Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. eSIM Nedir

eSIM Nedir

Esim Nedir ?

eSIM Nedir ?, Google ve Apple gibi büyük cihaz üreticileri, gün geçtikçe e-SIM teknolojisini cihazlarına entegre etmeye başladı. Peki bu zamanlarda en çok merak edilen e-sim teknolojisi nedir ?

eSIM Nedir, iPhone Xs, iPhone XS Max, iPhone XR ve sonraki modeller nano SIM ve eSIM ile çift SIM’i destekler. e-SIM, fiziksel bir nano SIM kullanmak zorunda kalmadan operatörünüz tarafından sağlanan hücresel veri planını etkinleştirmenize olanak tanıyan dijital bir SIM’dir. eSIM’ler ile artık yeni bir telefon numarası kullanmak için plastik SIM kartı değiştirmeniz gerekmeyecek. eSIM, tek bir telefonda iki hat kullanmanıza izin verir. Yani örneğin bir kart iş için, diğeri ise özel hayatınız için kullanabilirsiniz. Ancak aynı anda yalnızca birini kullanabilirsiniz. Ülke veya bölge dışına yaptığınız seyahatlerde planınıza yerel bir veri planı ekleme, konuşma ve veri için farklı planlar kullanma.

eSIM tam olarak açıklamak gerekirse tek hatta 2 numara kullanabilirsiniz.

iOS 13 ile her iki hattınızla sesli arama ve Face Time araması yapıp aramaları yanıtlayabilir; iMessage, SMS ve MMS kullanarak mesaj gönderip alabilirsiniz. iPhone aynı anda tek bir hücresel veri ağını kullanabilir.

Çift Hat Kullanma

iPhone’unuz iki hat kullanılacak şekilde ayarlandıktan sonra bu hatları nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmaktadır. Kişiler listenizdeki birini ararken her seferinde hangi hattın kullanılacağını seçmeniz gerekmez. iPhone’unuz saptanmış olarak, bu kişiyi son aradığınız hattı kullanır. Bu kişiyi daha önce aramadıysanız iPhone’unuz saptanmış hattınızı kullanır. Dilerseniz belirli bir kişiyi aranırken hangi hattın kullanılacağını belirleyebilirsiniz.

 1. Kişiye dokunun.
 2. Tercih Edilen Hücresel Plan’a dokunun.
 3. Bu kişi için kullanmak istediğiniz hatta dokunun.

İşte bu kadar basit ve kolay yöntem

İlginizi Çekebilir: iPhone CarPlay Nedir

Hatlar Arasında Geçiş Yapma

Arama yapmadan önce bir hattan diğerine geçebilirsiniz. Hızlı Arama listesindeki bir kişiyi arayacaksanız aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. ⓘ düğmesine dokunun.
 2. Geçerli hatta dokunun.
 3. Diğer hattınıza dokunun.

Tuş takımı kullanıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Telefon numarasını girin.
 2. Ekranın üst kısmındaki telefon numarasına dokunun.
 3. Kullanmak istediğiniz numaraya dokunun.

Hücresel Veri Hattını Değiştirme

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. Hücresel’e veya Mobil Veri’ye dokunun.
 3. Hücresel Veri’ye dokunun.
 4. Hücresel veri kullanmak istediğiniz hatta dokunun.

Hücresel Veriyi Değiştirmeye İzin Ver özelliğini açarsanız, “yalnızca arama yapılabilen” hattınız üzerinden sesli arama yaptığınız sırada, ses ve veri kullanımı otomatik olarak bu hatta geçer.* Bu sayede arama devam ederken hem sesi hem veriyi kullanabilirsiniz.

Hücresel Veriyi Değiştirmeye İzin Ver özelliğini kapattıysanız ve belirlenen hücresel veri hattınız haricindeki bir sesli arama hattında görüşme yapıyorsanız arama sırasında hücresel veriyi kullanamazsınız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; esim nedir ne işe yarar , esim nedir nasıl kullanılır , esim nedir kelime anlamı , esim kart nedir , iphone esim nedir , e sim özelliği nedir , e sim özelliği , e sim nedir , e sim nedir ne işe yarar.