Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. En İyi Selfie Fotoğrafı İçin Temel Kural

En İyi Selfie Fotoğrafı İçin Temel Kural

En İyi Selfie Fotoğrafı İçin Temel Kural

En İyi Selfie Fotoğrafı İçin Temel Kural, Fotoğraf dünyasına yenilik getiren ve son zamanlarda gündemden düşmeyen selfie pozları, son dönemin en popüler fotoğrafları haline geldi. Birçok ünlüyü kendine çeken bu trend, sosyal medyada bir çılgınlığa dönüştü. Peki kimsenin yardımına gerek kalmadan çekilen bu fotoğraflardan en iyi şekilde faydalanmanın püf noktalarını biliyor musunuz ? En iyi selfie fotoğrafı için 10 farklı bilinmeyen yöntemleri listeledik.

En Geniş Manzaralar İçin Selfie Çubuğu Kullanın

En İyi Selfie Fotoğrafı İçin Temel Kural, mükemmel manzaraya sahip bir yerdesiniz, manzarayı ve kendinizi çeken en iyi selfie pozunu almak istiyorsunuz. Bu tür fotoğraflarda silah göstermemek kadar önemli, iyi görünmek ve manzarayı da göstermek önemlidir. Selfie çubuğu, en geniş açıları bile tek bir çerçeveye sığdırmak için en iyi araçtır.

Bluetooth tuşu etkin selfie çubukları, saniye ayarlamaya gerek kalmadan tuşla çekim yapmak için daha yararlı olacaktır. Telefonunuzu selfie çubuğuna yerleştirin ve mükemmel görünümü arka plana alarak en iyi pozu yakalayın. Selfie çubuğu sayesinde büyük arkadaşlarınızın tarihlerini tek bir kareye kolayca sığdırabilirsiniz.

Stand ve Kulaklık İle Rahat Olun

iPhone kulaklığınızın düğmesiyle fotoğraf çekebileceğinizi biliyor muydunuz ? Bir selfie aldığınızda, uzun görünümlü kollarınız ve büyük görünümlü yüzünüz sizi olduğundan daha şişman gösterebilir. Böylece iyi bir selfie için kollarınızın genişletilmiş görüntüsüne gerek kalmadan stand ve kulaklıklarla çekim yapabilirsiniz. Kullanımınız için uygun stand kasasını seçtikten sonra, kulaklığınızın düğmesi ve kollarınız görünmeden en rahat pozu vermek için telefonunuzu kasanın standına yerleştirin.

Selfie Çekerken Yalnız Olmayın

Çok güzel selfie fotoğraflarını kendiniz çekebilirsiniz. Ancak yakın bir arkadaş, aile veya sevimli evcil hayvanla alacağınız selfie pozları daha dikkat çekici olacak.

Örneğin, iki veya daha fazla kişiyle bir selfie alırsanız, kamerayı tutan kolunuz görünür olmadığından ve arka plan daha az fark edildiğinden daha fazla beğeni alırsınız. Ayrıca, sevdiğiniz biri olduğunda, daha içten gülümsemeler fotoğrafı daha sempatik hale getirecektir.

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonuyla Uyumanın Zararları

Kameranın Açısını Değiştirin ve Poz Verin

Selfie fotoğraflarını kendiniz çekeceğiniz için başörtüsü gibi düz açılı fotoğraflar asla tercih edilmemelidir.

Hafif bir sağ veya sol açı ile en iyi açınızı belirlemek için kamerayı görüş açısının biraz üzerinde tutun ve bu açıyı tüm özçekimlerinize uygulayın. Uygun açının yüzünüzü daha pürüzsüz ve daha ince göstereceğinden emin olun.

Yapmacık Fotoğraflardan Uzak Durun

Selfie pozlarının vesikalık pozlarından farklı olduğunu tekrar hatırlatarak bu tür çekimlerde yapaylıktan mümkün olduğunca uzaklaşın. Dudak bükme ve anlamsız hareketler fotoğrafınızı iter, gülümsemeler veya eğlenceli pozlar selfie’nizi renklendirir.

Arka Plana Dikkat Edin

Profesyonel fotoğraf çekimlerine, dergilere veya ürün çekimlerine bakarsanız, arka planda basitliği fark edeceksiniz. Fotoğrafta öne çıkmak için karışık arka planlardan uzak durmalısınız. Basit ve kolektif bir arka planla, selfie fotoğraflarınız daha çekici görünecek.

Kamera Lensi Kullanın

Akıllı telefonların harika kamera özellikleri olabiliyor. Bir fotoğraf makinesini aratmayacak bu özellikleri etkili kullanmak için lens kullanabilirsiniz. Balık gözü lens ya da makro lens ile çekilen fotoğraflar şüphesiz ki en eğlenceli selfilerden biri oluyor.

En İyi Selfie Fotoğrafı İçin Temel Kural

Cep telefonunuzun kamerası ile zoom yaparken görüntü bozulmasını önleyen ve farklı açılar sunan lensler, daha kaliteli ve farklı çekimler sağlıyor.

Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Kullanın

Harika bir selfie çektiğinizi düşünüyorsanız, bunu küçük bir dokunuşla paylaşmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Kırmızı göz giderici ve ışık düzenleme aracıyla, uygun efekti ekleyerek ve gereksiz alanları kırparak ilk düzenlemenizi tamamlayabilirsiniz. Artık en iyi selfie fotoğrafınız sosyal medyadaki paylaşımınıza hazır.

Işığı Doğru Ayarlayın

Bir ampulün altında durma hatası genellikle bir selfie fotoğrafı çekilirken yapılır. Yukarıdan gelen ışık yüzünüzün yarısının ışık yarısına bakmasına neden olur. Bu da gölge dağılımının doğallığını engeller ve netliği engeller.

Önünüzdeki ışıkla fotoğraf çekerseniz, ışık nötrdür ve size daha net bir görüntü verir.

Bakım Yapın, Aksesuar Kullanın

Bakımlı bir görüntü ile çektiğiniz fotoğraflar, doğal durumunuzdan daha ilginç görünüyor. Makyaj, dolgun saç ve özenle takılmış aksesuarlar fotoğraflarınızda ön plana çıkabilir. Bir aynanın önünde bir selfie çekecekseniz, ilginç görünümlü telefon kılıflarında da fotoğrafınız olacak.

Fotoğrafınızda saçınız veya yüzünüzle ilgili rahatsız edici görüntüler varsa, rahatsız edici görüntülerin kaybolması için siyah veya beyaz efektler kullanabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; En İyi Selfie Fotoğrafı İçin Temel Kural.