Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Hayalet Ghost Screen Ekran Sorunu Çözümü

Hayalet Ghost Screen Ekran Sorunu Çözümü

Ghost Screen Ekran Çözümü

Hayalet ghost screen ekran çözümü kullanıcıların karşılaşmış oldukları ve akıllı telefonlarda çözmede güçlük çektikleri hayalet ekran problemini ve çözümünü derledik. Hayalet ekran sorunu, ekran ışığı çok uzun süre Yüksek Parlaklıkta olduğu için kalıcı izlerin ekranda görünmesidir.

Ghost screen ekran çözümü; Bu sorun genelde LG G4 telefonları ile geldi rağmen, Samsung Galaxy Note hayalet ekran sorunla karşılaştı kullanıcılar vardı sekiz ve iPhone X de.

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü

Özellikle, hayalet ekran sorununun not 8 cihazında neden ortaya çıktığı açıkça anlaşıldı, çünkü kullanıcılar bölgedeki anahtarı simgeleyen piksellerin ölümüyle karşı karşıya kaldılar çünkü sanal ev düğmesi her zaman açıktı. Bu soruna bir çözüm olarak, Samsung, ev düğmesinin kullanıcıyı fark etmediği ve piksellerin dinlendiğinden ve başarılı olduğundan emin olmaya çalıştığı bir şekilde hareket etti. Hayalet ekran sorunu, ekranın her zaman açık ve aynı görüntüde olmasından kaynaklanır, bu nedenle bu sorunu yaşayan kullanıcılar genellikle telefonun üst kısmındaki simgelerin hayalet ekranlar olarak göründüğünü belirtir.

Peki ‘Ghost Screen’ Sorununu Çözmek Mümkün Mü

Ne yazık ki, sık sık LCD ekranlarda karşılaşılan ‘Hayalet ekran’ sorunu düzeltmek mümkün değildir. Donanım onarımı veya yazılımı ile bu sorunu önleyemezsiniz. Bu sorunun çözülmesi ve cihazınızın daha önce olduğu gibi görüntülenmesi için ekran değiştirme gereklidir.

Ghost Screen Nedir

Özellikle LG marka panellerinde, bir uygulamadan diğerine geçtiğinizde, kapattığınız uygulama biraz şeffaf bir görünüme sahiptir. Bu Hayalet ekran denir. Telefon saatlerce yüksek parlaklık ile şarj (veya değil) ise, bir panel olarak çalışmaz.

Ghost Screen Ekran Çözümü

Xiaomi Ghost Screen Çözümü

Hayalet ekran, görüntüler üretmek için kullanılan ışık yayan fosfor bileşikleri uzun süreli kullanımda yoğunluğunu kaybetmeye başladığında ortaya çıkar. Bu sorunu çözmenin yolu, cihazda ekran değiştirme uygulaması gerçekleştirmektir. Cihazınız garanti kapsamındaysa, yetkili servise göndermeniz ve ekranın garanti kapsamında değiştirilmesini talep etmeniz gerekir. Cihazınız garanti kapsamında değil ise veya garanti süresi dolduysa, ekran değiştirme pahasına olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ghost Screen Çözümü

Uygulama İzlerinin Ekranda Kalması Sorunu

Bu konuyu daha önce derinlemesine inceledik ve IPS paneliyle ilgili olmadığını yazdık, bu bir yazılım problemidir. LG, Hayalet ekran problemi olan bazı modellerde geliştirerek bu sorunu ortadan kaldırmaya çalıştı. Yeni akıllı telefon serisinde, ekranda bütünüyle beyaz ışık yerine açık sarı ışık kullanarak hayalet ekranını engellemeye çalıştı. Ne yazık ki, LG bazı modellerde bu durumu önleyen bazı akıllı telefonlarda sorunu çözemedi.

Ghost Screen Ekran Çözümü

Ghost Screen Çözümü

Önce Hayalet ekranda cihazı yeniden başlatın. Yeniden başlatma söz konusu kısmi renk değişikliğini ortadan kaldırmazsa, parçaların değiştirilmesi esastır. Bu durumda Cep Hastanesi mağazamıza gelip cihazınızı teknisyenlerimize gösterebilirsiniz. Teknisyenlerimiz hızlı bir biçimde takip edilmesi gerekli olan adımları açıklayacaktır. Bunlar ekran değiştirme ekran arasında değişen geniş alternatifleri içerir. Ekran değiştikten sonra sorun bütünüyle çözülür.

Hayalet Ekran Ghost Screen Nedir ?, Özellikle telefonlarla ilgili araştırmalarda karşılaştığınız terimlerden biri “ghsot screen (Hayalet Ekran) nedir”. Bu yazımızda hayalet ekran nedir detaylıca inceleyelim. Peki bu problem nedir ve çözümü var mı ?

Her şeyden önce, Hayalet ekran sorunu hakkında konuşursak, bu sorun genellikle LCD ekranlarda belirli bir süre sonra oluşan bir hatadır. LCD paneller, herhangi bir uygulamada sabit olarak açık kalırsa bir süre sonra görüntü ekranın bir bölümünde kalır ve bu iz sürekli olarak piksellerde görünür. Ancak kötü olan şey, bu olaydan sonra, o bölgedeki görüntü hiçbir şekilde gitmez, bu yüzden “Hayalet ekran” sorunu ortaya çıkar. Bir çok kullanıcı ghost screen, gölgeli ekran, hayalet ekran, uygulama izlerinin ekranda kalma sorunu, gölgelenme, telefon ekranında izler kalıyor, gibi başlıklarla’da araştırmalar yapıyorlar.

Ghost Screen (Hayalet Ekran) Nedir ?

Bunu en basit şekilde tanımlarsak, ekranda girdiğiniz uygulamaların veya uygulama simgelerinin ekranda kalmasına hayalet ekran denir. Örneğin WhatsApp uygulamasına girdikten ve biraz dolaştıktan daha sonrasında uygulamayı kapattıktan ve ana ekrana geri döndükten sonra, WhatsApp yazışmalarınızın ekranda belirir. Bu durumda gölgeli ekran denir. İlk başta belirsiz bir şekilde ortaya çıkıp yok olmakla başlayan bu sorun, zamanla artar ve kalıcı ve açıkça görülebilen işaretlere kadar gider. Bu sadece telefonlar için değil, aynı zamanda televizyonlar, dizüstü bilgisayar ekranları, monitörler vb. için de geçerlidir.

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu Ve Çözümü

Hayalet Ekran Çözümü

Hayalet Ekran Ghost Screen Nedir ?, Ne yazık ki, LCD ekranlarda sıkça karşılaşılan ghost screen sorununu donanımsal tamirle veya yazılım ile bu sorunu çözmek mümkün değildir. Bu sorunun çözülmesi ve telefonunuzun ekranının tekrar eskisi gibi görüntü vermesi için “Ekran Değişimi” yapılması gereklidir. Bazı bloglarda bu sorunun ekran değişimi yapılmadanda çözümü olduğu söylenmektedir. Bunların hepsi geçici bir sorundur ne kadar işlem yapsanızda bu sorunla yine karşılaşacaksınız. Cep Hastanesi teknik servis olarak hayalet ekran sorunu ile karşılaşan kullanıcıların ekran değişimi yaparak bu sorunu çözüme kavuşturuyoruz. Sizlerinde telefonunuzda ghost screen sorunu var ise Cep Hastanesi Teknik Servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Diğer bir konu ise bu sorunla karşılaşmamak için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Hayalet Ekran Oluşmasını Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

Bir çok kullanıcın canını sıkan problemlerde biri ghsot screen sorunun oluşmaması için yapılması gereken bir kaç basit yol var;

  1. Şarjda iken telefonun ekranını kapalı tutmak.
  2. Telefonu aldığınız andan itibaren soğuk renklerde kullanmak.
  3. Telefonun parlaklığını sonda kullanmamak.
  4. Telefonun fazla ısınmasına engel olmak.
  5. Telefon uzun süreli kullanmamak.
  6. Her hangi bir uygulamada uzun süreli ekranı açık bırakmayın.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch’u iPhone’a Nasıl Bağlanır

Bununla birlikte, bu yollardan hiçbirinin kesin bir çözüm olmadığını söylemek gerekir. Eğer panelde bir sorun varsa, er ya da geç ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, bir cihaz satın almadan önce, cihazı iyice araştırmalı ve bu kronik soruna sahip olup olmadığını araştırmalısınız. Aksi takdirde, gelecekte çok fazla baş ağrısı yaşayabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ghost screen nedir ,  ghost screen , hayalet ekran ghost screen , ghost screen çözümü
ghost screen neden olur , ghost screen çözüm , telefonda ghost screen , ghost screen hangi ekranlarda olur , ghost screen düzeltme , lg ghost screen çözümü , lg ghost screen , ghost screen neden oluşur.