Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. En İyi Telefon İşlemci Markası ve Modeli Hangisi

En İyi Telefon İşlemci Markası ve Modeli Hangisi

En Iyi Telefon Islemci Markasi Ve Modeli Hangisi

En İyi Telefon İşlemci Markası ve Modeli Hangisi? artık çağımızdaki telefonlar daha yoğun kullanılmaya başlandı. Bu nedenle telefonun ısınması, donması vb. gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlandı.

Bu sorunlar genellikle telefonun beyni olarak adlandırılan İŞLEMCİ ‘den kaynaklanıyor. Tüm telefon markaları birbirleriyle rekabet içindeler. Size en iyi işlemci hangisi diye size sunuyoruz. Bazı soruları sizler için derledik;

 • Bir akıllı telefon satın alırken en büyük ayırt edici özellik, hangi işlemcinin desteklediği, en iyi işlemci nedir ve bize ne sağlıyor?
 • Daha hızlı ve daha iyi bir işlemciye sahip olmak telefon performansını nasıl etkiler?
 • En önemlisi, fiyat durumu. En yeni ve en güçlü işlemciye sahip bir telefon satın almak ne kadara mal olacak?
 • Bu makalede, akıllı telefonların kalbini oluşturan işlemcilerin özelliklerinden, bu işlemcileri kullanan telefonların kıyaslanmasına ve listelenmesine kadar aradığınız her şeyi bulacaksınız.
 • Kalp veya beyin bir insan için ne olursa olsun, bir akıllı telefon için işlemci, kalp ve beyin kadar önemli bir işlevdir.
 • İşlemcilerin kapasiteleri azaldıkça, telefonların performansı ve fiyatları azalır. Telefonun telefonun böylece, daha iyi işlemci, daha iyi performans.
 • Son zamanlarda hızı ve gücü ile kendisi için bir isim yapmış olan Qualcomm Snapdragon işlemcisine sahip akıllı telefonların sayısı oldukça yüksektir.
 • Belirli bir markayı ifade edemesek de, Android cihazlarda oldukça tercih edilen bir işlemcidir.
 • Buna ek olarak, bazı Samsung modellerine hayat veren Exynos işlemcisini görüyoruz.
 • Bu, ABD’deki krizle duyduğumuz popüler teknoloji markasının adıdır ve 5G devi Huawei, kendi işlemcisini kullanan başka bir markadır. Marka tarafından geliştirilen işlemci hisilicon Kirin olarak bilinir.
 • Son olarak, güvenlik duvarının delinmesi ile bilinen Apple’ın işlemcisi A12 biyonik yongaları.

Peki, bu işlemcilerin özellikleri neler?

Qualcomm Snapdragon 855 Plus İşlemci

Büyük değişiklik grafik birimi olan GPU’DA gerçekleşiyor. Adreno 640 grafik birimi daha yüksek hızlarda çalışır ve yüzde 15 Daha fazla performans sağlar. Buna ek olarak, kryo 485 işlemci çekirdeği 2.96 GHz yerine 2.84 GHz’de çalışır. Bu şekilde, işlemci performansında yüzde 4 artış.
Qualcomm Snapdragon 855 Plus
RAM ve depolama desteği hiçbir değişiklik yoktur. Snapdragon 855’e benzer şekilde, X24 LTE modem ile birlikte gelen yeni işlemci, 50g desteği gerektiğinde harici bir X5 modem ile bunu yapabiliyor. Qualcomm, bu işlemci ile AR / VR tabanlı oyunları hedeflediğini belirtse de, daha fazla ayrıntı açıklamadı. Kısacası, Snapdragon 855 Plus, Snapdragon 855’in overclock versiyonu olarak tanımlanmaktadır. 23 Temmuz’da tanıtılan Asus ROG Phone II, bu işlemciyi kullanan ilk telefon oldu.

İlginizi Çekebilir: Ekran Koruyucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Exynos 9820 İşlemci

Samsung’un rakamlarına göre, Exynos 9820, önceki neslin en güçlü Exynos işlemcisinden yüzde 50 daha iyi performans gösteriyor. Ama tabii ki, bu her koşulda, bizim testlerde onun cevabı doğrudur. Yeni nesil işlemci sinir işletim ünitesi ile birlikte geliyor. Bu işletim ünitesi sayesinde 9820 işlemci, yapay zekanın tüm avantajlarından yararlanır ve önceki nesil Exynos 9810 yonga setinden 7 kat daha hızlı yapay zeka işleme gerçekleştirebilir.
Exynos 9820, yeniden tasarlanan CPU mimarisi ile bizi ağırlıyor. En yüksek performans Exynos 9820’in tek çekirdekli performansı, 4 GHz’de çalışan iki Mongoose m2. 73 çekirdeği tarafından sağlanır. 8 çekirdekli işlemcinin diğer 6 çekirdeği, düşük güç tüketimi için 2x 2.3 GHz Cortex-A75 ve 4x 1.9 GHz Cortex-A55 çekirdeklerinden oluşur.
Samsung Exynos 9 Islemci
Öte yandan yeni nesil işlemci, çok çekirdekli ve tek çekirdekli performans açısından 15 yonga setine kıyasla yüzde 20 ila 9810 arasında bir güç verimliliği sunuyor. Ancak, Samsung kağıt üzerinde belirtilen verilere göre, bu fark yaklaşık yüzde 40. 9820 işlemcinin diğer geliştirmelerine bir göz atarsanız, yeni nesil işlemci en fazla 5 kamera kurulumunu destekleyebilir.
Yeni nesil işlemci 8K çözünürlükte 30 FPS video kaydedebilir. 4K çözünürlükte, yeni Exynos bize video 150 fps yakalamak için izin verir. Yeni nesil 20 işlemci olan tamamen gelişmiş ISS, LTE ve Cat, kalabalığın arasından sıyrılıyor. Yüksek internet hızı ile dikkat çeken yeni nesil yonga seti, LTE-Advanced Pro modem sayesinde 2 Gbps hızında indirmeyi mümkün kılıyor. Grafik açısından kendisi için bir isim yapacak yeni nesil işlemci, 12 çekirdekli arm Mali G76 GPU’YU içeriyor. Önceki nesil G72 MP18 ile karşılaştırıldığında, Exynos 76 üzerindeki Mali g9820 grafik birimi daha etkileyici ve kesintisiz bir oyun deneyimi sunuyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  en iyi telefon işlemci , en iyi telefon chipset hangisi , en iyi telefon işlemcileri , akıllı telefon işlemcileri , en iyi telefon işlemcisi hangisi , en iyi Snapdragon işlemci , en iyi akıllı telefon işlemcileri , en iyi telefon işlemcisi , akıllı telefon işlemci sıralaması.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.