Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Galaxy Note 9 Amoled Yanığı Çözümü

Galaxy Note 9 Amoled Yanığı Çözümü

Galaxy Note 9 Amoled Yanığı Çözümü

Galaxy Note 9 Amoled Yanığı Çözümü; Samsung Galaxy Note 9 telefonları Amoled burn sorunu ile ilgilenecek. Biz sorunu çözmek için çözümler ürettik.

Amoled yanık sorunu Samsung Galaxy Note daha yaygındır 9 düşünce daha. Çünkü sorun Amoled ekranlarda içseldir. Ama çözüm basit. Çünkü yapmanız gerekli olan şey ekran değişikliği ve cihaz sıfırlama olarak listelenir.

Note 9 Ekranındaki Renkli İz Nasıl Geçer?

Cihaz sıfırlama ile not 9’u yukarıdan aşağıya doğru yedekleyin. Bunu Samsung’un kendi yazılımını kullanarak yapabilirsiniz. Bu web sitesinden bedava dağıttığı olarak indirilebilir. Not 9’u Google Drive’a da yedekleyebilirsiniz, ancak internette harcayabilirsiniz. Ardından Telefonu Ayarlar ekranından sıfırlayın ve tekrar kurun. Ardından yedeklemeden geri dönün ve sorunun düzeltilip düzeltilmeyeceğini görün.

Samsung Galaxy Note 9 Amoled Yanığı Neden Olur

Galaxy Note 9 Amoled Yanığı Çözümü; Amoled ekranlardaki ışık yayan pikseller (veya diyotlar) zamanla tutarlılığı kaybeder. Bu kısmen piksellerin aynı oranda zayıflamamasından kaynaklanmaktadır. Navigasyon ve durum simgeleri daima ekranda görüntülendiğinden, bu simgelerin bulunduğu alandaki pikseller önce eskimiş olur.

Kullanıcı arabirimindeki beyaz düğmeler buna katkıda bulunur. Beyaz ışık oluşturmak için birbirine yakın olan üç renk aynı anda yanar: kırmızı, mavi ve yeşil. Kırmızı diyotlar en uzun ömürlüdür, ardından yeşil renktedir. En hızlı yıpranmış diyot mavidir. LCD, e-mürekkep ve diğer ekran teknolojileriyle böyle bir sorun yoktur. Bu, Amoled ekranlarda daha iyi kontrast için daha uzun ekran ömrünün feda edildiği manasına gelir. Peki Amoled ekranın ömrünü nasıl uzatabilirsiniz?

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Hoparlör Ses Sorunu

Note 9 Amoled Yanığı
Note 9 Amoled Yanığı

Başka Çözüm Yolları Var mı?

Not yazılım adımları ekran yazma sorunu ile yardımcı olmadıysa, donanım çözümlerine başvurmanız gerekir. Çünkü ekran değişikliği çoğu zaman yapılır. Not 9 Amoled burnu olarak da bilinen ekran yanması, hemen hemen daima yalnızca ekran değişimi ile düzeltilir.

Tamirden Sonra Bilinmesi Gerekenler

Note 9 ekran değişimi sonrasında bilgileriniz (uygulamalar, video, fotoğraf vb) silinmez. Ekran değişiminde tuş kilidiniz dahi açılmaz. Tamirden sonra dokunmatik hissiyatı, hızı ya da ekran parlaklığı değişmez. Ekran değişiminden sonra koruyucu cam hediyemizdir.

Garantiniz Var mı?

Tüm onarımlar parça ve işçilikle garanti edilir. İşlem süremiz 1 saattir. Yani bizim hizmete getirdikten sonra 1 saat içerisinde cihazınızı alma şansına sahip. Cihazınızı aldıktan sonra, hizmetimizde istediğiniz kadar test edebilirsiniz. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız, biz hemen bedava dağıttığı bir değişiklik sağlayacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; AMOLED yanığı testi , Amoled yanığı nasıl anlaşılır , Samsung Amoled yanığı , S20 amoled yanığı , Samsung note 8 ekran yanığı , AMOLED ekran Tamiri ,iPhone amoled yanığı , Samsung ekran yanığı.