Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Fastboot Mode Ne Demek

Fastboot Mode Ne Demek

Fastboot Mode Ne Demek

Fastboot Mode Ne Demek, Android akıllı telefonların birçok farklı modu vardır. Android’in bu yönünün öne çıktığını söyleyebiliriz, çünkü Google onu açık kaynaklı bir yapı üzerinde geliştiriyor. Fastboot Mode, Android’deki en yaygın modlardan biridir.

Fastboot Modu terimiyle, özellikle Android destek forumlarında çok sık karşılaşabilirsiniz. Peki, bu mod nedir? Ne için kullanılır ve en önemlisi nasıl kullanılır ?

Fastboot Mode Ne Demek ?

Fastboot, DOS komut sistemine benzer ve bilgisayarın USB bağlantısı üzerinden Android sisteminde bazı ayarlamalar yapmanıza izin veren bir protokol olarak bilinir. Sistem dosyalarında bir hata veya müdahale edilmesi gereken bir nokta olduğunda, işlemleri gerçekleştirmek için bu modu kullanabilirsiniz. Bu mod, özellikle bazı yazılım arızalarında çok sık kullanılır.

Fastboot Nasıl Girilir ?

Fastboot Mode Ne Demek, Bu moda geçmek için telefonunuzda bazı ayarlamalar yapmanız gerekir. Bununla birlikte, markalara ve modellere göre, moda giriş yöntemleri değişebilir. Genel olarak bir değerlendirme yaparak markalara göre moda nasıl girileceğinden bahsedelim.

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmam Lazım

Fastboot-Mode-Ne-Demek

Huawei Akıllı Telefonlar

  1. Telefonu kapatın ve ”sesi kısma” ve “sesi yükseltme” tuşlarına aynı anda basın.
  2. Bazı modellerde “ses kısma”  ve “güç tuşu” kullanılır.

Samsung Akıllı Telefonlar

  1. Telefonu kapatın
  2. ”Açma / kapama tuşu + ses tuşu + menü” ye basın.

LG Akıllı Telefonları

  1. Telefonu kapatın.
  2. ”Güç tuşunu + ses açma” tuşunu basılı tutun ve aynı anda USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Modu kullanmak için yapacağınız genel düzenlemelerdir. Size tekrar hatırlatmaya değer, telefonunuzun marka ve model numarasına bağlı olarak, mod giriş bölümünde farklı işlevler bulabilirsiniz. Bunun için internette kısa bir arama yapılması yeterli olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; fastboot mode ne demek lenovo , fastboot mode ne demek asus , fastboot mode ne demek türkçe , fastboot mode ne demek xiaomi , fastboot mode ne demek çeviri , fastboot mode ne demek türkçe anlamı , fastboot rescue mode ne demek
dnx fastboot mode ne demek , fastboot mode on android , csc fastboot mode ne demek.