Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Hangi Durumlarda Cam ve Ekran Değişimi Yapılmaktadır

Hangi Durumlarda Cam ve Ekran Değişimi Yapılmaktadır

Hangi Durumlarda Cam Ve Ekran Değişimi Yapılmaktadır

Hangi Durumlarda Cam ve Ekran Değişimi Yapılmaktadır , Günümüzde akıllı telefonlar için en büyük sorunlardan biri, ekranlarının kolayca kırılmasıdır. Koruyucu kılıflar ve kırılmaz cam kullanmamıza rağmen, telefonlarımızın ekranı bir şekilde kırılabiliyor. Bu sorun ekran boyutları büyüdükçe artar. Bu sorun bazı telefon modellerinde ve bazı durumlarda yalnızca ön camı değiştirerek giderilebilirken, bazı telefonlarda ve durumlarda tam ekran değişimi gerekir. Telefonunuzun ekranı kırılırsa, yalnızca ön cam değişecektir veya tüm ekran aşağıdaki durumlara göre değişecektir.

Hangi Durumlarda Ekran ve Cam Değişimi Gerekebilir ?

Telefonunuzun camı kırılmışsa, ancak kullanmaya devam edebiliyorsanız, yani telefonunuzun dokunmatiği hala çalışıyorsa, bu durumda sadece telefonun ön camını değiştirmeniz yeterlidir. Bu durumda, telefonunuzun orijinal ekranını ilk günün performansında kullanmaya devam edersiniz ve bu size daha pahalıya mal olur.

Hangi Durumlarda Cam ve Ekran Değişimi Yapılmaktadır, Telefonunuzun ekranı hiç basmazsa veya renkler karışırsa ve görüşünüz bozulursa, ne yazık ki LCD panelinizde bir sorun vardır. Bu sorun bazen ekranda çizik bile olmadan ortaya çıkabilir. Bu durumda, tüm ekranın değiştirilmesi gerekir. Bu, ön cam değişiminden biraz daha maliyetlidir. Ekran ve camdaki değişiklik, telefonun markasına ve modeline, işlem ve ücrete göre değişir.

Cam Değişimi ve Ekran Değişimi Arasındaki Farklılıklar

Ekranı kırmak veya akıllı telefonumuzun camını kırmak acı vericidir. Güzel telefonlarımız için çok para ödüyoruz. Şimdi bir telefon için neredeyse bir araba fiyatı ödüyoruz. En ufak bir düşüşle kırılır veya parçalanabilir. Cam kırıldığında, temas halinde kırılır, bazen kırıldığında çalışabilir, bazen çalışmadığı durumlarda olabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Pil Kapasitesi Artar Mı

Ekran Ve Cam

Dokunmatik cam kırıldığında, ekranımıza net bir görüntü gelir, sadece dokunmatik cam çalışmasını kaybedebilir veya hiçbir şekilde algılayamaz. Camın kırıldığı için çalışabileceği istisnalar vardır, cam parçaları ellerimizi kesip ellerimize batabilir ve incinmemize neden olabilir. Çatlaklar zamanla büyümeye devam eder ve zamanla tozla dolar. Örneğin, yağmurlu havada dışarıdayız, su damlaları kırık camdan ekrana girebilir. Bu gibi durumlarda ön cam değişimi dokunmatik cam değişimi gerekir.

Bu sorunlar için Cep Hastanesinde, operasyonlar yapılarak ilk gün sağlıklı bir ön cam değişikliği yapılmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirirken dahili ekranınızda herhangi bir renk değişikliği yaşanmaz. Tamir etttiğimiz ürünleri 3 ay garanti sunuyoruz ve garanti kartı ile sizlere teslim ediyoruz. Bu işlemler için cihazınızdan herhangi bir şey silinmeyecektir.

Ön Cam Değişimi ve Ekran Değişimi Kaç Saat Sürer ?

Ön cam ve normal ekran değişimi yaklaşık 2 saat sürer. Bu süre, Cam ve ekran değişiminden sonra çalışma yoğunluğunu ve kontrol testlerini içerir. Çalışma durumu, hizmetimizin yoğunluğuna veya montaj aşamasına göre değişir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Hangi Durumlarda Cam , Ekran Değişimi Yapılmaktadır.