Fastboot Mode Ne Demek
/ Yazan:Cep Hastanesi / Samsung Ekran Değişimi / 0 Yorum / 782 Görüntülenme

Fastboot Mode Ne Demek

Fastboot Mode Ne Demek, Android akıllı telefonların birçok farklı modu vardır. Android’in bu yönünün öne çıktığını söyleyebiliriz, çünkü Google onu açık kaynaklı bir yapı üzerinde geliştiriyor. Fastboot Mode, Android’deki en yaygın modlardan biridir.

Fastboot Modu terimiyle, özellikle Android destek forumlarında çok sık karşılaşabilirsiniz. Peki, bu mod nedir? Ne için kullanılır ve en önemlisi nasıl kullanılır ?

Fastboot Mode Ne Demek ?

Fastboot, DOS komut sistemine benzer ve bilgisayarın USB bağlantısı üzerinden Android sisteminde bazı ayarlamalar yapmanıza izin veren bir protokol olarak bilinir. Sistem dosyalarında bir hata veya müdahale edilmesi gereken bir nokta olduğunda, işlemleri gerçekleştirmek için bu modu kullanabilirsiniz. Bu mod, özellikle bazı yazılım arızalarında çok sık kullanılır.

Fastboot Nasıl Girilir ?

Fastboot Mode Ne Demek, Bu moda geçmek için telefonunuzda bazı ayarlamalar yapmanız gerekir. Bununla birlikte, markalara ve modellere göre, moda giriş yöntemleri değişebilir. Genel olarak bir değerlendirme yaparak markalara göre moda nasıl girileceğinden bahsedelim.

Samsung Ön Ve Arka Kamera Değişimi

fastboot-mode-ne-demek

Huawei Akıllı Telefonlar

  1. Telefonu kapatın ve ”sesi kısma” ve “sesi yükseltme” tuşlarına aynı anda basın.
  2. Bazı modellerde “ses kısma”  ve “güç tuşu” kullanılır.

Samsung Akıllı Telefonlar

  1. Telefonu kapatın
  2. ”Açma / kapama tuşu + ses tuşu + menü” ye basın.

LG Akıllı Telefonları

  1. Telefonu kapatın.
  2. ”Güç tuşunu + ses açma” tuşunu basılı tutun ve aynı anda USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Modu kullanmak için yapacağınız genel düzenlemelerdir. Size tekrar hatırlatmaya değer, telefonunuzun marka ve model numarasına bağlı olarak, mod giriş bölümünde farklı işlevler bulabilirsiniz. Bunun için internette kısa bir arama yapılması yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Samsung Galaxy Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir