Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Gelen Aramalarda Ses Yok Telefonum Çalmıyor Neden

Gelen Aramalarda Ses Yok Telefonum Çalmıyor Neden

Gelen Aramalarda Ses Yok Telefonum Çalmıyor Neden

Gelen Aramalarda Ses Yok Telefonum Çalmıyor Neden ? telefonumda ki gibi bir sorun çıkarsa, karşı tarafın sizi aradığını göremezsiniz. Gelen aramalara rağmen telefonunuz çalmazsa, bunun birkaç nedeni olabilir. Yazılım ve donanıma bölebiliriz. Teknik servise başvurmadan önce ses ayarlarını kontrol etmenizi öneririz. Telefonunuzun sesi gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız, yanınızda bir sessiz düğmesi olduğunu size hatırlatmak isteriz. Telefonum neden çalmıyor ? Telefonumun çalmadığını söylüyorsanız, ayrıntılar burada.

Telefonum Çalmıyor Neden Olur ?

Gelen Aramalarda Ses Yok Telefonum Çalmıyor Neden ? Peki telefonumuz neden çalmıyor, giden aramalara neden kapalı ve bizde bu konuyu ele aldık.

Yazılımsal Nedenler

Akıllı telefonlardaki sorunların çok büyük bir kısmı yazılımdan geliyor. Çoğu kullanıcının telefonunun ‘tamir edildiğini’ düşündüğü durumlar basit yazılım problemleridir. Çoğu zaman sorunlara neden olan tek bir uygulamadır. Telefonunuzun yavaşlığından şikayet ediyorsanız, hangi yazılımın soruna neden olduğunu öğrenin.

Android kullanıcısıysanız,

Ayarlar>Yazılım ve Bildirimler sekmesine gittikten sonra uygulamayı tıklayarak önbellek dosyalarını silmeyi deneyin. Önbellek dosyalarının silinmesi, programda veri kaybına neden olmaz. Sorununuz çözülmediyse, “verileri sil” sekmesini kullanarak programınızı tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde sorunlarınız çözülebilir.

Yazılım sorunlar

Sorunun nedeni yazılım ise bazı uygulamaların kontrol edilmesi gerekir. Cihazınıza yüklenen bazı uygulamalar bu tür engellere neden olabilir. Arama ile ilgili uygulamaları cihazınızdan silerek gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz. Ancak, sorun devam ederse, cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Sıfırlama öncesi yedekleme işlemini not edin. Tüm bu işlemlere rağmen sorun çözülmezse, bu sorunun nedeni muhtemelen donanımdır.

İlginizi Çekebilir: Android Telefonum Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor

Donanımsal Sorunlar

Telefonların özelliklerine ve modellerine göre donanım sorunlarını çözmenin birçok yolu vardır. Bu yöntemlerin başında arama imkanı ile sorunları belirleme fırsatı sunulmaktadır. *#0* # bir tuşla test menüsüne erişeceksiniz. Bu menüde kontrol etmeniz gereken tüm sistemler size sunulacaktır. Kamera, sensör, LED gibi seçeneklere tıklayarak donanım sorunları hakkında kolayca bilgi alabilirsiniz. Tıklamanın bir sonucu olarak, donanımın tüm işlevlerini ve ayrıntılarını tek bir öğede görebilirsiniz.

Z-Device Test uygulamasını Google Play Store‘dan indirin ve telefonun donanım sorunlarını belirleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz. Z-Device test uygulamasını telefonunuza indirip yükledikten sonra, uygulamada oturum açın. Uygulamayı açtığınızda, birçok farklı donanım ve sensör simgesiyle karşılaşırsınız.

Simgelerin üzerinde yeşil bir onay işareti veya kırmızı bir Yeşil işareti göreceksiniz. Ekrandaki simgelere giriş yaptığınızda, ilgili simgeyle belirtilen donanım ve senyörlerin sorunlu olup olmadığı hakkında ayrıntılı bilgilere erişebileceksiniz. Başka birçok yöntem var. Bu sorunları Android tabanlı veya iPhone telefonlardaki donanım sorunlarını tespit etmek için oluşturulmuş birçok farklı yolla kolayca öğrenebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; gelen aramalarda ses gelmiyor , telefonum gelen aramalarda ses gelmiyor , gelen arama sesi gelmiyor , gelen aramalarda zil sesi gelmiyor , gelen arama ses gelmiyor , gelen aramada telefondan ses gelmiyor , samsung gelen aramalarda ses gelmiyor , telefonum arama yaparken ses gelmiyor , telefon caldiginda ses gelmiyor , telefon seslide ama çalmıyor.