Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Hangi Apple Watch Almalı

Hangi Apple Watch Almalı

Hangi Apple Watch Almalı

Hangi Apple Watch Almalı; iPhone’unuzla kullanabileceğiniz bir akıllı saatiniz var ise ve bu eklentiyi Apple ekosistemiyle bütünüyle uyumlu olan Apple Watch ile doldurmayı düşünüyorsanız, doğru sayfadasınız.

Hangi Apple Watch Almalı; 24 Nisan 2015 tarihinde ilk defa satışa sunulmakta olan Apple Watch, iPhone’a tamamlayıcı olarak hayatına başladı. Apple Watch, bildirimlerimizi yönetebilmemiz, mesajlarımızı yazabilmemiz, telefonda konuşabilmemiz ve daha sağlıklı yaşayabilmemiz için bizi spor yapmaya teşvik eden bir üründü.

Apple Watch 4 ve Apple Watch 3 Tasarım Karşılaştırması

Tasarım kısmından başlamanın çok daha uygun olacağını düşünüyoruz. Çünkü bu modeldeki ilk değişiklik tasarım kısmında ortaya çıkıyor. Apple Watch 2 ve 3 arasında böyle bir değişiklik olmadı. Ancak bu seride önemli değişiklikler var.

Apple Watch 4

Yeni akıllı saatin tasarımıyla başlayalım. Yeni akıllı saatin ekranda daha geniş bir kullanımı var. Şimdiye kadar piyasaya sürülen tüm Apple Watch modellerinden daha büyük bir ekran sunuyor. Ekranın bu kadar geniş olmasının sebebi, çerçevelerin ince olması.

Telefonun kasa boyutu 44 mm ve 977 mm kare ekran alanı ve 409 mm kare ekran alanı 759 mm. Ekranda% 15’ten% 35’e kadar bir büyüme var. Aynı şekilde, incelik bölümünde daha iyi bir saat var. Saat 10.7 mm kalınlığında. Gövde malzemesinde değişiklik yok. Alüminyum tekrar kullanılıyor. Ancak arka tarafta daha iyi bir seramik yüzey var. Seramik ve safir kristal arka yüzey kullanılır.

Hangi Apple Watch Almalı

Görünüm – Ekran

4. Gelecek nesil Apple Watch en büyük vurgu hâlbuki değişen tasarımı. Gelecek nesilde Apple, saatin köşelerini yumuşattı ve daha oval bir görünüm ekledi ve ekran boyutunu küçülen çerçeveyle beraber biraz genişletti. 4 bu şekilde. Model, 3. Nesil ekran çözünürlüğünde 40 mm ekrana sahip. Nesil 42 mm’den fazla ekran modeline sahiptir.

Apple Watch 3 Tasarım

Apple Watch 3 akıllı saatlerde çok daha fazla çerçeve alanı. Bu modelde 2 farklı kasa boyutu görüyoruz. 42 mm kasa ve 38 mm kasa boyutlarını görüyoruz. Çerçeveler her iki kasa boyutunda daha geniştir.

42 mm kasaya sahip olan akıllı saat 740 mm kare ekran alanına sahipken, 38 mm kasa kullanan akıllı saatin 563 mm kare ekran alanı bulunuyor. Yine, bu model biraz daha kalın. 11.4 mm kalınlığa sahiptir. Arka yüzey kompozit bir orta aşamadan oluşur.

Hangi Apple Watch Almalı

Apple Watch 4 ve Apple Watch 3 Teknik Özellikler

Hangi Apple Watch Almalı; Şimdi spesifikasyonlara geçelim. Saatleri dışarıdan çok iyi görüyoruz, ancak içerisine hangi özellikler yerleştirildi? Her iki saatte de başarılı teknik değerler elde etmek mümkün müdür?

Apple Watch 4 Tüm Teknik Detaylar

Yeni modelimizle başlayalım. Apple Watch 4 akıllı saatler teknik bölümde çok daha başarılı. Nedenini sorarsanız, işlemciler değiştikten sonra. Yeni Watch ile S4 işlemci geliyor. 64 bit çift çekirdekli S4 işlemci, eski seri işlemciden tam olarak 2 kat daha hızlı.

Daha yüksek hız ve daha iyi eşleşme sunan yeni işlemciler de genel performansı 2 kat artırdı. Tüm bu değerlerin beraberinde, yeni işlemciler 16 GB depolama alanına sahip. Ne yazık ki, RAM bellek miktarını kesin olarak bilmiyoruz. Ancak W3 kablosuz yongasının değiştirildiğini ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kodu Gelmiyor

Apple Watch 3 Teknik Özellikleri

Apple Watch 3 iyi değil bir akıllı saat modeli değil. Apple’ın S3 çift çekirdekli işlemcileri akıllı saatte, 8 GB depolama alanı ile geliyor. Saatin S3 işlemcisinin yanında RAM bellek miktarı 768 MB diyelim. Bu, Apple’ın resmi olarak açıkladığı bir değer değil elbette. W2 kablosuz çip, geride kalan bir nesil işlemciyle beraber gelir.

Genel Teknik Özellik Karşılaştırması

Kesinlikle Apple Watch 4’ten daha iyi bir akıllı saat. Eklediğimiz videodan hız testine de bakabilirsiniz. Genel kullanım için Apple Watch 3 modeli de size yeterli gelebilir ancak yeni saat hem daha hızlı hem daha kuvvetli.

Apple Watch 4 ve Apple Watch 3 Donanım Özellikleri

Bu, akıllı saatin en önemli parçalarından birisidir. Saatlerin donanım özellikleri nelerdir? Sensörler ne olacak?

Apple Watch 4 Donanımı

Yeni akıllı saatte devrim niteliğinde değişiklikler yapıldı. Bu modeldeki ilk değişiklik kalp sensörü bölümünde. İkinci nesil optik kalp sensörü kullanan Saat, çok daha doğru ölçümler yapabilir. Yine, düşme algılama teknolojisi ve yeni sensör elektrikli kalp sensörü son derece fark oluşturuluyor.

Elektrikli kalp sensörü sayesinde tek dokunuşla bir EKG yapabilirsiniz. Donanımdaki bir değişiklik Digital Crown Key’dir. Yeni model ile bu düğme dokunsal geri bildirim sağlar. İvmeölçerimizde de yenilendi. 32 G’ye kadar ivmeölçerler vardır. Jiroskop bölümünde gelişmiş bir jiroskop da kullanılır.

Hangi Apple Watch Almalı

Apple Watch 3 Donanım

Aslında, Apple Watch 3’ün tek tek anlatmasına gerek yok. Apple Watch 3 modelinde 1. Nesil optik kalp sensörü, 16g kuvvete kadar standart dijital taç Anahtar ivmeölçer ve 1. Bir nesil jiroskop var. Bu modelin elektrikli bir kalp sensörü ve düşme algılama teknolojisi yoktur. Tabii ki Apple Watch 4 çok daha başarılı. İkinci nesil bir akıllı saat.

Fiyat Karşılaştırması

Gelelim fiyatlara. Yeni modelin ülkemiz fiyatları açıklandı. Fiyatlar şöyle;

Apple Watch 4 (44mm) – 3.749,00 TL

Apple Watch 4 (40 mm) – 3.499,00 TL

Eski seri için sunulan fiyatlar ise şöyle;

Apple Watch 3 (38mm) – 2.499,00 TL

Apple Watch 3 (42mm) – 2.749,00 TL

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; hangi apple watch almalıyım , apple watch hangi renk alınmalı , hangi apple watch alınmalı , hangi apple watch daha iyi , hangi apple watch , hangi apple almalıyım.