Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Google Asistan Kurulumu Android Telefon

Google Asistan Kurulumu Android Telefon

Google Asistan Kurulumu Android Telefon

Google Asistan Kurulumu Android Telefon , Google’ın işlerinizi daha hızlı halletmenizi sağlayan sanal asistanıdır. Parmağınızı yazı yazmak yerine, sesli komutları kullanarak yazı yazdırabilirsiniz. Google Asistan akıllıdır ve Android ile çok iyi entegre edilmiştir. Telefonunuzun ekranına dokunmadan uygulamaları açmak, mesaj göndermek arama yapmak Youtube Müzik’te belirli bir şarkıyı çalmak, hava durumunu kontrol etmek ve daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

Google Asistan Kurulumu

Google Asistan Kurulumu Android Telefon, Elbette Asistan sadece telefonlarda kullanılmıyor. Asistanı akıllı hoparlörlerde, akıllı saatlerde, kulaklıklarda ve diğer birçok üründe de bulabilirsiniz. Google Assistant Android akıllı telefonunuzda kullanmak için, kapalıysa etkinleştirmeniz gerekir. Süreç o kadar basit ki büyükanneniz bile yapabilir ve bir veya iki dakikadan fazla sürmez. İşte adımlar:

Asistanın nasıl etkinleştirileceğine dair adım adım talimatlar:

  • Google uygulamasını başlatın.
  • Sağ alt köşede daha fazlasına dokunun.
  • Ayarlar> Google Now’a gidin.
  • Asistan sekmesine gidin.
  • En alttaki Telefon’a dokunun
  • Google Asistan seçeneğini etkinleştirin.
  • Hey Google seçeneğini etkinleştirin.

Artık Asistan açık olduğuna göre onu kullanma zamanı. Asistanı “Ok, Google” veya “Hey, Google” diyerek ve ardından komutunuzu belirterek kullanabilirsiniz. Buna bir örnek “Hey, Google. cephastanesi.org” aç demek gibi.

İlginizi Çekebilir: Alcatel Tablet Ekran ve Dokunmatik Değişimi

Google Asistan Kullanım Şekli

Google Asistan’ın çalışması için bazı telefonların kilidinin açılması gerekir. Bir komut söylediğinizde ekran kapalı ise, Google Asistan bunu duyar ancak istenen görevi gerçekleştirmeden önce telefonun kilidini açmanızı isteyebilir. Google Asistanın telefon kilidinin açmanın birkaç alternatif yöntemi vardır. Ana yol, cihazınızdaki Ana Sayfa düğmesini basılı tutmak ve Asistan’ın açılmasını beklemektir.

1 31

Android 10’da hareket kullanıyorsanız ve / veya bir ana ekran düğmeniz yoksa, sol alttan veya sağdan yukarı kaydırmanız gerekir. Nokia ve LG gibi markaların bazı telefonlarında ayrıca özel bir Google Asistan düğmesi bulunur ve Asistan ile konuşmak yerine ona yazabileceğinizi unutmayın. İnsanların arasında olduğunuzda insanların emirlerinizi duymasını istemiyorsanız kullanışlıdır. Bunu denemek için Asistan’ı arayın, alttaki klavye simgesine dokunun ve isteğinizi yazın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; google asistan uyumlu cihazlar , google asistan ok google açma , google asistan telefondan kaldırma , google asistanı açma , google asistan telefonumda yok , android google asistan nasıl açılır , samsung google asistan açma.