Gözlük Takınca Telefon Ekranı Gözükmüyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Gözlük Takınca Telefon Ekranı Gözükmüyor

Gözlük Takınca Telefon Ekranı Gözükmüyor, günümüzde artık yaygınlaşmış ve can sıkıcı bir olay olan bir durumdur bu. Sizlere bugün güneş gözlüğü takınca neden telefon ekranı kararıyor ve ya gözükmüyor sorununu çözümünü anlatacağız.

Polarize yansımaları çok iyi filtreleyebilen bir filmdir. Eski çağda fotoğrafçılar tarafından kullanılan bir filtre olarak ortaya çıktı. 1940’larda ilk kez fotoğraf çekimi sırasında kameradan ışık yansımalarını önlemek için kullanıldı.

Gözlük Takınca Telefon Ekranı Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Polarize olarak adlandırdığımız malzeme sayesinde ekranın görüntüsünü sağlayan maddeyi ilk olarak sizlere kısaca anlatalım. Günümüzde, polarize film tabakası ham cam yerleştirilir ve aynı zamanda güneş gözlüğü kullanılır. Bu şekilde, göz kamaştırıcı ışık yansımalarını filtrelemek için polarize gözlükler sağlanır. Parlak yüzeyler, beyaz zeminler, geniş ve düz alanlar, kar veya su yüzeyi ve mermer üzerindeki yoğun yansımalar rahatsız edici boyutlara ulaşabilir ve polarize cam ile kırılır veya en aza indirilir.

Özellikle uzun süre sürücüler ve denizciler için bir kurtarıcıdır. Asfalt ve deniz yüzeyinde yoğun yansıma ve parlama kırarak daha net bir görünüm sağlar. Islak veya pürüzsüz bir yüzeye çarpan güneş ışınları, yoğun parlama ve yansımaya neden olur ve görme kalitesini en aza indirir. Bu nedenle, sürücüler ve denizciler için olmazsa olmazlardan biri polarize güneş gözlüğü.

telefon polarize
telefon polarize

Yoğun parlama ve yansıma kişinin göz atın ve oyalama neden ve zorluk bile yakın mesafe görme var. Yol güvenliği için uzun süre sürüş yapan kişilerin polarize gözlükleri tercih etmesi büyük önem taşımaktadır.

Eğer güneş gözlüğü polarize olup olmadığını görmek için açık telefon ekranında dikey konuma yatay konumdan güneş gözlüğü taşıdığınızda ekran rengi siyah olur veya herhangi bir değişiklik varsa, gözlük polarize filtre var.

Polarize Bozukmu Nasıl Anlaşılır

Bir güneş gözlüğü polarize lensler olup olmadığını görmek için basit. Sadece bir polarize güneş gözlüğü testi yapmak için cep telefonunuzu alın. Telefon ekranı açıkken, güneş gözlüğünü ekranın üstünde tutun ve yavaşça yatay ile dikey arasında hareket ettirin. Görüntü tamamen kaybolursa veya renk değiştirirse, güneş gözlüğünüz polarize lenslerdir.

Samsung Mu iPhone Mu

Eğer polarize gözlük olmadan güneş gözlüğü bir çift varsa; ayrıca yansıtan bir ayna karşı iki güneş gözlüğü lensler karşılaştırabilirsiniz. Her durumda işinizi güvenli ve güneş gözlüğü satın alırken bir garanti ve sertifika istemek unutmayın.

Polarize Camın Avantajları

  • Karlı yüzeylerde ve su yüzeyinde oluşan parlamaları engellediğinden doğa sporlarında ve açık alan aktivitelerinde kaliteli görüş sağlar.
  • Aracın ön camında ve diğer kısımlarında oluşan parlamaları engellemektedir.
  • Yansımaları azaltırken, göze giren ışık miktarını da azalttığından görüşü netleştirir ve keskinleştirir.

Polarize Camları Telefon Ekranında Nasıl Anlarsınız ?

Bir güneş gözlüğü polarize gözlük olup olmadığını görmek kolaydır. Telefon ekranı açıkken, güneş Gözlüğünü ekrana tutun ve yavaşça yatay ile dikey arasında hareket ettirin. Görüntü tamamen kaybolursa veya renk değiştirirse, Güneş Gözlüğünüz polarize lenslerdir.

Hayır, polarize gözlük olmadan güneş gözlüğü bir çift varsa; bir ayna karşısında yansıma, iki güneş gözlüğü cam karşılaştırarak bu sonuca ulaşabilirsiniz. Sezer optik çalışanlarından yardım alabilir ya da ünlü gizli balıkçılık olayımızı görebilir ve bizden güneş gözlüğü satın alırken bir garanti belgesi ve sertifika istemeyi unutmayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Güneş gözlüğü ile telefon ekranını göremiyorum , Güneş gözlüğü ile telefona bakmak , Polarize gözlük testi Telefon

Güneş Gözlüğünüzü Çıkarmadan Telefon Ekranını Nasıl Görürsünüz ?

Cihazlar ayrıca polarize filtre var. “LCD ekranların lensleri, özellikle parlak güneş ışığında parlamayı önlemek için polarize edilir; ama güneş gözlüğü de öyle, Pat Patel diyor. Güneş gözlüğü ve ekran filtreleri ters yönde eşleştirildiğinde, ekrandan çıkan ışık kesilir. “Başka bir deyişle, ekran yatay titrek ışık veriyorsa ve güneş gözlüğünüz dikey titrek ışık dışındaki her ışığı engelliyorsa, hiçbir foton gözlüklerinizden geçebilir veya görüntü ile yalnız kaldığınızı göreceksiniz.

Bazı cihazlarda bu diğerlerinden daha şiddetlidir. En son teknolojiyi kullanan birçok cihaz bu sorunu tamamen çözmenin yollarını bulsa da (en yeni iPhone, iPad ve Google Pixel telefonları gibi), yine de bu sorunu birçok telefonda ve tablette fark edeceksiniz.

Neyse ki, bu sorunu çözmenin kolay bir yolu var: ekranı her iki yönde de 90 derecelik bir açıyla döndürün. Bunu yapmak, ekranınızın polarize filtresini güneş gözlüklerinizle eşleştirecek ve ekrandan ışığın gözlerinize ulaşmasına izin verecektir.