Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu Ve Çözümü

Hayalet Ekran Gölgeli Ekran Sorunu ve Çözümü , bu sorun genellikle LCD ekranlarda belirli bir süre sonra bir hatadır. LCD paneller görüntüyü sürekli değiştiriyorsa, sabit bir şekilde görüntü verir ve uzun bir süre sonra açık kalan görüntü ekranın bir bölümünde kalır ve buradaki pikseller her zaman bu işareti gösterir. Ancak, en kötü yanı, bu olay gerçekleştikten sonra, o bölgedeki görüntünün herhangi bir şekilde değişmemesi ve böylece ‘Hayalet Ekran’ probleminin oluşmasıdır.

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorununu Çözmek Mümkün mü?

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü Ne yazık ki, LCD ekranlardaki yaygın ‘Hayalet Ekran’ problemini çözmek mümkün değildir. Donanım onarımı veya yazılımı ile bu sorunu önleyemezsiniz. . Bu sorunun çözülmesi ve cihazınızın tekrar eskisi gibi görüntü vermesi için ekran değişimi yapılması gerekir.Sorunun tek çözümü ekran değişimidir , Cep Hastanesi Teknik Servisimizde ekranınızı makul fiyatlara değiştirerek “Gölgeli Ekran” sorununu çözebilirsiniz. Hayalet Ekran sorununu çözümü aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

Gölgeli Ekran (Hayalet Ekran) Garanti Kapsamına Girer mi?

Ne yazık ki, bir süre sonra tüm LCD panellerde ortaya çıkması muhtemel ‘Hayalet Ekran’ sorunu, kronik bir sorun olmadıkça garanti kapsamında değildir, Cihazı ilk aldığınızda bu sorun ortaya çıkarsa garanti kapsamında olması gerekebilir. Bu noktada, teknik servisiniz sorunu ‘kullanıcı hatası’ olarak ısrarla gidermeye çalışıyorsa, Tüketici Hakları Mahkemesine başvurarak sesinizi duyurmalısınız.

Ekranda Bir Önceki Görüntünün Izi Kalıyor
Ekranda Bir Önceki Görüntünün Izi Kalıyor

LG Telefon Ekranda İz Kalma Sorunu

LG G4 ve LG G5‘in ekranda çok sayıda ‘Hayalet Ekran’ sorunu vardı ve LG sorunun bir süredir tüketicilerden kaynaklandığını iddia etti ve sonunda sorunun kronik olduğunu kabul etmek zorunda kaldı. Bu nedenle, özellikle yeni akıllı telefonlarınızda bu sorunla karşılaşırsanız, cihazınızı mümkün olan en kısa sürede teknik servise götürmeniz önemlidir. Ancak, elbette, bu sorunun beklenenden daha önce gerçekleştiği için garanti kapsamında olacağına dair bir kesinlik yoktur.

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu Ve Çözümü

Ghost Screen (Hayalet Ekran) Nedir?

Ekrana girdiğiniz uygulamaları veya simgeleri tutmanın en basit yolunu tanımlarsak Hayalet Ekran denir. Facebook uygulamasına girip kapatıp Ana ekrana döndüğünüzde Facebook Facebook logosu hala belirsiz görünüyor. Bu durumda buna hayalet ekran denir. İlk olarak belirsiz bir şekilde ortaya çıkıp kaybolarak başlayan bu sorun zamanla artar ve sabit kalan ve açıkça belirgin olan işaretlere kadar gider.

İlginizi Çekebilir: En Dayanıklı Telefon Modelleri 2020

Hayalet Ekran Nedir
Hayalet Ekran Nedir

Bu sadece telefonlar, televizyon, dizüstü bilgisayar ekranı, monitör vb. Değil, cihazlarda da ortaya çıkabilir.

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Ekranının Çözümü Nedir?

Hayalet Ekran Gölgeli Ekran Sorunu ve Çözümü olarak, aygıtınız rengi ayarlamanıza izin veriyorsa, bu görünür simgelerin daha az görünmesi ve hatta kaybolması için aygıtınızı daha soğuk renklerle değiştirebilirsiniz. Ama dediğim gibi, Bu sadece geçici bir çözümdür ve ekranı otomatik veya sıcak renklere yeniden ayarlarsanız, tekrar görünür olacaktır. Bu sorundan kurtulmanın tek yolu ekran panelini değiştirmektir. Sorunun tek çözümü ekran değişimidir , Cep Hastanesi Teknik Servisimizde ekranınızı makul fiyatlara değiştirerek “Gölgeli Ekran” sorununu çözebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; hayalet ekran sorunu çözümü , hayalet ekran sorunu nedir , hayalet ekran sorunu nasıl çözülür , hayalet ekran giderme , hayalet ekran problemi , hayalet ekran neden olur , lg hayalet ekran sorunu , lg hayalet ekran çözümü , lg hayalet ekran , hayalet ekran düzeltme.