Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. En Güzel Kameraya Sahip 8 Akıllı Telefon

En Güzel Kameraya Sahip 8 Akıllı Telefon

En Güzel Kameraya Sahip 8 Akıllı Telefon

En Güzel Kameraya Sahip 8 Akıllı Telefon; Bu yazımızda geleneksel kameralara rakip olabilecek en iyi kameraya sahip telefon modellerine bakacağız. Cep boyutunda güçlü kameralar, tüm çekim koşullarında harika görüntüler ve videolar çekme gücüne sahiptir. Akıllı telefon piyasasında işler çok hızlı ilerliyor. Bu yüzden bu liste sürekli değişiyor. Normal kullanıcılar için en güzel kameralı telefonları şu şekilde sıralayabiliriz.

Apple iPhone 13 Pro Max

Arka kamera: 12MP 3mm f/2.4, 12MP 26mm f/1.8, 12MP 52mm f/2 | ön kamera: 12MP, f/2.2 TrueDepth kamera | OIS: Evet

iPhone 13 Pro Max ‘ın üçlü kamerası günümüz standartlarına göre yenilikçi sayılmıyor ve rakipleri düşünüldüğünde çok büyük yankı uyandırmıyor. Ancak diğer akıllı telefonlar gibi, her durumda mükemmel çalışır. Renkler, tonlar ve pozlama her üç kamerada da tutarlı. Ancak Apple, iPhone 13 Pro Max ile onu rakiplerinden ayıran bir görüntü işleme yaklaşımı olarak karşımıza çıkıyor. Ve yeni ultra geniş açılı kamera, seyahat fotoğrafçılığı, sembolik yapılar ve muhteşem iç mekanlar için harika.

Huawei P40 Pro

Arka kamera: 50MP (birincil f/1.9, OIS), 40MP (18mm ultra geniş açı, f/1.8), 12MP (125mm telefoto, f/3.4, OIS) ToF derinlik algılama kamerası / Ön kamera : 32MP|OIS: Evet

En Güzel Kameraya Sahip 8 Akıllı Telefon; Huawei P40 Pro güzel bir telefon. Huawei donanımı her zaman en yüksek kalitededir ve en yeni amiral gemisi de farklı değildir. Bir Huawei telefondan bekleyeceğiniz her şeye sahip olan kamera, yumuşak odak derinliği eklerken ayrıntıları da dengeler. Ancak 5x optik zoom gerçekten kullanışlıdır. 50MP yüksek çözünürlüklü görüntüler, yazılım destekli düşük çözünürlüklü fotoğraflar kadar belirgin değildir, ancak tüm kameralar çok çekici sonuçlar verir. Video özelliği, bir telefondaki en iyi videoyu sunar ve içerik üreticileri için harikadır.

İlginizi Çekebilir: Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Xiaomi Mi Note 10

Arka kamera: geniş: 108MP (f/1.7) Telefoto: 12MP (f/2.0) + 5MP (f/2.0) Ultra Geniş: 20MP (f/2.2) Makro: 2MP (f/2.4) | ön kamera: 32MP

Bu kamera, herhangi bir DSLR veya aynasız kameradan daha fazla pikselle üstün çözünürlük sağlar. Listemizdeki 48MP kameralar gibi Mi Note 10 da standart çekimlerde “piksel birleştirme” olarak bilinen dört piksel teknolojisini kullanıyor. Bu teknik, dört pikseli bir piksele eşler. Böylece 48MP sensör 12MP görüntü oluşturur. Mi Note 10’daki 108MP sensör, 27MP görüntü üretir. Işık doğru açıdan geldiğinde, kamera inanılmaz 108MP görüntüler yakalamak için çözünürlüğü artırabilir.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Arka kamera: 108MP birincil f/1.8, 26mm, OIS), 12MP (ultra geniş açı f/2.2, 13mm), 48MP (geniş açı f/3.5, 103mm), TOF | ön kamera: öyle (f/2.2, 26mm) | OIS: Evet

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, yalnızca Galaxy ailesindeki en yetenekli kameralı telefon değil, aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış en iyi fotoğraf çeken telefon. 108MP kamerası sadece sayılardan fazlasını sunar. 100x yakınlaştırma en uç nokta olmasa da harika görünen telefon fotoğraf görüntüleri verebilir. Ancak bu telefonun özellikle görüntü işleme ve pil ömrü açısından kusurları olsa da bunlar firmware ile çözülebilir. 8K, beklediğinizden daha sınırlı özelliklere sahiptir. ÇAncak donanımı Galaxy S20 ve S20 Plus modellerinin üstünde. Fotoğraf performansı dikkate alınırsa kesinlikle en kaliteli telefon ve en iyi kameraya sahip 5G telefon.

Samsung Galaxy S10 5G

Arka kamera: f/1.5, OIS özellikli 12MP geniş açılı lens), 16MP (ultra geniş açılı lens, f/2.2), 12MP (Telefoto, f/2.4, OIS), ToF derinlik kamerası | ön kamera, 10MP, ToF kameranın derinlik ölçeği | OIS: Evet

Telefonlar arasında Galaxy S serisi kamera iyi bir kamera ile öne çıkıyor ve S10 DECG modeli de bir istisna değil. Dörtlü kamera özelliği, geniş açı/ultra geniş açı/telefoto/zaman özellikleri sunar ve dört kamerada iyi performans gösterir. Ana kameranın sadece 12MP sensör olduğu gerçeğine bakmayın. Rakip telefonlardaki 40MP ve 48MP sensörler, varsayılan çekim modlarında sırasıyla 10MP ve 12MP kayıt yapıyor. Aynı zamanda Samsung’un Dijital Video Sabitleme ve uyumlu bir TV’de harika görünen ultra yüksek videoları destekleyen HDR10+ özelliğine sahip 4K kalitesinde videolara olan bağlılığını da beğeniyoruz.

Oppo Reno 10x Zoom

Arka kamera: 48MP (geniş açılı lens, f/1.6, OIS), 8MP (ultra geniş açılı lens, f/2.2), 13MP (Telefoto, f/3.0, OIS) | ön kamera: 16MP | OIS: Evet

En Güzel Kameraya Sahip 8 Akıllı Telefon; Reno 10X Zoom, listemizde yer alan ve yaklaşık 5x optik zoom sağlayan periskop kameralı ikinci akıllı telefon. Böylece aksiyona mükemmel Huawei P30 Pro modelinden bile daha yakın olabilirsiniz. Yakınlaştırmanın ötesine geçersek, kameralı telefonlar için de harika. Ayrıca 48MP ana geniş açılı kamerasının yanı sıra ultra geniş açıya sahiptir. 6.4 inçlik AMOLED ekranı, Snapdragon 855 yongası ve 4000 mAh pili sayesinde kullanıcıyı kendine hayran bırakan model, teknik açıdan da amiral gemisi bir model olarak değerlendirilebilir.

Xiaomi Mi9

Arka kamera: 48MP (f/1.6) + 12MP (f/2.2) + 16MP (f/2.2) | ön kamera: 20MP | OIS: Hayır

Uygun fiyatlı amiral gemisi olan cihaz fiyatı göz önüne alındığında, Xiaomi Mi 9 kamera, Aralık ayının güzel telefonları arasında mükemmel bir seçimdir. Dinamik aralık ve renk üretimi sayesinde, iyi ışıkta harika kareler yakalar. Üçlü kamera düzeneğinde Mi 9, bir geniş açılı, bir ultra geniş açılı ve bir telefoto kameraya sahip. Akıllı yazılımı sayesinde telefonun kamerası portre modunda da arka plan odağını kapatıyor. Düşük ışıklı bir kamera piyasadaki en iyi kamera olmayabilir. OIS’in olmaması, daha kısa bir lens hızına yol açar ve oldukça agresif bir gürültü azaltma vardır. Ancak video çekerken elektrikli görsel telafi etkinleştirilir. Telefon, 4K 60fps video çekebilmesinin yanı sıra amiral gemisi telefonların iç ve dış tasarımına sahip.

Sony Xperia 1

Arka kamera: 12pm (f/1.6) + 12pm (f/2.4) + 12MP (f/2.4) | ön kamera: 8MP | Yan kamera açıklığı: f/1.5 + f/2.4

Sony Xperia 1, bir akıllı telefonla video çekme deneyiminde manuel olarak çalışmak isteyen video profesyonelleri ve sinemaseverler için tek seçenektir. Sinema tarzı görüntüler için 21:9 çekim yapabilir, tam manuel kontrol sunar ve harika bir düz renk profiline sahiptir. Tüm bunlar, Premiere Pro veya Da  vinci Resolve programlarında video işleme için harika özelliklerdir. Neyse ki bu telefonun geriye kalan özellikleri de telefonu en kaliteli telefonlar sıralamasına dahil ediyor. 21:9 oranına, 4K HDR ekrana, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip.