Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma; General Mobile GM 5 Plus, akıllı telefonunuzdaki “ekran görüntüsü” olarak isimlendirilen ve telefon ekranındaki görüntülerin anında kaydedilmesini sağlamakta olan bir uygulama da yapabilir, böylelikle çekilen görüntüleri daha sonra düzenleyebilir veya paylaşma amacı ile kullanabilirsiniz.

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma; Türkiye ve dünyada son dönemde öne çıkmayı başarmış olan telefon markalarından biri olan General Mobile, beklentilerinizi karşılayabilmek için sürekli kendisini geliştiriyor. Yeni nesil cihazlar üretmenin beraberinde, kullanıcılarına cihazlarında fayda sağlayacak bir çok özellik de sunuyor.

Yukarıda bahsedildiği gibi, ekran yakalama işleminin en fazla tercih edilen özelliklerinden biri General Mobile cihazlarında uygulanmaktadır. Kullanıcıların hemde yalnızca “sessiz” ve “açık ve kapalı” tuşlarına basmaları gerekir.

Bu işlem bulduğunuz ekranı görüntülemenizi sağlar. Genel olarak, kullanıcıların yapmış olduğu en büyük hata, aynı anda iki tuşa basmamalarıdır. Aynı anda belirtilen iki tuşa basmazsanız, ekran görüntüsünü alamayacağınızı unutmayın.

Telefon Modeline Göre Ekran Görüntüsü Alma

General Mobile, hergün akıllı telefon alanında yeni bir ürünle pazardaki varlığını devam ettiriyor. Büyük bir sektörle daima yeni nesil telefonlara rastlayabiliriz. Bu kadar geniş bir alan olmasının etkisiyle, General Mobile’ın onlarca telefonu var. Her telefon ayrıca özellikleri ve kullanımlarıyla da değişiklik gösterir.

Genel olarak, General Mobile modellerini incelediğimizde, tüm akıllı telefonların aynı kullandığını görmemek zor. Her telefonda yukarıda belirtilen ekran görüntüsü yakalamak için kullanmanız gerekli olan işlemi deneyebilirsiniz. Kullandığınız telefon modelinden bağımsız olarak, bu işlemi uygulamak yeterli olacaktır. Nitekim, bu işlem yeni veya eski General Mobile içerisindeki tüm telefonları kapsamaktadır.

Screenshot

Screenshot uygulaması’ bilgisayarlarımızda ‘Print Screen‘ tuşuyla yapmış olduğumuz işlemin aynısının yapılmasına olanak tanır ve ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran yakalama ile ekran fotoğrafı çekme gibi pek çok farklı şekilde ifadelendirilir. Güncel akıllı telefonların bütününde dahili olarak bulunan bu özellik, Samsung harici hemen her markada aynı şekilde kullanılabilir. Yapılacak basit bir tuş kombinasyonu ekranı yakalamanızı sağlayacaktır.

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir

General Mobile ekran görüntülerini çektiğinizde, fotoğraflarınız galeriye kaydedilir. Bu alandaki tüm ekran görüntülerini tüm fotoğraflarla beraber görebilirsiniz. Tabii ki, normal kamera görüntüsü klasöründe Almanca ekran görüntüleri için farklı bir klasör var. Tüm fotoğraflar bu klasörde saklanır.

İstediğiniz zaman klasörü tıklayıp görüntülere erişebilirsiniz. Hafıza kartı kullanıyorsanız, aldığınız ekran görüntüleri hafıza kartına kaydedilir. Hafıza kartı kullanıyorsanız ve ekran görüntüsünü bulamıyorsanız, hafıza kartına Dosyalar bölümünden erişerek kontrol etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: IP67 ve IP68 Sertifikaları

General Mobile Discovery Ekran Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Görünümüyle ince ve zarif bir telefon olan genel mobil keşif, son günlerin en fazla kullanılan telefonları arasında. Bu cihazın bir Android işletim sistemi vardır ve Google Play’de birden çok yazılımı kurabilir ve kullanabilirsiniz. Genel mobil keşif monitörü fotoğrafını çekmek için gerekli olan işlemi yapmanız çok kolaydır.

İlk önce, görüntülemek istediğiniz sayfayı açın. Ardından sessiz + ekran kilit tuşlarına aynı anda basın. Fotoğraf çekmenin sesini duyarsınız ve ekranda bir ekran görüntüsünün çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Çektiğiniz ekran görüntüsü, galerideki ekran görüntüsü klasörüne kaydedilecektir.

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

Ekran Görüntüsünü Nasıl Paylaşırım

Fotoğraflarınızı veya galeride çektiğiniz ekran görüntülerini paylaşmak için kullanabileceğiniz farklı uygulamalar vardır. Genel olarak, ekran görüntüsü olarak çektiğiniz resimlerin paylaşım aşaması, çektiğiniz normal fotoğraflarla aynıdır.

Ekran görüntülerinde herhangi bir değişiklik yapmayacaksanız, sağdaki üç noktaya tıklamanız ve paylaş düğmesine tıklamanız gerekir. Bu alanda soruyu nerde paylaşacağınız sorulacak. Fotoğrafınızı paylaşacağınız alanı seçtikten sonra fotoğrafınız seçtiğiniz alanda yayınlanacaktır.

Ekran Fotoğrafı

General Mobile GM 8 ekran görüntüsü, çekim yapmanız ve fotoğrafta yapmanız gerekenleri saklamanızı sağlar. Yakından takip edenleri tanıyan General Mobile, Şubat 2018’de GM 8 modelini açıkladı, cihaz cazip fiyatı ve teknik özellikleri ile dikkat çekmeyi ve dikkat çekmeyi başardı. 999 ve 1.099 TL satış fiyatı ile 3 GB RAM ve 4 GB RAM 32 GB ve 64 GB dahili bellek modeli.
GM 8 ile ekran görüntüsü almak ve telefonunuza kaydetmek ve arkadaşlarınızla paylaşmak bir hayli basit. Telefonun yan tarafındaki düğmeleri kullanarak General Mobile GM 8 telefonunuzun ekran resmini galeriye kaydedebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; general mobile 4g ekran görüntüsü alma , general mobile gm5 ekran görüntüsü alma
general mobile Discovery ekran görüntüsü alma , general mobile 6 ekran görüntüsü alma , general mobile ekran görüntüsü alınamadı , general mobile Air ekran görüntüsü alma , general mobile ekran görüntüsü nasıl alınır , general mobile android one ekran görüntüsü alma , general mobile Discovery Air ekran görüntüsü alma , general mobile de ekran görüntüsü alma.