Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Htc Sim kart Algılanmadı Okunmuyor Sorunu

Htc Sim kart Algılanmadı Okunmuyor Sorunu

Htc Simkart Algılanmadı Okunmuyor Sorunu

Htc Sim kart Algılanmadı Okunmuyor Sorunu; HTC akıllı telefonunuz sım kartı okumazsa veya sım kart algılanmadı hatası yaşıyorsanız, SIM kart yuvasını tecrübeli ve tecrübeli HTC teknisyenlerimiz tarafından değiştirebilirsiniz. ama önce, biz farklı bir cihaz üzerinde SIM kartınızı test hatırlamak istiyorum. sorun, sım kartınızdan kaynaklanabilir.

SIM kartınız farklı bir telefona taktığınızda düzgün çalışıyorsa, SIM kartınız oksidasyon veya çarpma sonrasında arızalı olabilir. Böyle bir sorunun çözümü sım kart yuvasını değiştirmektir.

Simkart algılanmadı hatası ve sebepleri

Android telefon kullanıcılarının son zamanlarda çok sık karşılaştıkları bir sorundur. Görüyorsunuz, telefonun ekranı ‘Htc Sim kart Algılanmadı Okunmuyor Sorunu’  diyor. Bu sorunun neden ortaya çıktığını sorduğumuzda, “aha telefonunuzun İMEİ si çak’ı. İşte ayırt etmemiz gereken  birkaç nokta.

Nedenleri

Telefonunuz “sim kart algılanmadı ya da algılanamadı” yazdığında zaten o an IMEI senkronizasyonu ile işi yoktur. Önce şebekeyi bulabilmeli ki IMEI sorgusu yapılabilsin. Kart algılama hatası neden oluşur once ona madde madde değinelim.

  •  Sım kartınız orijinal mini Kart değilse: sım kartınız normal bir sım kartsa, bu sorunu daha sonra da yaşayabilirsiniz.
  • Sim kartınızda çatlak , kırık varsa veya kartınız kirlendiyse .
  • Burada kirlenmekten kasıt pislenmek değildir. Bilindiği gibi sim kartların bir yüzü bakır zeminden oluşur

Htc Simkart Algılanmadı SorunuBakır, bizzat ve buhar sayesinde bizzat başına bir kalıp tabakası oluşturabilir. Bu küf tabakası mordan siyaha dönüşebilir. Bu durumda en büyük hata, kartı temizlemek için sert bir cisimle kazımak veya zımparalamak .

Bu netlikle bir süreç değil. Kartı temizlemek için kaliteli bir silgi kullanabilirsiniz.  Bu kesinlikle yapılmaması gereken bir işlemdir. Kartı temizlemek için kaliteli bir silgi kullanabilirsiniz. Bakır zemini bir silgi ile sildiğinizde, eskisinden daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Kartınız dönemin teknolojisine uymuyorsa. Biliyorsunuz ilk çıkan kartların Kilobit oranları düşük . Kullandığınız kart 32 Kb veya dahaaz ise, bu sorunla karşılaşabilirsiniz. neden mi?

32 kb veya daha az olan kartlar, yeni nesil telefonların işlem hızına ayak uyduramaz. Telefonlarımız ağır uygulamalarda donma ve tutulma gibi, sım kartlarda böyle donma ve tutulmalar yapabilirler.

İlginizi Çekebilir: LG Ses Var Görüntü Yok

HTC Sim Kart Algılanmadıysa Değişimi Nasıl Yapılır

HTC smartphone sım kart değiştirme, tecrübeli HTC teknisyenlerimiz tarafından cihazınız için özel ekipman ve orijinal Ürün kullanılarak 45 dakika içinde yapılır. Bu süre 3 (üç) iş günü kullanırken bizim 2-taraflı ücretsiz kargo hizmeti.

  1. Sım kart yuvasını değiştirdikten sonra, telefonunuz herhangi bir sorun olmadan sım kartı okumaya sürek edecektir.
  2. Değişiklikten sonra, telefondaki bigiler silinmez.
  3. Sım kart yuvasının değiştirilmesi, gerekli teknik servis koşullarının yerine getirildiği ortamda gerçekleştirilir.

HTC sım kart yuvası değiştirildikten sonra, telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi imzalı ve damgalı teknik servis garanti kartı ile teslim edilir ki sim kart yuvası ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik ve donanımsal sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; htc sim kart algılanmadı , htc sim kart okumuyor , htc m8 sim kart okumuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.