Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Google Play Bağlantı Yok Hatası

Google Play Bağlantı Yok Hatası

Google Play Bağlantı Yok Hatası

Google Play Bağlantı Yok Hatası  bazı android kullanıcıları Google Play Store’a girdiğinde, “google play store’da bağlantı tekrar deneyin” sorunu ile karşılaşırlar. Hiçbir Google Play internet bağlantısı sorunun birkaç farklı nedeni olamaz. Şimdi size tek tek sorunu çözmenin yollarını söyleyelim.

Google Play Bağlantı Yok Hatası, makalemize hemen geçelim.

Google Play Bağlantı Yok Hatası ve Çözümü

  1. Öncelikle internet bağlantınız olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için internet tarayıcınızı açın ve herhangi bir web sitesine erişmeyi deneyin. Oturum açma başarılı olmazsa, wifi veya mobil verilerinizi açın.
  2. Telefonun tarih ve saatinin doğru olduğunu kontrol edin. Telefonun tarihi ve saati yanlışsa, bu Google Play’e bağlanmanızı önler. Ayarlar> Genel Yönetim> tarih ve saat’i seçin. Otomatik tarih ve saat seçeneğini belirleyebilir veya doğru tarihi kendiniz seçebilirsiniz. Telefonu yeniden başlatın ve Google Play’e tekrar giriş yapın.
  3. Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store’a gidin. Konumu kaydet’i seçin ve açılan ekranda Önbelleği Temizle’yi seçin ve verileri silin. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki Google Play Store sayfasındaki üç noktaya hafifçe tıklayın ve Güncellemeleri Kaldır’ı seçin. Telefonu yeniden başlatın ve Google Play Store’da oturum açın.
  4. Telefonunuz rootlu ise ve Freedom gibi ücretsiz uygulamaları indirmenize izin veren bir uygulama kullanıyorsanız, bu tür uygulamalar Google Play, YouTube ve diğer google hizmetlerine erişmenizi önler. Freedom uygulamasını durdurun veya telefonunuzdan kaldırın. Telefonu kapatıp açtığınızda, google play bağlantı hatası çözülecektir.
  5. Google Play ile bağlantı kurulamaması bazen bağlı google hesabınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunu yapmak için Ayarlar>Bulut ve Hesaplar>Google’ı izleyin. Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun ve Hesabı Kaldır’ı seçin. Telefonu yeniden başlatın ve Google hesabınıza giriş yapın. Google Play tekrar oturum açın.
  6. Yukarıdaki hiçbir yöntem google play bağlantı yok hatasını çözmediyse, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Yani telefonu biçimlendirin.

İlginizi Çekebilir: Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; google play bağlantı yok hatası çözümü , google play store bağlantı yok hatası , google play internet bağlantısı yok hatası , google play store internet bağlantısı yok hatası , google play oyunlar internet bağlantısı yok hatası , samsung tablet google play store bağlantı yok hatası , google play bağlantı yok sorunu , google play bağlantı sorunu.