Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekranı Kırık Telefonu Kullanmak Veri Kurtarma

Ekranı Kırık Telefonu Kullanmak Veri Kurtarma

Ekranı Kırık Telefonu Kullanmak Veri Kurtarma

Ekranı Kırık Telefonu Kullanmak Veri Kurtarma, ancak görüntü hala varsa, bir USB OTG ve bir fare kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. USB OTG, cep telefonunuzu diğer cihazlara bağlamanızı sağlar. Kısaca, Android telefon mini-USB portu vardır ve bir USB portu ile bir fare yükleyebilirsiniz. USB OTG bu iki cihazı birbirine bağlayacak.

[toc]

Fareyi bağladıktan sonra, şifre / desen veya pinout yapabilirsiniz. Ve şimdi ekran şifresini geçtiğinize göre, telefonunuzu bilgisayara bağlayabilir ve önemli gördüğünüz dosya / resim / video veya telefon numaraları, mesajlar, whatsapp yedeklemeleri gibi birçok bilgiyi kurtarabilirsiniz.

Görüntü Yok ise Telefonun Şifre Ekranını Nasıl Açabilirim?

Biraz kötümser bir durum olsa da hala deneyebileceğiniz birkaç seçeneğiniz var. Bilmeniz gereken ise şu; telefonunuzu tamir ettirmeden kullanamaya devam edemezsiniz. En basit yöntem bilgisayarınızı kullanmak.

Android Cihaz Yöneticisi sitesine gidin ve gmail/google hesabınız ile giriş yapın. Telefonunuzda GPS açık ise buradaki araç tarafından tespit edilecektir. Büyük ihtimalle telefonunuz daha önceden kayıt edilmiştir ama aksi bir durum meydana gelmişse google hesabınız ile telefonunuzu eşitleme yapabilirsiniz.   Daha sonra Kilitle butonuna tıklayarak telefonunuzun kilit ekranını açın ve bilgisayarınızı kullanarak yedeklerinizi alın.

İlginizi Çekebilir: Telefonun İç Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Ekran Kapalıyken Bilgileri Kurtarma

Ekranı göremiyorsanız, VNC uygulamalarını deneyebilirsiniz. Play Store’da birçok uygulama var. Seçerken en güvenli olanı seçmelisiniz. Bu tür programlar Android telefonunuzun ekranını bilgisayarınıza kullanmanıza izin verir. Bu gibi durumlarda gerçekten çok yardımcı olabilirler.

Bu tür programları kullanmak için hem bilgisayarınızı hem de telefonunuzu yüklemeniz gerekir. Ücretli sürümleri de mevcuttur. Daha fazla özellik ve işlevsellik istiyorsanız onlara bakabilirsiniz.

AirDroid Kullanarak Dosyaları Kurtarma

AirDroid, android telefon ile bilgisayarı birbirine bağlayan bir uygulama. Bir web sayfası kullarak veya bilgisayarınıza kuracağınız bir program ile kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilgisayara programı kurmak ve android telefonunuza da uygulamasını kurmak.

Airdroid hesabınızı kullanarak iki cihazınızı birbirine bağlayabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda birçok buton göreceksiniz. Bu butonlar ile uygulamalarınızı transfer edebilir veya kaldırabilirsiniz. Birçok özellik göreceksiniz fakat sizin için en önemlisi Yedekleme seçeneği.

AirDroid uygulamasına ve bilgisayar programında aynı hesabınızla giriş yaptığınızdan emin olun. Uygulamayı açın ve cihazınızı seçin daha sonra üstteki sekmede yer alan yedekle menüsünü kullanarak telefonunuzun yedeğini bilgisayara alın.

Vysor Kullanarak Dosya Kurtarma

Vysor bir bilgisayardan android telefonunuzu kontrol etmek için bir programdır. Program, diğer birçok cihaz yerine chrome eklentisini kullanır. Basit bir USB kablosu bilgisayarı ve telefonu bağlar. Ücretsiz sürümü ile temel basit işlevleri kullanabilirsiniz. Örneğin; ekran görüntüleri almak için kullanabilirsiniz. Ücretli sürümünde, ekran kalitesi daha iyi ve tam ekran özellikleri mevcuttur.

Vysor Indir Cephastanesi

Dosya aktarımı için sürükle ve bırak gibi işlevlere sahiptir. Ücretli sürümdeki en güzel özellik kablosuz bağlantıdır.Ekranın kalitesi biraz düşük ve hantal olduğu için uygulama basit ama ÜCRETSİZ bir sürümüdür. Ücreti ödemek istemiyorsanız, muhtemelen sizin için en iyi olan Airdroid’i kullanın. Son olarak, TeamViewer bahsetmeye değer, ancak birçok android cihazla uyumsuz olduğunu belirtmek gerekir.

Eğer Hala Bilgilerinizi Kurtaramıyor İseniz

Diğer bir seçeneğiniz ise telefon Cep Hastanesine getirebilirsiniz. Evet bu seçenek için para ödemeniz gerekiyor fakat hem bilgilerinizi kurtaracaksınız hem de telefonunuzu tamir etmiş olacaksınız. Alanında uzman olan profesyonel ekiplerimiz tarafından dikkatli bir şekilde işlem yapılmaktadır.  Bize Ulaşın kısmından ve ya WhatsApp kısmından mesaj atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Ekranı Kırık Telefonu Kullanmak Veri Kurtarma  ekranı kırık telefondan veri kurtarma programı, ekranı kırık telefondan veri kurtarma 2018, ekranı kırık telefonda usb debugging açma, ekranı kırık telefonu bilgisayardan kontrol etme, kapalı telefondan veri kurtarma, açılmayan telefondan veri kurtarma programı, ekranı kırık telefondan rehber kurtarma, hasarlı telefondan veri kurtarma