Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Facetime Nedir

Facetime Nedir

Facetime Nedir

Facetime Nedir; Kısaca FaceTime, Apple’ın Apple’ın video ve sesli arama hizmetidir. “FaceTime’ı, geleneksel telefon hatları yerine Wi-Fi veya hücresel veri bağlantınızı kullanan bir uygulama olarak düşünün.

Facetime Nedir; Başka birini aramak için aşağıdakilerden birini kullanarak arama yapabilirsiniz: iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’iniz Bu makalede FaceTime hakkında ayrıntılı bir kılavuz hazırlamak istedik.İçerik bölümünde aradığınız bilgileri hızlı bir biçimde bulabilirsiniz.

iPhone’unuzdan veya iPad’inizden FaceTime Çağrısı Nasıl Yapılır

FaceTime video veya sesli arama yapmak çok kolaydır. Her iPhone, iPad, iPod touch ve Mac’te yerleşik bir FaceTime uygulaması vardır ve FaceTime, iPhone’daki telefon uygulamasına da entegre edilmiştir. Kablosuz veya hücresel veri kullanmış olduğunuz sürece, yüz yüze iletişimde kalabilirsiniz.

Seyahat ederken bile, uzun mesafe ücreti olmadan aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir ve sadece konuştuğunuz bireyleri duymakla kalmaz, hemde konuştuğunuz bireyleri de görebilirsiniz. Ailem yakın zamanda ümmete gitti.

Onlarla oradan telefonla konuşmak istediğimizde, dakikada 8-9 TL’ye kadar ücret aldık. FaceTime’ları olsaydı, röportajımızı internet bağlantı ücretine indirgeyebilirdik.

 • Ana ekranınızdan FaceTime uygulamasını başlatın.
 • Ekranın üst orta kısmındaki arama çubuğuna dokunun.
 • Çağrı yapmak istediğiniz kişinin adını yazın.
 • Kişiye dokunun.
 • En sağdaki telefon düğmesine dokunun. Telefon alıcısı gibi görünüyor.
 • Adı yazın, kişiye dokunun, telefon düğmesine dokunun.

Facetime Nasıl Etkinleştirilir

iPhone marka telefonunuzdan görüşme yapabilmek için arayacağınız kişinin de Apple kullanıcı olması gerektiğini bilmelisiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek FaceTime uygulamasını etkinleştirebilirsiniz;

 • Öncelikle bir WİFİ’ye bağlı olduğunuzdan emin olun ya da Hücesel Veri’nizi açın.
 • Ayarlar > FaceTime’a gidin ve aktif edin.
 • FaceTime ayarını görmüyorsanız, Ayarlar > Genel > Sınırlamalar öğesinde Kamera ve FaceTime’ın etkisizleştirilmediğinden emin olun.
 • Aramak istediğiniz kişiyi telefon rehberinizden bulup FaceTime ikonuna dokunun.

Facetime Nedir

Hangi Apple Cihazları FaceTime’ı Destekler

 • iPhone 4 veya sonraki modeller
 • iPad 2 veya daha yeni bir model
 • iPad mini
 • iPod touch (4. nesil) veya sonrası

İlginizi Çekebilir: Uygulama Gizleme

FaceTime ile Birini Aramak İçin Hangi Bilgilere İhtiyacım Var

iPhone kullanıcısıysanız birini aramak için önce telefon numarası ve e-posta adresini kayıtlı değil ise e-posta adresini deneyebilirsiniz. iPad veya iPod Touch kullanıcısıysanız, aramak istediğiniz kişinin kayıtlı e-posta adresini kullanın.

Not: iPad veya iPod Touch kullanıcısıysanız, birini aramadan önce e-posta adresini FaceTime veya Kişiler uygulamasını kullanarak kişi listenize ekleyin.

Facetime Nedir
Facetime Nedir

Facetime Nasıl Kullanılır

FaceTime’ınızı etkinleştirdik. Şimdi kullanıyor. iPhone’unuzdan veya iPad’inizden Facetime araması yapmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin. Facetime uygulamasını Ana ekrandan başlatın.
Ekranın üst orta kısmındaki arama çubuğuna hafifçe vurun. Üst kısımda, aramak istediğiniz kişinin adını yazın ve ardından ada dokunun. En sağdaki video düğmesine dokunun. Video görüşmeniz başlayacak.

iPhone’unuzdaki Normal Bir Görüşmeden FaceTime’a Nasıl Geçilir

Zaten başka biriyle röportaj yapıyorsanız ve bunun yerine FaceTime’a geçmeye karar verirseniz, yalnızca birkaç dokunuşla FaceTime araması yaparak aramayı kolayca değiştirebilirsiniz. Arama menüsüne bakın.

Arama yaparken ekranda görünen şey budur. FaceTime’a dokunun. Gri renkte görünüyorsa, FaceTime kullanılamaz ve onu seçemezsiniz.

facetime nedir ne işe yarar , facetime nedir android , facetime nedir ücretli midir , facetime nedir nasıl kullanılır , facetime nedir iphone , sesli facetime nedir , facetime shooting nedir , facetime anlamı nedir , facetime arama nedir , apple facetime nedir.