Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme; Facebook’un kalıcı hesap silme işlemini nasıl yapacağımızla ilgili haberlerimizi sizinle paylaştık. Hesabınızdan memnun değilseniz veya verilerinizin Facebook’ta güvenliği konusunda endişeleriniz var ise ve hesabınızı kalıcı olarak kapamak istiyorsanız, bunu birkaç adımda yapmak mümkündür. Peki, Facebook hesabı nasıl silinir? İşte Facebook’un kalıcı hesap silme ve kapatma işlemlerine birkaç adım.

Facebook Hesap Silme; Facebook Sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarına hesapları silmeye veya Facebook hesaplarını geçici olarak dondurmaya bir alternatif sunuyor. Her gün, çok sayıda Facebook kullanıcısı, bir hesap kapatmanın beraberinde yeni bir hesap oluşturma talebinde bulunuyor. Facebook hesaplarını bütünüyle kapamak isteyenler hesaplarını birkaç adımda silebilirler. Peki, Facebook hesabınızı nasıl kapatıyorsunuz? Burada Facebook silme ve dondurma teknikleri haberimizde.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Facebook Hesap Silme; Aşağıda sizinle paylaşacağımız bağlantılar aracılığı ile hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bağlantıyı tıkladıktan sonra onay işlemini gerçekleştirmelisiniz. Öte yandan, hesabın silinmesi için 14 gün beklemeniz gerekir.

Hesabı silmek için tıklayınız Sosyal medyanın kullanımı teknolojinin artmasıyla gün geçtikçe artmakta. Hemen hemen herkezin artık bir Facebook hesabı var. Facebook kullanımın zevkili ve yararları olduğu gibi, bir o kadar da zararı bulunmakta. Peki Facebook hesabını kapamak ya da silmek isteyen Facebook hesabını nasıl kapatır ya da nasıl siler? İşte basamak basamak Facebook hesabı kapatma ve silme işlemleri.

Facebook Hesap Kapatma

Hesap dondurma yeterli değil ise ve hesabınızı bütünüyle kapamak istiyorsanız, bu seçeneğe gidebilirsiniz. İsterseniz Facebook hesap bilgilerinizi arşivleme olanağı da sunar. Hesap bilgilerinizi arşivlemek istiyorsanız, hesabınızı silseniz bile, silinen bilgilerin bir kopyasını bilgisayarınıza kaydetmek mümkündür.

Bu sebeple; Ayarlar sekmesini tıklayın ve açılır sayfanın altındaki “Facebook verilerinin kopyasını indir” i tıklayın. Daha sonra “Arşivimi Başlat” ı tıklayıp hesap şifresini girerek bilgilerin bir kopyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Facebook Hesap Silme Nasıl Olur
Facebook Hesap Silme Nasıl Olur

Facebook Uygulamaları Silme

Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekir. Bunu yapmak için, aşağıda belirtilen bağlantıdan Facebook Uygulama Ayarlarını açmanız gerekir. Facebook Uygulama Ayarlarını açmak için burayı tıklayın. Ardından, uygulama ayarlarındaki tüm uygulamaları yanlarında “x” işaretiyle kaldırıyoruz. Bunu yapmazsanız hesabımız kapanmaz. Çünkü Facebook hesapları sildikten sonra 2 hafta boyunca hiçbir faaliyet istemiyor.

İlginizi Çekebilir: Swarm Hesabı Silme

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır

Şimdi Facebook hesabını bütünüyle nasıl sileceğimize geçelim. Bilgilerinizi yedeklemek istiyorsanız, yukarıda açıklanan işlemi izledikten sonra silme işlemine başlayabilirsiniz. İlk olarak, telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından, yukarıda verilen bağlantıyı tıklayın ve Facebook hesabı silme sayfasına girin.  Açılan yeni sayfada bir “Hesabı Kalıcı Olarak Sil” düğmesi göreceksiniz.

Bu düğmeyi tıkladığınızda hesap silme işleminiz başlayacaktır. Hesabı kalıcı olarak sil düğmesini tıkladıktan sonra, açılan pencerede doldurmanız gerekli olan bazı boşluklar olacaktır. Önce hesap şifrenizi istenilen alana girmelisiniz. Doldurmanız gerekli olan diğer kısım güvenlik kontrolüdür. Bunun amacı, başkalarının hesabınıza erişmesini ve silmesini önlemektir. Güvenlik bilgilerini gerekli olduğu gibi doldurduktan sonra “Tamam” düğmesine tıkladıktan sonra silme işlemi tamamlanır.

Facebook Hesap Nasıl Silinir
Facebook Hesap Nasıl Silinir

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur

Hesabınızı geçici olarak dondurabilir ve istediğiniz zaman geri dönmeyi tercih edebilirsiniz.

  • Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan hesap ayarları’na tıklayın.
  • Ayarlar’ı seçin.
  • Sol sütunda Genel’e tıklayın.
  • Hesabını yönet’i seçin ve ekranda aşağı inip Hesabını dondur’a tıklayın.

Hesabınızı dondurursanız, Facebook’taki diğer kişiler profilinizi göremez ve kullanıcılar sizi arayamaz. Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler başkaları tarafından görülebilir. Hesabınızı dondurduktan sonra Facebook’a dönmek istiyorsanız, e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaparak hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Facebook hesabınızı Facebook’ta veya başka bir yerde oturum açmak için kullanırsanız, hesabınızın yeniden etkinleştirileceğini unutmayın. Bu, arkadaşlarınız, fotoğraflarınız ve yayınlarınız dahil olmak üzere Facebook profilinizin bütünüyle geri yükleneceği manasına gelir. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için giriş yapmak için kullanmış olduğunuz e-posta adresine erişiminizin olması gerektiğini unutmayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; facebook hesap silme linki , facebook hesap silme mobil , facebook hesap silme linki 2020
facebook hesap silme telefondan , facebook hesap silme 2021 , facebook hesap silme kalıcı , facebook hesap silme resimli anlatim , facebook hesap silme link , facebook hesap silme android , facebook hesap silme apple , facebook hesap silme anında.