Ghost Screen Ekran Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi

Ghost Screen Ekran Çözümü

Ghost Screen Ekran Çözümü; Sizin için kullanıcıların karşılaşmış oldukları ve akıllı telefonlarda çözmede güçlük çektikleri hayalet ekran problemini ve çözümünü derledik. Hayalet ekran sorunu, ekran ışığı çok uzun süre Yüksek Parlaklıkta olduğu için kalıcı izlerin ekranda görünmesidir.

Ghost Screen Ekran Çözümü; Bu sorun genelde LG G4 telefonları ile geldi rağmen, Samsung Galaxy Note hayalet ekran sorunla karşılaştı kullanıcılar vardı sekiz ve iPhone X de.

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü

Özellikle, hayalet ekran sorununun not 8 cihazında neden ortaya çıktığı açıkça anlaşıldı, çünkü kullanıcılar bölgedeki anahtarı simgeleyen piksellerin ölümüyle karşı karşıya kaldılar çünkü sanal ev düğmesi her zaman açıktı. Bu soruna bir çözüm olarak, Samsung, ev düğmesinin kullanıcıyı fark etmediği ve piksellerin dinlendiğinden ve başarılı olduğundan emin olmaya çalıştığı bir şekilde hareket etti. Hayalet ekran sorunu, ekranın her zaman açık ve aynı görüntüde olmasından kaynaklanır, bu nedenle bu sorunu yaşayan kullanıcılar genellikle telefonun üst kısmındaki simgelerin hayalet ekranlar olarak göründüğünü belirtir.

Peki ‘Ghost Screen’ Sorununu Çözmek Mümkün Mü

Ne yazık ki, sık sık LCD ekranlarda karşılaşılan ‘Hayalet ekran’ sorunu düzeltmek mümkün değildir. Donanım onarımı veya yazılımı ile bu sorunu önleyemezsiniz. Bu sorunun çözülmesi ve cihazınızın daha önce olduğu gibi görüntülenmesi için ekran değiştirme gereklidir.

Ghost Screen Nedir

Özellikle LG marka panellerinde, bir uygulamadan diğerine geçtiğinizde, kapattığınız uygulama biraz şeffaf bir görünüme sahiptir. Bu Hayalet ekran denir. Telefon saatlerce yüksek parlaklık ile şarj (veya değil) ise, bir panel olarak çalışmaz.

Ghost Screen Ekran Çözümü

Xiaomi Ghost Screen Çözümü

Hayalet ekran, görüntüler üretmek için kullanılan ışık yayan fosfor bileşikleri uzun süreli kullanımda yoğunluğunu kaybetmeye başladığında ortaya çıkar. Bu sorunu çözmenin yolu, cihazda ekran değiştirme uygulaması gerçekleştirmektir. Cihazınız garanti kapsamındaysa, yetkili servise göndermeniz ve ekranın garanti kapsamında değiştirilmesini talep etmeniz gerekir. Cihazınız garanti kapsamında değil ise veya garanti süresi dolduysa, ekran değiştirme pahasına olacaktır.

Ekranı Kırık Telefondan Bilgileri Nasıl Alabilirim

Uygulama İzlerinin Ekranda Kalması Sorunu

Bu konuyu daha önce derinlemesine inceledik ve IPS paneliyle ilgili olmadığını yazdık, bu bir yazılım problemidir. LG, Hayalet ekran problemi olan bazı modellerde geliştirerek bu sorunu ortadan kaldırmaya çalıştı. Yeni akıllı telefon serisinde, ekranda bütünüyle beyaz ışık yerine açık sarı ışık kullanarak hayalet ekranını engellemeye çalıştı. Ne yazık ki, LG bazı modellerde bu durumu önleyen bazı akıllı telefonlarda sorunu çözemedi.

Ghost Screen Ekran Çözümü

Ghost Screen Çözümü

Önce Hayalet ekranda cihazı yeniden başlatın. Yeniden başlatma söz konusu kısmi renk değişikliğini ortadan kaldırmazsa, parçaların değiştirilmesi esastır. Bu durumda Cep Hastanesi mağazamıza gelip cihazınızı teknisyenlerimize gösterebilirsiniz. Teknisyenlerimiz hızlı bir biçimde takip edilmesi gerekli olan adımları açıklayacaktır. Bunlar ekran değiştirme ekran arasında değişen geniş alternatifleri içerir. Ekran değiştikten sonra sorun bütünüyle çözülür.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ghost ekran çözümü , ghost screen çözüm , ghost screen çözümü , ghost screen sorunu nedir , ghost screen sorunu çözümü , ghost ekran sorunu , lg ghost screen çözümü , lg hayalet ekran çözümü , ghost screen çözümü samsung , ghost screen sorunu

‘Ghost Screen’ Garanti Kapsamına Girer Mi

Ne yazık ki, tüm LCD panellerde bir süre sonra ortaya çıkması olası olan’ Hayalet ekran ‘ sorunu, kronik bir sorun olmadığı sürece garanti kapsamında değildir, ancak cihazı ilk defa aldığınız gibi durumlarda ele alınması gerekebilir. Bu noktada, teknik servisiniz sorunu “kullanıcı hatası” olarak aşmaya çalışıyorsa, Tüketici Hakları Mahkemesine başvurmalı ve sesinizi duyurmalısınız.