Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Google Asistan Nasıl Kullanılır

Google Asistan Nasıl Kullanılır

Google Asistan Nasıl Kullanılır

Google Asistan Nasıl Kullanılır ? Google Asistan, Android telefonlar için tasarlanmış bir asistan uygulamasıdır. Bu anlamda Apple telefonlarda yer alan Siri ile benzer bir uygulama olduğu söylenebilir. Kullanımı oldukça basit olan Google Asistan, modern hayatın içinde yoğun bir gündeme sahip kişiler için hayat kolaylaştırıcı nitelikte. Uygulamayı kullanmak içinse öncelikle cihazınıza tanımlanmış aktif bir Google hesabına sahip olmanız gerekmekte.

Google Asistan Nasıl Kullanılır ? Google Asistan’ı hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarda kullanabilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza yüklemek içinse Google resmi sayfasını, Google Play Store’u ya da AppStore’u kullanabilirsiniz. Google Asistan’dan yardım alabileceğiniz alanlar;

 • Sorular sorabilirsiniz
 • İstediğiniz kişiye telefon etmek için kullanabilirsiniz
 • Yakınınızda bulunan yerleri görebilirsiniz
 • Kaydetmiş olduğunuz görevleri hatırlatmasını sağlayabilirsiniz
 • İstediğiniz bilgileri talep edebilirsiniz

Google Asistan Nasıl Kullanılır ?

Google Asistan’ı kullanabilmek için öncelikle uygulamayı aktive etmeniz gerekiyor.Peki Google Asistan’ı nasıl kuracağız.

 • İlk olarak durum çubuğundan Ayarlar bölümüne gelin ve hesaplar alanında Google Asistan’ı aktif hale getirin.
 • Telefonunuzun ana ekranındaki Google arama çubuğuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan talimatları sırasıyla yerine getirin.
 • Konum belirleyin ve bu konumu aktive edin.
 • Size gelecek olan uyarı mesajını “Evet, kabul ediyorum” olarak işaretleyin. Bundan sonra Google Asistan uygulamasını sesli olarak da açabilirsiniz.
 • Kullandığınız uygulamalara güncelleme geldiğinde de Google Asistan sizi bilgilendirecek.

İlginizi Çekebilir: Telefondaki Uygulamaları Parmak İziyle Kilitleme

Google Asistan Mı, Siri Mi ?

Teknoloji severler için oldukça keyifli olan bu videolar, Android ile iOS arasındaki çekişmeyi de sağlıyor. Google Asistan Siri ile karşılaştırmanın sonuçları oldukça ilginç.
Her iki uygulamadan da bir uygulamayı açma gibi belirli komutları yerine getirmeleri istendiğinde, işlem neredeyse eşit sürede tamamlanır. Ancak bu yapay zeka asistanlarına bilgi gerektiren sorular sorulduğunda, Google artık daha hızlı hareket ediyor gibi görünüyor.

Bunun arkasındaki sebep, Google’ın adeta bir bilgi ansiklopedisi konumunda olması gerekir. Google bu tip sorulara direkt cevaplar verirken, Siri daha çok arama ile ilgili linkleri kullanıcıya sunuyor. Hız yönünden değerlendirildiğinde Google Asistan öne çıktığını söyleyebiliriz. Siri gibi güçlü bir rakibe karşı oldukça başarılı sonuçlar elde eden asistan, teknoloji severlerin beklentilerini büyük oranda karşılıyor.

Sesli ve yazılı olarak iletişim kurabileceğiniz Google Asistan siz de hemen ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu gelişmelerden sonra Google Asistan’ın dünya genelinde çok daha popüler olması bekleniyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; google asistanı nasıl kullanılır , google asistan nasıl yapılır , google asistan bilgisayarda nasıl kullanılır , google asistan nedir nasıl kullanılır , google sesli asistan nasıl kullanılır , google asistan iphone da nasıl kullanılır , google asistan nasıl türkçe yapılır , google asistan sesi nasıl yapılır , google asistan nasıl çalıştırılır , google asistan nasıl çalışır.