Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekranım Mı Kırıldı yoksa Kırılmaz Cam mı ?

Ekranım Mı Kırıldı yoksa Kırılmaz Cam mı ?

Ekranım Mı Kırıldı Yoksa Kırılmaz Cam Mı ?

Ekranım Mı Kırıldı yoksa Kırılmaz Cam mı ? Kullanıcıların söz konusu olduğunda merak ettikleri konulardan biridir. Telefonların LCD ekranlarının hasar görmesini önlemek için kullanılan ön camlar, inceliklerine kıyasla çok dayanıklıdır. Ancak, telefon düştüğünde, kırık kısım her zaman ekran değildir.

Kırılmaz ile Ekranı Ayırt Etmek

Telefonların ekranları kolayca hasar görür. Aslında, hasarlı kısım teknik olarak ekran değil, camdır. Cam yapısı nedeniyle çok esnek olmasa da, telefonlarda kullanılan koruyucu cam daha özel bir malzemeden üretilmiştir ve biraz daha esnekliğe sahiptir. Ayrıca çizilmelere karşı çok daha dayanıklıdır.

Ekran veya cam hasarları garanti kapsamında olmadığından, kullanıcılar kırık parçanın ne olduğunu merak eder ve en doğru şekilde teşhis etmek ister. Telefon markalarının aksine, Cep Hastanesi sadece ekranı değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda camı da değiştirir. Ancak, teknik servisler sadece ekranı değiştirir ve kullanıcıya yansıyan maliyet daha yüksektir.

Cam hasar gördüğünde, bir örümcek ağı gibi görünür ve cihazdan görüntü almaya devam edersiniz. Aslında, şanslıysanız, cihazınızın dokunuşu normal şekilde çalışmaya devam eder. Ancak, ekran hasar gördüğünde durum çok farklıdır. Bazen ekranda pembe veya yeşil çizgiler belirir ve bazen dokunma çalışmayı durdurur.

İlginizi Çekebilir: iPhone Arka Kamerası Bozuldu

Ekran Kırıldığında Ne Yapmalıyım ?

En kötü ekran hasarı senaryolarından biri, LCD’nin tamamen görüntülenmesini durdurmasıdır. LCD ekranı göstermeyi bıraktığında, ekran değiştirilmediği sürece cihaz artık tekrar kullanılamaz. Cam hasarı durumunda, Cep Hastanesi orijinal ekranı yerinde bırakır ve sadece ön camı yeniler ve cihazın ilk günkü görünümünü geri kazanmasını sağlar. İşlem maliyeti de daha düşüktür.

Fakat cihazınızın ekranı kırıldığında komple ekran değişimi yapılır ve maliyeti cam değişimine göre daha yüksektir. Eğer telefonunuzun ekranı kırılırsa ekran değişimi için tek adresiniz Cep hastanesi olsun. Ayrıca firmamızda yapılan bütün işlemler 3 ay garanti kapsamında yapılmaktadır.

Ayrıca ekran değişimini firmamızda yaptırırsanız koruyucu cam hediye ediyoruz. Kargo ile bize telefonunuzu ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz. Ekran değişimi 2-3 iş günü içinde yapılıp elinize ulaşacaktır.