurtarma

Telefonunuz çeşitli sebeplerle kuvvetli bir vuruş aldığında, yalnızca ekran kırılır. Bu durumda, önce telefonu bir USB ile bir bilgisayara bağlayabilir ve verileri yedekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Dosya Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz.

Bu yazılım telefonunuzdaki tüm verilerinizi yedekleyebilir. Telefonunuzda bir hafıza kartı var ise, indirdiğiniz tüm dosya resimleri ve her şey burda saklanır. Bu bilgileri USB fişi olan bir bilgisayara aktarabilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarılır Mı

Çözüm: açılmamış numaralı telefondan veri kurtarma sadece veri kurtarma merkezinde yapılabilir. Telefonunuzun verilerine kendi başınıza erişim sadece:

 • Telefon açılır,
 • Dokunmatik ekran çalışır ve
 • Android (işletim sistemi) önyükleme yapar.

Telefonunuz başarı ile açık ve işletim sistemi düzgün çalışıyor olsa bile dokunmatik ekran işlevsel değil ise, yine de herhangi bir veri kurtaramazsınız. Çünkü cihazın dahili depolama alanına erişmek için önce ekranınızın kilidini açmanız gerekir.

Telefonunuzun gücü sönmeden önce dokunmatik ekran ve işletim sistemiyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadıysanız, şu an için yapmanız gerekli olan en önemli şey telefonu tekrar açmaktır.

 Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarmak

Hafıza Kartı Kullanılan Bozuk Telefonda Fotoğraf ve Video Kurtarmak

Cihazınızda bir hafıza kartı kullanıyorsanız, fotoğraflarınız, videolarınız ve indirdiğiniz dosyalar bu kartta saklanır. İlk olarak, mikro SD kartınızı SD karta veya USB belleğe dönüştüren bir cihaz yardımı ile bunları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Hafıza kartınız düzgün çalışmıyorsa, bozuk hafıza kartından veri kurtarma başlıklı makalemizi 8 adımda inceleyebilirsiniz. Rehber, mesajlar, vb. Bilgilerinizi yedeklemek veya hafıza kartı kullanmak istemiyorsanız, Aşağıda listelenen durumları ve teknikleri inceleyebilirsiniz.

Bozuk Ve Açılmayan Telefonlarda Veri Kurtarma

Telefonunuz herhangi bir sebeple hasar görürse ve hiç açılmazsa ne yapılabilir? Telefondaki tüm verileriniz anakart üstündeki bellek bölümünde saklanır. Bu bölüm zarar görmezse, veriler güvenli olacaktır.

Basit işlemlerle ana kart onarılır ve tüm veriler başarı ile kurtarılır. Onarım durumu yoksa, MMC ünitesi çıkarılır ve veriler uygun cihaz yardımı ile başka bir cihaza bağlanarak aktarılır ve kurtarma işlemi tamamlanır.

3 Yorum

 • ADEL Ç.

  Telefondan veri Kurtarma yapabilir miyim belgelerim ama anakart arızalı kullanılmıyordu aklıma şimdi geldi ne yapmak gerek sizce …

  • Cep Hastanesi

   Merhaba anakart arızalı ise veri kurtaramazsınız malesef.

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir